Janó ​és Janka őszi meséi (Janó és Janka 4.) 27 csillagozás

Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Itt van az ősz, sokat esik az eső és fúj a szél de Janót és Jankát, a két holland kisgyereket ez cseppet sem zavarja. Hiszen egész nap együtt játszanak, hol kinn, hol benn: sétálnak az esőben, sárkányt eregetnek az őszi szélben, leszedik a piros almát, diót törnek a szobában, vagy ha nagyon esik, hát szétvágják a színes újságokat és cirkuszosdit játszanak!

Játssz és örulj az ősznek Janóval és Jankával, Hollandia kedvenceivel!

Pagony, Budapest, 2015
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100720 · Illusztrálta: Fiep Westendorp

Kiss_Julianna>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Milyen élvezetes dolgokat lehet csinálni ősszel is! Tócsába ugrálni, faleveleket gereblyézni, ködben, lámpával keresni egymást. Janó és Janka vidám történeteiről olvashatunk.

Homolya_H_Tímea P>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Újabb aranyos kötet az írónőtől. Ez tényleg a legkisebbeknek való, a három éveseknek.
A mesék rövidek, a mondatok szintén, egyszerűek, lényegre törőek.
Ebben az évszakban az őszre jellemző dolgokkal ismerkedhetnek meg a kicsit. A képek világa sajátságos, könnyen felismerhető az illusztrátor munkája.

Paulina_Sándorné P>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Nagyon aranyos volt Janó és Janka, nagyon bejönnek a rajzos alakjaik is. Imádtam, amiket ősszel műveltek. Tetszik, ahogy bemutatja, hogy mi minden van ősszel, mennyi mindent lehet csinálni és milyen a természet ilyenkor.

karolka P>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Ezek a fekete kis emberek nagyon furák. Nem tudom miért kellett őket teljes feketével rajzolni
A mesék egyszerűek, de aranyosak. Itt-ott nekem picit befejezetlenek. A gyermekem élvezte őket.

dianna76 P>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Nem a megfelelő sorrendben olvasom ezeket a könyveket, de annyi baj legyen. Ez került először sorra, s megjegyezném, hogy első kölcsönzője vagyok. Kicsit össze zavarodtam, mert azt hittem egy testvérpárról szólnak ezek a mesék. S mint kiderült, csak barátok. Bár helyenként elég zavaró és kétértelmű a szöveg is e szempontból.
Rövid, s tartalmilag egyszerű a szöveg, de azt hiszem a kicsiknek ez pont elegendő. Így könnyen megértik és feldolgozzák, mi is történik Janóval és Jankával. Van történet, amiből tanulhatnak (költözködő madarak, jégből víz), van, amiből okulhatnak (diótörés, fára mászás, könyv szétdarabolás, elcsatangolás) s van, amin csak jót szórakozhatnak. S közben esik és csak esik az eső. Mert ugye ősz van! S ha már ősz, és sok-sok falevél, én biztosan belehemperegtem volna Janó és Janka helyében az összekotort, nagy kupac levélbe.
Szeretem az ősz tarkaságát, a színes leveleket, s ezek a színek: sárga, barna, zöld, piros megjelennek az illusztrációkban. Tetszettek a színek közt rikító fekete alakok, Janó és Janka. Ötletesnek tartom nagyon!

Lahara IP>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

Rövid, könnyű történetek egészen kicsiknek. Nekem az illusztrációk jobban tetszettek, szerintem zseniális, hogy a két főszereplő csupán egy fekete árny, így bárki olyannak képzelheti őket, amilyennek akarja.

ritusss>!
Annie M. G. Schmidt: Janó és Janka őszi meséi

A történetek jók, a rajzokat keveslem. Néhol zavaros, hogy testvérek, vagy csak szomszédok. 3,5 évesemnek olvastam.

dianna76 P>!

– Nézd, egy kukac! Kukac van az almában – mutatja Janó.
– Nehogy megedd! – kiáltja Janka.
A gyerekek visszamennek az almafához. A kukacot egy másik almára helyezik.
– Így, ni – mondja Janó.
– Így, ni – mondja Janka. – Így a kukac lakmározhat tovább.

18. oldal (Alma)

Janó és Janka sorozat · Összehasonlítás