Journey ​by Moonlight 7 csillagozás

Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight Antal Szerb: Journey by Moonlight

Anxious to please his bourgeois father, Mihaly has joined the family firm in Budapest. Pursued by nostalgia for his bohemian youth, he seeks escape in marriage to Erzsi, not realising that she has chosen him as a means to her own rebellion. On their honeymoon in Italy, Mihaly 'loses' his bride at a provincial station and embarks on a chaotic and bizarre journey that leads him finally to Rome. There all the death-haunted and erotic elements of his past converge, and he, like Erzsi, has finally to make a choice.

Eredeti megjelenés éve: 1937

Pushkin Press, London, 2013
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781901285505 · Fordította: Len Rix

liliannahorvath>!
Antal Szerb: Journey by Moonlight

Lehet, hogy rosszkor talált meg ez a könyv…Vagy lehet, hogy nem angolul kellett volna elolvasnom…
Én nagyon szerettem volna szeretni ezt a könyvet, és az első felét sikerült is.
Érdekes élethelyzetben talált meg engem ez a könyv, és úgy gondoltam, hogy na ez tökéletes lesz most.
Nem tudom…ódákat zengtek nekem az Utas és holdvilágról. Hogy ennyire meg annyira jó.
Lehet az volt a baj, hogy nem magyarul olvastam el először, nem tudom.
Engem Mihány kifejezetten idegesített és a fordító fogalmazta meg legjobban, hogy ő inkább egy anti-hős.
Mihány egy tesze-tosza, történész kukac, aki a döntéseiért semmilyen de SEMMILYEN felelősséget nem vállal. Az első 3 rossz döntésnél úgy voltam, hogy oké…hmm..hmmm…De amikor már a sokadik borzasztó döntését hozza meg…
Nem tudtam, hogy most sajnáljam vagy röhögjek rajta?? Amikor személyiségben meg eléggé azonosak vagyunk.
Nem tudom, tényleg lehet, hogy velem van a baj…
Be fogom szerezni magyarul is a poketet és mindenképpen el fogom olvasni…de nem most, majd talán 5 év múlva, egy másik élethelyzetben.
Viszont örülök, hogy elolvastam, mert egy jó ideje képtelen voltam befejezni egy könyvet. Így nagyon örülök, hogy ezt sikerült viszonylag rövid idő alatt elolvasnom, ráadásul angolul! Nagyon büszke vagyok magamra. A képek nekem nagyon tetszettek, hozzáadtak a történethez!

Végszónak pedig…Erzsi DESERVED BETTER.

Ezt a könyvet itt említik