Karácsony ​– az újrakezdés reménye 2 csillagozás

Az ünnep szimbólumai
Anselm Grün: Karácsony – az újrakezdés reménye

Karácsony ​tájékán oly sok emberben önkéntelenül is a gyermekkor idéződik fel, és ez több mint nosztalgia. A boldog kezdet, a paradicsom utáni vágy húzódik meg mögötte. Advent idején – spirituális értelemben – a boldogító élet, az új és végérvényes kezdet utáni vágyódásunkat fejezzük ki.
Lényegében a karácsonyban is az újrakezdés válik a központi képekben jól láthatóvá és elképzelhetővé. Nem vagyunk a múlthoz láncolva – minden mögött ott van a remény – életpályánkat nem sérülései formálják. Maga Isten kezdi velünk együtt újra, amikor gyermekként közénk jön. Ez az ünnep legbensőségesebb örömhíre.

Anselm Grün újszerűen teszi oly világosan érthetővé, hogy azok saját emberségünk képei lesznek. A legbensőnket megérintő örömhírekben ismerősen jönnek elő a változás, a béke, a dicsőség, a megnyílás és a megvilágosodás szimbólumai is: az új évezred beköszöntével a képek nemcsak az idők változását jelzik, hanem az emberi élet, a születés és a halál, az idő és az örökkévalóság… (tovább)

Eredeti cím: Weinachten – Einen neuen Anfang feiern

182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639670146 · Fordította: Lázár Julianna

Szűz Mária

Lummina P>!
Anselm Grün: Karácsony – az újrakezdés reménye

Karácsonyi ajándékaim egyike volt ez a kötet, amit nagyon megszerettem. A könyv 50 rövid fejezetből, 50 rövid elmélkedésből áll, amiben a szerző bemutatja a legfontosabb adventi, karácsonyi szimbólumokat és ezek reménykeltő üzeneteit. Nagyon aktuális könyv, jó szívvel ajánlom mindenkinek, különösen azoknak, akik egy új kezdetre vágynak. Nagyon lelkesítőek az elmélkedések, amiket szerintem nemcsak a karácsonyi időszakban érdemes elolvasni, hanem bármikor. Nem javaslom azért egy szuszra elolvasni, inkább kisebb adagokban érdemes feldolgozni, elelmélkedni rajta. Engem nagyon jókor talált meg ez a könyvecske, nagyon megérintett, és biztos, hogy újra fogom olvasni.

Eltelt egy év, és újra olvastam a könyvecskét, mert úgy éreztem, hogy jót tenne most a lelkemnek. Nem volt akkora élmény másodszorra, mint amikor először olvastam, bár sok újdonságot fedeztem fel benne, amik elsőre elkerülték a figyelmemet. Érdemes volt újra olvasni.

loci93 IP>!
Anselm Grün: Karácsony – az újrakezdés reménye

Advent I. vasárnapjától és Gyertyaszentelőig bezárólag rengeteg ünnepi képpel találkozhat az ember, melyek miértjével, fontosságával nincs tisztában. Ez a könyv 50 elmélkedésben nagyszerűen járja körül, és villantja fel ezek értékét. Az ember teljesen fel tud lelkesedni egy-egy elmélkedéstől. A kedvenceim a Borbála-ágak, az Emberré lett és A bölcsek voltak. Viszont tömények ezek. Nem érdemes őket egyszerre elolvasni. Inkább az „egy nap egy elmélkedés” beosztást javaslom. Viszont van egy óriási hibája ennek a könyvnek. Ez pedig a magyar fordítás. spoiler Teljesen elrontotta az amúgy maximálisan jó könyvet! Köszönöm Jel Kiadó, most nagyon mélyre süllyedtél a szememben!

Ezt a könyvet azoknak ajánlom, akik túl tudnak lépni a fordítás hibáin és a karácsonyi szimbólumokat szeretnék megismerni, vagy azok mondanivalóján elmélkedni. De annak, akit végtelenül idegesít az amatőr fordítói munka vagy egy karácsonyi regényt, esetleg novellagyűjtemény szeretne olvasni, annak nem igazán tudom ajánlani, mert ez egy elmélkedésgyűjtemény.

E könyv elolvasása nekem 273 percet vett igénybe.

Lunemorte P>!

Zarándok életem céljához értem. Itt függ a kereszten az emberiség Királya, a világ Üdvössége, aki után vágyakozva emésztettem magam, akivel minden szenvedőben, megfáradtban és megterheltben találkoztam.

loci93 IP>!

A görögöknél a harmat a szeretet-szerelem szimbóluma, a perzsáknál a szűzé. A szeretet harmata az elszáradt, kiszáradt szívet újra termékennyé, élővé teszi. A harmat a szűziesre, finomra, érintetlenre, egészségesre, makulátlanra használt szimbólum. Ahogyan Jézus Szűz Máriától született, úgy a perzsáknál is a harmat Isten megújító és megváltó erejére utal.

26. oldal (Jel Kiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: görög · harmat, harmatcsepp · Isten · Jézus Krisztus · perzsa · Szűz Mária