86. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

Macskák ​társasága 222 csillagozás

Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Visszaváltozzék vagy sem? Ez az, amire Minna, aki titokzatos körülmények között változott át macskából lánnyá, sehogyan sem tud válaszolni. Sok izgalmas kérdésre azonban tudja a választ, a Macskahírügynökség jóvoltából. Az értékes és érdekes híreket a fiatal újságíróval, Tibbével osztja meg, hálából, amiért az befogadta. A félénk fiúra nagyon is ráfér a súgás, mert unalmasnak tartott cikkei miatt elbocsátás fenyegeti. Tibbe, titkos hírforrásainak köszönhetően sztárriporter lesz, aki már a városka nagyhatalmú dezodorgyárosától sem fél. De győzhet-e az igazság egy ilyen befolyásos emberrel szemben, még ha egész macskakülönítmény siet is a segítségére?

Eredeti cím: Minoes

168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307335 · Fordította: Damokos Kata

Minna

TiaRengia I>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Ezzel a könyvvel rokon történet, csak most Hollandiában járunk. Kedves meseregény, mely sajnálatos módon elkerült, mikor még a célkorosztályhoz tartoztam.

Az írónő kiválóan ismeri a macskákat, cukin beépítette az olyan nüanszokat is a karakterek gesztusaiba, amiket tényleg csak az tudhat, akinek van cicája. Loncsos karakterét nagyon bírtam: megtépázott sorsú kóbor macska, akinek már nincsenek illúziói, az alkalmi kapcsolataiból származó rendszeres fialások termékeit pedig nyálas gügyögéstől mentesen nevelgeti, mocskos a szája, folyton lázad és bárkit elküld a búsba. Menő, hogy egy meseregényben ezt meg merték lépni :)

A végkifejlet egyébként meglepett, azt hittem, jön valami megrendítő drámai vég, hogy Minna spoiler, erre meg egy enyhén beteges húzással Tibbe gyakorlatilag spoiler. Vagy csak én vesztettem el a romlatlanságomat jóideje, de szerintem az ilyesmi nem vezet semmi jóra. spoiler

Hanem, hogy a kiadó egyetlen szóval sem említi meg az illusztrátort, azért az mégiscsak felháborító. Pedig szép grafikák voltak a könyvben.

Sister>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Hogyan talál egymásra egy szégyellős újságíró és egy félénk, macskai tulajdonságokkal bíró ifjú hölgy? Tulajdonképpen roppant egyszerűen: egészen véletlenül. Ráadásul kiderül, hogy Minna kisasszony közvetlen kapcsolatban áll a Macskahírügynökséggel, ami folyamatosan szállítja a ropogósabbnál ropogósabb híreket a feltörekvő Tibbének. Ám a holland kisváros lakóit egy szörnyű, hataloméhes ember tartja a markában, akiről még csak nem is gyanítható, milyen gonosz valójában. De aggodalomra semmi ok: a cicák akcióba lendülnek, és minden jó, ha a vége jó!

Szerintem igazán a már olvasni tudó, 8-10 év közötti kisdiákok élvezik a leginkább, de bevallom, engem is kifejezetten érdekelt a végkifejlet, mert a cselekmény sodró lendületű, élvezetes, és tényleg tele van kunkori farkincákkal és szüntelen nyávogással.

Bűbájos és kedves történet, amit minden cicaszerető a szívébe fog zárni – ezt garantálom! :)

konnyufanni>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Ez a könyv szeretette meg vekem anno az olvasást. :)
Így élmény volt újra olvasni, rám jöttek azok az élmények amiket 12évesen éltem át.

Könnyed olvasmánnyal rendelkezik ez a könyv, és hamar kiolvasható.
Minden macskás asszonynak bátran ajánlom ezt a könyvet.

Pikachu>!

Az egyik örök kedvenc! ♥
Azért is, mert macskabolond vagyok,
azért is, mert jó a történet,
azért is, mert az volt az első olyan kötelező amit megszerettem,
ééés azért is, mert anyukám is szereti és mindig együtt olvassuk. :)
Az a sok cicaaa, jaj! *-*

ZsuzsiNori>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Magam részéről nagyon szeretem a gyerek-és ifjúsági regényeket, mese könyveket. Elvarázsolnak, s egyből benne érzem magam a történetben, és már is nem 33 éves vagyok, hanem 11. Mindenféle stílusú könyvet olvasok, de időről időre visszatérek a gyerekkönyvekhez. Sokat olvasok a gyerekeimnek is. Fontosnak tartom, hogy úgy nőjenek fel, hogy sok mesét ismernek, sok kalandban legyen részük, hogy őket is megérintse csodaország

Lahara IP>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Hű, ez nagyon tetszett, kellemes, szórakoztató, és tele van macskával!

