A könyv bemutatja a létezési terünket jelentő világokat, a fizikai világ okkult oldalát, az asztrális világot -beleértve a halál utáni életet- és a mennyei világok működését. Részletesen ismerteti a mindenséget mozgató nagy törvényeket, mint a karma, az újraszületés és az áldozat törvénye, és kitér a világegyetem kialakulására is. Elemzi a világ vallásainak hasonlóságait, közös gyökereiket. Mindezek a hasonlóságok egyetlen forrásra utalnak, a beavatottak hierarchiájára, amely az emberiség fejlődését vezeti és vigyázza.
Az ősi bölcsesség 2 csillagozás
Eredeti cím: The ancient wisdom
Várólistára tette 3
Kívánságlistára tette 5

Kiemelt értékelések


Blavatsky magnum opusához, a Titkos Tanításhoz nagyszerű bevezető Besant Ősi Bölcsessége. Nyugodtan nevezhető úgyis, mint bevezető a teozófiába. Végigvezeti az olvasót azokon a világokon, amelyeken az ember fejlődése zajlik és bemutatja az ember különböző tudathordozóit. Emellett több fejezeten keresztül taglalja az újraszületés és karma témakörét.
Népszerű idézetek




Némelyek valamivel később kezdték útjukat, mint mások, és habár képességei mindegyiknek ugyanazok, az egyik mégis továbbfejlesztette már azokat, azon egyszerű oknál fogva, hogy a fejlődésre hosszabb idő állt rendelkezésre, mint fiatalabb testvérének. Gáncsoljuk-e, megvetjük-e a magot, mert még nem virág, a bimbót, mert még nem hozott gyümölcsöt, a gyermeket, mert még nem férfi? Éppoly kevéssé lennénk igazságosak, mint ha a csírázó állapotban lévő vagy gyermekded lelket hibáztatnánk, vagy megvetnénk, mert még nincs azon a fokon, amelyen mi állunk. Magunknak sem teszünk szemrehányást azért, mert ma még nem vagyunk istenek. Eljön az idő, amikor ott fogunk állni mi is, ahol idősebb testvéreink állnak. Miért hibáztatnánk a fiatalabb lelkeket azért, mert még nincsenek ott, ahol mi? Maga a „testvériség” szó is a vér azonosságát és a fejlődés egyenlőtlenségét foglalja magában, és ez által pontosan leírja azt a köteléket, amely a világ minden teremtményét összeköti egymással: azonosság az élet lényege tekintetében, egyenlőtlenség az élet megnyilvánulásának foka tekintetében.
164-165. oldal, 6. fejezet - A buddhikus és nirvánikus világ
Hasonló könyvek címkék alapján
- Arthur E. Powell: Az éterikus test ·
Összehasonlítás - C. W. Leadbeater: Látható és láthatatlan ember ·
Összehasonlítás - Reicher László: Teozófiai panoráma ·
Összehasonlítás - Geoffrey Hodson – Ernest Wood: A hét teremtő sugár ·
Összehasonlítás - Arthur E. Powell: Az élet fejlődése a Naprendszerben ·
Összehasonlítás - Arthur E. Powell: Az asztrális test ·
Összehasonlítás - Alexy E.: A lélek útja teozófiai megvilágításban ·
Összehasonlítás - Arthur E. Powell: A mentális test ·
Összehasonlítás - Arthur E. Powell: A kauzális test és én ·
Összehasonlítás - Szergej O. Prokofieff: Az égi Szófia és az Antropozófia lény ·
Összehasonlítás