Levelek ​Félixtől 8 csillagozás

Egy kisnyúl kalandos utazása
Annette Langen – Constanza Droop: Levelek Félixtől

A nyári szünidő végén borzasztó dolog történik. A repülőtéren eltűnik Zsófi játék nyuszija: Félix. Ez nagyon, de nagyon nagy baj, hiszen Zsófi és Félix elválaszthatatlanok. Alighogy megkezdődik az új iskolaév, Zsófinak postája érkezik Londonból – egy levél Félixtől! És ez csupán az első olyan levél, amit a játék nyuszi világ körüli útjáról a kislánynak küld… A megtévesztésig valódinak látszó levelek és az úti emlékekkel teli apró bőrönd a világ körüli utat csaknem valósággá varázsolják. A könyvben megtalálható: Félix ákombákomos levelei, igazi beragasztott borítékokban; távoli országokból való matricák; egy Félixről készült fénykép; egy titkos piramistérkép.

Passage, Hong Kong, 1999
38 oldal · ISBN: 9632281284 · Fordította: Devich Klára · Illusztrálta: Constanza Droop

Rikiki11>!
Annette Langen – Constanza Droop: Levelek Félixtől

Ma megláttam a szekrénytetőn ezt a gyerekkori kedvencet, és nem bírtam ellenállni. Nem csalódtam, még mindig ugyanolyan aranyos, mint régen. Komolyan a könyv úgy tanít, hogy közben szórakoztató marad, ami sokszor nem sikerül a gyerekkönyveknek. Mindezt kiegészítik az aranyos rajzok. Én különösen tudtam kötődni a könyvhöz kicsikoromban, mert nekem is van egy plüss nyuszim, így teljesen átéreztem Félix elvesztésének tragédiáját. Talán kicsit sokat írok egy összvissz 38 oldalas gyerekkönyvről, de egyszerűen nem tudok róla nem áradozni, hiszen amikor kicsi voltam legalább 200-szor felolvasták nekem. :D

zsólány>!
Annette Langen – Constanza Droop: Levelek Félixtől

Imádtam, a mai napig is imádom! Vagy ezerszer olvastam már, muszáj volt most is elővennem. Lenyűgözött mindig, szerettem a benne lévő leveleket, mindig mosolyogtam. És nagyon tetszett, hogy a kislányt is Zsófinak hívják :)