Egy ​igazi balerina 13 csillagozás

Annette Neubauer: Egy igazi balerina

Szvetának hívják a balettiskola új növendékét. Oroszországból érkezett és csodálatosan táncol! Gyorsan ki is vívja a lányok irigységét, senki nem akar barátkozni vele. Egyedül Szandi szeretné jobban megismerni az új lányt. Meghívja a szülinapi bulijára, ahol felbukkan Szveta mamája is, egy igazi balerina!

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasólétra Fabula

Fabula, Budapest, 2015
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789637461583 · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek

Lilla_Miko>!
Annette Neubauer: Egy igazi balerina

Kisgyermekeknek, akik most tanulnak olvasni, nagyon jó olvasmány lehet. Szellősen vannak a mondatok, sok a kép, így talán nem érzi feszélyezve magát, ha nem olvas gyorsan.
Maga a történet kicsit olyan, mint egy amerikai mese, amikor jön az új lány, akit kiközösítenek, majd rájönnek, hogy mégis jófej. A vége egy kicsit visszás nekem, hiszen csak azért lenne jó barátnő Szveta spoiler?
A rajzok annyira nem lopták a szívembe magukat, de nem rosszak.

Millázs>!

Egy igazi balerina
Hat éves kortól ajánlják.
Mese vagy egy történet a való életről, a lányok ultrafinom kiközösítési módszereikről, gúnyolódásaikról?
A hideg ráz. A női lét eme oldalától mindig is rosszul voltam, ha én voltam a célpont, azért, vagy hogy elfogadjanak, részt kellett vállalni benne.
Szveta új lány a balettórán és beképzelt tyúknak (sic!) tartja Liza. Szandi teszi meg végül a kezdő, barátkozó lépést az új lány fele és jééé, rájönnek Szveta jófej.
A három éves lányomat az elejétől még kímélem, de gyanítom, hogy óvoda végére ezzel a témával, akár a könyv segítségével még sajnos nagyon sokszor foglalkoznunk kell.