Édes ​hazánk 8 csillagozás

Antalffy Gyula: Édes hazánk Antalffy Gyula: Édes hazánk

Tábortűz lobog egy kis erdei tisztáson, a soproni hegyek között, fel-felcsapó lángja megvilágítja az egymás mellett álló sátrakat és a karcsú fenyőket. Innen, a nyugati határszélről indulunk el országjáró utunkra, hogy megismerjük a Dunántúl hegyes-dombos vidékét, az Alföld végtelen síkságát, az északon nyújtózó hegykoszorú várromjainak érdekes történetét. Utunk során megelevenednek történelmünk hősi fejezetei, megismerkedünk népművészetünk remekeivel s a szántóföldek és új partvidékek színes, eleven életével.

Móra, Budapest, 1983
100 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631129918 · Illusztrálta: Würtz Ádám
Móra, Budapest, 1980
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631120740
Móra, Budapest, 1977
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631108015 · Illusztrálta: Würtz Ádám

eeszter>!
Antalffy Gyula: Édes hazánk

Élmény volt olvasni ezt a könyvet. Az íróval együtt utazza körbe Magyarországot az olvasó. Nekem nagy nosztalgia, ahogy felelevenedik a különböző tájegységek és városok képe, szerencsére nagyrészt ismerősek a helyek, bár jó pár év eltelt azóta, hogy az adott településeken jártam. A kötet ismét eszembe juttatta, hogy az egyik nagy elmaradásom Szeged. Ide még valahogy sosem sikerült eljutnom, noha egyszer már majdnem, de épp az indulás napján jött közbe valami. Az viszont bántott olvasás közben, hogy milyen büszkén beszél a „füstölő gyárkémények”-ről. Ma már jórészt talán környezettudatosabbak vagyunk, mint annak idején. A könyv kiadása óta rengeteg minden változott már, nagyon kíváncsi lennék egy felújított, naprakész kiadásra.

Adriaticum>!
Antalffy Gyula: Édes hazánk

Izgalmas élmény volt ezt a könyvet olvasni. Kíváncsi voltam, hogy milyennek láttatta a szocialista Magyarországot a korabeli gyermek-ifjúsági irodalom. Egyrészt jó volt elmerülni ebben a hurráoptimista idealisztikus mesevilágban, amit Würtz Ádám autentikus életérzést sugárzó rajzai tesznek még átélhetőbbé. Másrészt szép magyarsággal, humánummal teli könyv, amely nagyon sok pozitív üzenetet hordoz. És megtaláltam azt is, amit vártam: a vidáman füstölgő gyárkémények és kohók rengetegeit, amelyeknek látványa felderíti az ember szívét, a messze nyúló színes, mozgalmas lakótelepeket, amelyek épp most nőnek ki a földből, Dunaújváros és a frissen épülő, 2 év múlva felavatandó Leninváros házait és boldog dolgozó lakóit. Tanulságos olvasmány volt, csak azt nem tudom, hogy most a polcomnak melyik részére tegyem? :)

ChaiLatte>!
Antalffy Gyula: Édes hazánk

Kellemes olvasmány kis hazánkról, bár mély nyomokat nem hagyott. Szépen elcsordogál a könyv, mint egy kis ér. Frissítő ad, az adott pillanatban, majd rohan is tovább, hogy valahol elnyelje az idő.

Tiger205>!
Antalffy Gyula: Édes hazánk

Gyerekkorom kötelező olvasmánya (környezetismeret) de akkor is kiolvastam volna, ha nem kötelező :)
Würtz rajzai is jók.