Lilla>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Kicsit nehezen sikerült levonnom a tanulságot a történetből, de mire befejeztem rájöttem, hogy az lenne a tanulság, hogy fogadjunk el mindenkit olyannak, amilyen, mert aztán lehet, hogy ha megváltozna már nem lehetne velünk.
Minna kisasszony is, ha átváltozott volna nem segíthetett volna Tibbének, és mikor az újságíró megtudta, hogy talán soha többé nem fog találkozni Minnával azt kívánta, bár jönne vissza, az sem zavarta, hogy dorombol és, hogy néha macskaian viselkedik…
Nagyon aranyos történet volt, azonban kicsit vontatottnak, a stílusát pedig szokatlannak találtam. Nem volt az igazi számomra, most nem erre volt szükségem, úgy érzem. Hiába van egy kis mondanivalója, nem élveztem annyira, hogy a tanulság elfeledtesse velem azt, hogy mennyire abbahagytam volna.
Sajnos nem volt meg bennem végig az a kellemes érzés, ami akkor jön, mikor egy igazán jó könyvet olvasok.
Ennek ellenére ajánlom, mert aranyos volt, és azoknak, akik szeretik a cicákat, egy tökéletes olvasmány lehet, hisz' van ahol még kicsit túlzásba is van víve a cicusok száma.

oltidori I>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Csak most jutott véletlenül eszembe, hogy olvastam ezt a könyvet, ráadásul az első regényeim egyike, ha nem a legelső volt életemben. Nagyon szerettem, és büszke voltam rá, hogy olvastam valamit. :)

Agatha>!
Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

Hát ez egy nagyon cuki kis mese volt!
Eleve ott volt Minna, aki átváltozott cicából lánnyá – de egyszerűen imádtam, hogy az írónő összekeverte benne az ember és a macska tulajdonságokat. Például amikor elment a halashoz vásárolni, és szuggerálta magát, hogy most már nem kell sarokról sarokra osonnia, és nem kell kunyerálni halacskát, mert van pénze megvenni. És amikor jól érezte magát, dorombolt, vagy esténként kiült a tetőre és megbeszélte a többi macskával a macskaságokat (mert hogy továbbra is értette őket), amikor pedig nem tetszett neki valami fújt, a kutyák elől pedig villámgyorsan felmászott a fára.
Befogadja őt Tibbe, a félénk újságíró fiú, ő pedig cserébe szállítja a híreket – amiket az iskolamacskától / az önkormányzati macskától / a szerkesztőségi macskától / a hotelmacskától / a kutasmacskától / a lelkészmacskától hallott. A Macskahírügynökség egyszerűen zseniálisan működött.
Aztán történt egy szörnyű bűntény, amit egy túl fontos ember követett el, így senki nem tanúskodott ellene – a macskák azonban nem hagyják, hogy megússza, és szállítják az infókat Tibbének – és persze minden jó ha a vége jó!
Remek karakterek, egy nagyon jó történet, gyerekeknek lehet picit izgulni – egy színházi előadásként nagyon el tudom képzelni.

TiaRengia I>!

Loncsos még utána kiáltott. A legdurvább szitokszót, amit csak ismert. Ember!

bleknajt>!

És még egy utolsó jó tanács: nyállal mosakodj! Ez minden bölcsesség kezdete és vége.

vorosmacska>!

– Megmondaná, hogy hívják?
– Minna.
– A Minna a vezeték- vagy a keresztneve?
– Így szólítanak.
– És akkor mi a vezetékneve?
Minna hosszasan nézett egy legyet, amelyik az ablakon mászkált. Aztán megszólalt.
– Azt hiszem, nincs vezetéknevem.
– Hogy hívják az édesapját? – kérdezte az orvos.
– A szomszéd vörös.
– Hát akkor önt is úgy hívják – és felírta a kartonra: Szomszéd Vörös Minna.

Kapcsolódó szócikkek: Minna
bleknajt>!

– Jézus! És még ez a kisbőrönd is – sziszegte Mici néni. – Ez meg minek?
– Ezt is elemeltem.
– De hát mi van benne?
– Hálóing. Egy fogkefe. És egy mosdókesztyű meg szappan.
– Szóval már nem nyállal mosakszol?
– Nem.
– Akkor minden elveszett.

Szelén>!

De még egy ilyen kisváros is, mint a mienk, teli van érdekes, apró hírekkel. Csak meg kell őket találni.

Chöpp P>!

Emberré váltál. Rettenetes büntetés. Még ezer kanáriért sem akarnék emberré változni.

Chöpp P>!

Hidd el, újra rendbe jössz majd. Ha valaki ilyen remekül énekel, az macska marad.

chibizso>!

– Ismered Bibit?
– Nem.
– Lerajzol! – mondta Loncsos. – Színesben. És azt mondja, hogy így, a nagy hasammal vagyok szép. Ezen aztán érdemes elgondolkozni, nem? No mindegy, szóval ha odajutunk, majd tudatom veled, hogy hol vagyok. Valahol a városban leszek egy rádió közelében.
– De miért egy rádió közelében?
– Legszívesebben háttérzenével szülök – mondta Loncsos. – Úgy könnyebb a dolog. Meg vidámabb.