Az ​oroszlán, akit Christiannak hívtak 15 csillagozás

Igaz történet három barátról és rendkívüli újratalálkozásukról
Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Az ​oroszlán, akit Christiannak hívtak című könyv rendkívül izgalmas történet két fiatalember és egy oroszlán között kialakult kivételes, szenvedélyes kapcsolatról.

Anthony „Ace” Bourke és John Rendall két ausztrál fiatalember, akik 1969-ben elmentek Londonba szerencsét próbálni, ott egy városnézés alkalmával megláttak egy tündéri oroszlánkölyköt a Harrods áruházban, és megvásárolták. Néhány hónapig mindhárman egy bútorbolt feletti lakásban laktak a King's Roadon, ahol Christian volt akkoriban a helyi szupersztár. Nemcsak az ottani étterem vendége volt, hanem még divatlapban is pózolt egy fehérnemű reklámhoz. De Christian gyorsan nőtt, egy idő után már a magas fallal körülvett templomkert is kicsivé vált, ahová futkározni mentek minden nap.

Hogyan tudta Ace és John elkerülni azt, hogy Christian egy állatkertben töltse élete hátralevő részét?

Egy véletlen szerencsének köszönhetően betévedt a boltba Virginia McKenna és Bill Travers színészházaspár, akik az… (tovább)

Lyco Present, Gyöngyös, 2015
172 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631217025 · Fordította: Vigh Amarilla

Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak Igaz történet három barátról és rendkívüli újratalálkozásukról

Amikor letettem a könyvet, úgy éreztem, hogy bár szerettem minden sorát, mégsem vagyok vele maradéktalanul elégedett. Arra ugyanis számítottam, hogy stílusában nem egy szépirodalmi mű, és a leírásokra helyezi a fő hangsúlyt, mégis valami hiányzott belőle. Talán egy kicsivel több izgalom, talán egy kis humor, talán néhány személyesebb történet… Nem tudom. Mindenestre első körben 4,5 csillagot adtam a kötetnek.

Aztán csak nem hagyott nyugodni a történet, így elkezdtem keresgélni a neten: Google, Facebook és a könyvben is oly sokszor elismételt YouTube (itt tört el nálam a mécses) szerepelt a keresési listámban. Néztem fényképet, hallgattam videókat és olvastam cikkeket is Christianról. És miközben vizuálisan is meggyőződtem a történet hitelességéről, rádöbbentem arra, hogy jól van ez így. Jól van így, ahogyan Ace és John megírta, jól van ilyen „puritánul”. Nem kellenek hozzá plusz dolgok, sem „fényűzés”, sem „sztárság”, mert ez a könyv így tökéletes, a maga egyszerű mivoltában: egy kedves és megható történet egy oroszlánról, aki a véletlen szerencsének köszönhetően jókor volt jó helyen, és akinek megadatott, hogy ötödik generációs európai létére visszatérjen a gyökereihez.

Állatbarátként és oroszlán rajongóként élvezet volt megismerni Christian történetét, ezért biztos, hogy a jövőben sokszor lekerül még a kötet a polcomról.

Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Hihetetlen történet. Nagyon jó volt olvasni, és közben elképzelni az életet egy oroszlánkölyökkel :) Megható volt az újratalálkozás, megnéztem a videókat is.

encus625 P>!
Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Ma már képtelenségnek hangzik az, ahogy az írópáros hozzájutott az oroszlánhoz Londonban. A 70-es években besétáltak a Harrods áruházba és néhány nap múlva kisétáltak onnan egy élő kisoroszlánnal. Az biztos, hogy nem gondolták végig, hogy mivel jár ez, de egész jól kezelték a helyzetet. Aztán amikor már Londonban nem maradhatott Christian, akkor a lehető legjobb helyre vitték: vissza Afrikába.

Lyco Present, Gyöngyös, 2015
172 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631217025 · Fordította: Vigh Amarilla
Ibanez P>!
Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Szeretem az állatos történeteket, hát még ha igazak! Én is pár évvel ezelőtt láttam a youtube-videót, amin megvallom kicsordult a könnyem (és azóta is akárhányszor néztem meg, mindig kicsordul)… Hihetetlen, hogy a 70-es években bárki vehetett magának egy oroszlánt, pumát, krokodilt (jé, itt eszembe jut az Aligátor, amikor ugye pont ebben a korszakban a megvett kis krokit lehúzzák később a wc-n, az meg persze felnő és egyszer feljön és elkezdi zabálni az embereket, szóval van alapja az ilyen sztoriknak abból az időből)… Örülök, hogy a két srác nem volt annyira felelőtlen, hogy később állatkertbe adja, vagy cirkusznak (és hogy sajnáltam a testvéreit, akik oda kerültek)… Persze a végén sajnáltam a megismert oroszlánokat is, még ha a természet „rendje” is volt esetleg a haláluk. És nekem azért a szívem szakadt meg, hogy mi lehetett vajon Christian sorsa, ne igazán értem, miért nem lehetett pár évig még (amíg teljesen ki nem fejlődik és a mérete miatt is esetleg erősebb pozícióba kerül) az emberek közelében, valami kifutószerűségben, vagy valamely körbezárt nagyobb területen tartani… mit ér az, ha visszaszoktatom, de a gyakorlati tapasztalatok híján a természet végez vele? :-(

alexakarola>!
Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Korábban én is hallottam erről a történetről, láttam valamikor a rövid videót is az újra találkozással, de őszintén nem nagyon tudtam semmit a háttérről, csak annyit, hogy az oroszlán megismerte korábbi gazdáit. Érdekes volt elolvasni az egész történetet, hogy mi is van mögötte, hogyan is zajlott az egész. Azért elég merész és érdekes dolog mér csak az, hogy Ace és John egyszer csak úgy döntöttek, hogy vesznek egy oroszlánt, de rengeteget foglalkoztak vele, szerették, jó gazdák voltak és főleg azért is, mert jó sorsot akartak neki és, ha nem is volt könnyű, megoldották, hogy olyan élete legyen, amilyet egy oroszlán érdemel. George Adamson is egy nagy ember, nem semmi, amit ő is véghez vitt. Jó, hogy raktak be több képet a végére, azok kicsit összefoglalják a történteket.

Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Izgalmas történet egy bájos oroszlánról és az őt körbe vevő nagyszerű emberekről. Érdemes a youtube-on rákeresni a róla készült videókra, mert bár a hetvenes években készültek, még mindig meghatóak.
Nyilván nem visz a könyv irodalmi magaslatokba, ám annak aki tiszteli az állatokat, és a környezetvédelemmel foglalkozó embereket, kihagyhatatlan olvasmány.

kamububu P>!
Anthony Bourke – John Rendall: Az oroszlán, akit Christiannak hívtak

Ez egy nagyon furcsa könyv. Egyik oldalról van benne egy oroszlán, tehát rossz már nem lehet, ugyanakkor féltem attól, hogy mi vár rám a történet kezdetén. Aztán tényleg ilyen is lett ez a könyv. Az első felében totál kifordított magamból, és nagyjából bekezdésenként imádtam a főszereplő és annak viselt dolgai miatt, viszont közben folyamatosan volt bennem egy ilyen görcsös „miértcsináljaeztazemberavilággal” érzés. A második fele már sokkal jobban esett a lelkemnek, mert ott már az izgatott várakozás diktálta a tempót.
Szerintem elgondolkodtató könyv, mert rávilágít nagyon sok olyan természetvédelemmel kapcsolatos kérdésre, amivel sosem foglalkozunk eleget, és elgondolkodtató amiatt is, mert akarva-akaratlanul, de végiggondolom, hogy mi lett volna Christiannal, ha nem így lett volna. Valószínű ez a legjobb forgatókönyv.

Baba082>!

Akárcsak a többi ember, akik szeretik az állatokat, Joy sem látta az iróniát a gyakran katasztrofális emberi kapcsolataiban, vagy abban, hogy arról híresült el, mennyire kemény az afrikai személyzettel. Egyik alkalmazottja ölte meg 1980-ban, egy fizetés körüli vitát követően.

118. oldal, 11. fejezet - Hajrá Christian (Lyco Present, 2015)

Sippancs P>!

Az oroszlánok nem olyan lenézőek, mint más macskák, sokkal kutyásabbak a társas együttélés tekintetében. Az oroszlánok egyszerűen csak tudják, hogy ők mindenkinél fontosabbak, és felsőbbrendűnek hiszik magukat.

Kapcsolódó szócikkek: oroszlán
Sippancs P>!

A „humorérzéke” nagyon hasonlónak látszott a miénkhez. Hatalmas mancsaival eléggé esetlen volt oroszlán létére, ezért néha megbotlott, és látszott, hogy ilyenkor „zavarba jött”, de gyorsan megjátszotta, ahogy a legtöbb ember, hogy semmi sem történt. Úgy tűnt, az oroszlánok sokkal szorosabb kapcsolatot tudnak kialakítani az emberrel, mint bármely másik állat.

Light_House>!

Hirtelen úgy éreztük, nem teljes az életünk egy oroszlánkölyök nélkül.

1. fejezet

Light_House>!

Színvonalának megfelelően a Harrods egy minőségi oroszlánt adott el nekünk. Teljesen egészséges volt és csodás természetű.

3. fejezet

Baba082>!

Mint minden oroszlánt, Christiant is elbűvölték a gyerekek. Úgy tűnt más fajnak tekintette őket, mint a felnőtteket, másképp is reagált rájuk.

45. oldal, 3. fejezet - A nemesség kötelez (Lyco Present, 2015)

Baba082>!

Megtiszteltetés számunkra, hogy megismertük George-ot, roppantul hálásak vagyunk, amiért ilyen szeretettel gondoskodott Christianról. Szemtanúi voltunk, hogy milyen rendkívüli módon megértette és kommunikált oroszlánjaival, akik szerették és bíztak benne, még azt is megengedték neki, hogy kezelje a sérüléseiket. Ma őt oroszlánsuttogónak neveznék.

147. oldal, 15. fejezet -Christian piramisa (Lyco Present, 2015)

Sippancs P>!

Nem mondtuk meg Christiannak, hogy ő egy oroszlán. Úgy gondoltuk, ez a tudás csak egy szánalmas, oroszlánszerű viselkedéshez vezetne. Kerültük az „oroszlán” szó használatát a jelenlétében.
[…]
Gyakran utazott velünk az autóban, és mivel valószínűleg több oroszlánszobor van Londonban, mint amennyi igazi Afrikában, úgy döntöttünk, elmondjuk neki az igazat, mielőtt magától rájön, és elkezd kínos kérdéseket „feltenni”. Elvittük a Trafalgár térre, ahol megnéztük a Nelson-emlékoszlop talapzatán levő oroszlánokat. El volt ragadtatva, hogy ő a nemesség ily nyilvánvaló jelképe.

Sippancs P>!

De a Harrods minden képzeletünket felülmúlta, amikor a második emeleti állatkertjükbe besétáltunk, és felfedeztünk két oroszlánkölyköt egy kicsike ketrecben a sziámi macskák és az óangol juhászkutyák mellett. Nem volt könnyű megemészteni az oroszlánkölyköket árcédulával. Az apróságok hatásos reklámfogásnak bizonyultak a karácsonyi vásárlók számára, és az áruház abban reménykedett, hogy jó karácsonyi ajándék lesz annak, akinek már mindene megvan.