A ​csakrák bölcsessége 5 csillagozás

Útmutató testünk és lelkünk megismeréséhez
Anodea Judith: A csakrák bölcsessége

A csakrák a fizikai és a spirituális sík közti átjárók, s egyszerre testünk és lelkünk belső szerkezetének szentségét is megtestesítik. A szerző, aki a csakrának és a hozzájuk kapcsolódó gyógyászati témaköröknek is vezető szaktekintélye, csodálatos utazásra invitál bennünket a tudatosság transzcendens szintjein keresztül. Bevezetése a csakrák ismeretébe segít felemelkednünk a tudatosság egyre transzcendensebb szintjei felé. A gyakorlatias, bőséggel illusztrált könyv megmutatja, hogyan használjuk a csakráinkat a jobb egészség, a nagyobb személyes erő és a fejlettebb spirituális tudatosság elérése érdekében. A testgyakorlatok, a meditációk és a vizualizációs feladatok segítenek központosítani energiáinkat, kiegyensúlyozni szexualitásunkat, megnyitni szívünket, felhasználni a hangokat a tudatosság kitágításához és fejleszteni intuíciónkat.

Alexandra, Pécs, 2007
478 oldal · ISBN: 9789633703045 · Fordította: Hollósy Éva

Anodea Judith: A csakrák bölcsessége

Anodea Judith: A csakrák bölcsessége Útmutató testünk és lelkünk megismeréséhez

Nagyon részletes és sok mindenre kiterjedő, tényleg átfogóan mutatja be a témát.

gelledina>!

Gyakori hiba tehát, hogy nem vesszük észre akaratunk meglétét. Vajon naponta hányszor néztünk feladataink listájára, és nyugtáztuk egy fáradt sóhajjal (vagy éppen siránkozva), hogy „ezt mind meg kell csinálnom". Azt mondogatjuk magunknak, hogy dolgozni kell, mosogatni kell, el kell végezni ezt vagy azt, vagy több időt kell töltenünk a gyerekeinkkel. Rendkívüli módon elszívja erőnket, ha ezekre a feladatokra ijesztő kötelezettségek tárházaként, s nem aktívan választott lehetőségekként tekintünk. Nem kell mosogatnunk, de választhatjuk, hogy elmosogatunk, mert szeretjük, ha tisztaság van a konyhában. Nem kell dolgozunk, de választhatjuk, hogy dolgozunk, mert pénzre van szükségünk, vagy mert betartjuk a megállapodásokat. Ez a finom nézőpontváltás segít, hogy összebarátkozzunk és összhangba kerüljünk az akaratunkkal.

eeszter>!

Nem könnyen engedünk még az olyan egyszerű örömöknek sem, mint hogy egy kicsivel tovább az ágyban maradjunk, tegyünk egy pihentető sétát vagy kényelmesebben öltözködjünk. Ezek a szigorú elvárások az elméből jönnek, nem a testből. Így nem csoda, ha folyamatosan negatív hatással vannak az érzelemvilágunkra.

eeszter>!

Ha a csakrákat fogaskerekeknek tekintjük, akkor beláthatjuk, hogy a köztük áramló energia kígyóvonalban kell, hogy haladjon – éppen ez a kundaliní.

eeszter>!

A modern fiziológia nyelvére lefordítva: a hét csakra a hét fő, gerincből kilépő idegdúcnak felel meg.

eeszter>!

Mi ez az élet, ami a testünkben tűzként áramlik? Mi ez? Az élet olyan, mint a forró vas. Kész arra, hogy kiömöljön. Válaszd ki az öntőformát, és az élet elégeti azt.
Mahábhárata