Az ​egészség mint lelki feladat 3 csillagozás

Anselm Grün – Meinrad Dufner: Az egészség mint lelki feladat Anselm Grün – Meinrad Dufner: Az egészség mint lelki feladat Anselm Grün – Meinrad Dufner: Az egészség mint lelki feladat Anselm Grün – Meinrad Dufner: Az egészség mint lelki feladat

Mit üzen nekem a betegség? Mit üzen általa Isten? Milyen spirituális feladat elé állít a betegség? A betegség rákényszerít, hogy megszabaduljak önmagamról alkotott illúzióimtól, felülvizsgáljam a magamról és Istenről alkotott képemet, s a hamis istenképek szétzúzása után nagy alázattal a valódi és igaz Isten nyomába eredjek.

Eredeti cím: Gesundheit als geistliche Aufgabe

Bencés, Pannonhalma, 1998
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637819878 · Fordította: Kn Éva

EBrody I>!
Anselm Grün – Meinrad Dufner: Az egészség mint lelki feladat

Az ilyen könyvekkel szemben van egy kis előítéletem, tekintve, hogy az elolvasásuk után mindig meg vagyok arról győződve, hogy menthetetlenül a pokol tüzén fogok megpirulni, kivéve ha már most eladom az összes ingóságomat, és kopaszra borotvált fejjel buzgolkodom az olyanok megsegítésén, akik ezt nem igénylik. Ezzel szemben a szóban forgó könyv maga volt a lelki felüdülés, a nagybetűs kellemes csalódás. Egyáltalán nem próbál semmit ráerőltetni az emberre, nem prűd, nem ítélkezik, hanem azt a szellemiséget követi, amiről hajdanán, a kezdetek kezdetén a kereszténység, a hit, Isten szeretete, stb. szólhatott. Ha nem tudtam volna, hogy ez egy bencés könyv, simán buddhistának gondoltam volna, annyira felszabadító, nyugodt és egészséges életszemléletű. Amilyen kis rövid, olyan hosszú ideig tartott az olvasása. Nem szabad rajta átrohanni, ízlelgetni kell a sorait, különben megfeküdné az ember gyomrát. Valamiféle vigaszt és támaszt kerestem benne, amit meg is találtam, miközben nem lettem semmilyen csoport tagja. A fő hangsúly azon van, hogy megtalálja mindenki magában az Istenhez vezető utat, hogy utána a szeretetében feloldódjon, mert ez az, ami feltétel nélküli, amihez minden élethelyzetben / körülmények között lehet fordulni, mint egy jóbarát, aki bármikor felsegít, amikor padlón vagy. De ez persze nem ilyen egyszerű.
A legfontosabb az (és ami nekem nagyon sokat segített), hogy a betegek semmiképpen se hibáztassák magukat a betegségük miatt, mikor úgy érzik, hogy mindent megtesznek a gyógyulás érdekében, ám eredménytelenül. Mindennek oka van, és ez az ok sokszor túlmutat rajtunk.