Na ​de ki kérdez egy kandúrt? (Na de ki kérdez egy kandúrt? 1.) 38 csillagozás

Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

„Arisztotelész, a menhelyről családhoz költöző kandúr úgy gondolja, hogy egy macskának kizárólag a legpuhább ágyban és a legtöbbet simogató ember ölében van a helye. Továbbá, hogy a legtökéletesebb születésnapi ajándék egy macska. Nem, nem egy kutya. Kutya semmiképp sem.
NA DE KI KÍVÁNCSI EGY KANDÚR VÉLEMÉNYÉRE?
Arisztotelész nem tudja, mivel kelthetné fel folyton rohanó, zajongó, civakodó családtagjai figyelmét: menjen világgá, mentse meg a legfőbb ellenségét, bánjon el a betörőkkel és váljon egyúttal hőssé?
Igen.
Mindez csak nem okoz nehézséget egy okos, a legszebb korban lévő, mindenre felkészült és elszánt macskának?”

Eredeti cím: Wer fragt schon einen Kater?

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Naphegy, Budapest, 2019
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634760252 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Pe Grigo

Hintafa>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Ritkán választok a borító alapján könyvet, de ezt most tényleg M-U-SZ-Á-J volt. Sok van ennek a macskának a rovásán, de képtelenség neki ellenállni.

Arisztotelész, a menhelyről befogadott macska olyan színes és változatos jellemvonásokkal rendelkezik, amiről csak a kedvencükkel szoros szimbiózisban élők tudnak számot adni. Valószínűleg Herzog is egy lehet közűlük, így végre a macskátlanságban senyvedők is pontos képet kapnak arról, hogy milyen a családi élet egy határozott véleményt és elvárásokat ápoló kandúrral.

Az írónő lelket és sorsot ad Arisztotelésznek, olyan ígéretes életúttal, barátságokkal és kalandokkal, amik érdeklődésre tartanak számot. Pe Grigo illusztrációi pedig “élőben” közvetítik, személyiségének gazdag dimenzióit. Miközben keveredik benne a naiv rácsodálkozás a világra, egy életunt, reményt vesztett bölcs lemondásával konstatálja, hogy az embereket nehéz, vagy éppen képtelenség megérteni. És ez jól megfér a bájosan gátlástalan önimádatával és a csahosokkal szemben táplált múlhatatlan ellenszenvével.

Emésztő kíváncsisággal olvastuk a könnyed történetszövésű meseregényt. Egy szempillantásnak tűnt, mire elértünk a boldog végkifejletig. Jól tagolt, viszonylag rövid, megnövelt betűkből álló fejezetekkel nagyon gyorsan haladtunk -nyári olvasmánynak is tökéletes választás!!- és csak kényszer hatására tudtuk abbahagyni az olvasást.

Bővebben:https://hintafa.blog.hu/2019/04/26/annette_herzog_na_de…

Aoimomo P>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Lányom (7) kapta, neki is esett nagy lendülettel, aztán egyszercsak letette, hogy ő ezt nem olvassa el. Nagy nehezen kiszedtem belőle, hogy az a baj, hogy spoiler. Kis pihentetés után abba belement, hogy felolvassam neki, de tegnap a vége felé, már fejezetenként kérdezgette, hogy ugye spoiler. Így történt, hogy kettő helyett három fejezetett olvastam neki, hogy még a nagy találkozás beleférjen és reggelre maradt a születésnapi buli.
Aranyos kis könyv, remélem a folytatását már egyedül is bevállalja, most, hogy tudja még a legnagyobb slamasztika is végződhet jól és egy kis izgulás a szereplőkért benne van a pakliban off

Chöpp >!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Cuki cica – bár ő ezt és az efféle elnevezéseket kikéri magának, mert ő egy komoly kandúr, kérem szépen! –, kedves macska – gazdi történet, amelyben természetesen a macska a főszereplő, mint született narrátorzseni. 10-11-12 éves lányok (is) szeretni fogják. Ja, egyébként filozófus macska, és nem A tudós macskája ő, Arisztotelész.

Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Arisztotelész egy igazi cica – bocsánat, kandúr! –, le sem tagadhatná. Ráadásul külsőleg és belsőleg is hasonlít az én Szotyimra, így aztán még nagyobb hévvel vetetettem bele magam az olvasásba.
Hiába nem én voltam a célközönség, nagyon jókat mosolyogtam rajta, és szinte izgultam a kandúrért és gyáva nyuszi kis pajtásáért. Igazán kalandosra sikerült a kintlét, kezdve a békaevéstől egészen a betörőkig, de azért mégiscsak a legjobb otthon, a pince nyugalmában, a régi kosárban.
Mindenképpen vevő leszek a folytatás(ok)ra is.

kratas P>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Aranyos volt, de többet vártam volna. Bár tény, hogy a célzott korosztálynak szerintem tökéletes lesz :)

Niki_>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Nem is meséltem még, hogy szeptemberben lett egy kismacskánk.
Amikor tavaly nyáron kertes házba költöztünk, azonnal lett egy kiscicánk, aki sajnos január-február környékén eltűnt és nem is találtuk meg. A Nagy persze sokat pityergett, hogy neki nem kell több macska, Tari jöjjön haza és kész, de a hónapok múlásával be kellett látnunk, hogy kertes házba kell a macska. A nyáron az egyik ismerősünknek leellett a cicájuk, így meg is volt oldva a cicakérdés, elhoztunk szeptemberben egy szép, fekete-barna-vörös-fehér kislányt. Jelenleg bent tartjuk a házban, mondván, hogy olyan kicsi, jön a hideg, egyedül van, bent jobb neki. De jövő nyáron véglegesítjük a helyét kint a teraszon.
Na de a könyv! Cicára várva nagyon jól jött ez a kis mese, ami kisiskolásoknak (mint pl. a Nagy) szuper olvasmány lehet.
Arisztotelészt (nincs kibékülve a nevével) egy menhelyről fogadták örökbe és meggyőződése, hogy neki mindenből a legjobb jár. Háromgyerkőcös családnál talált otthonra, ahol leginkább a középső gyerkőc, egy kislány van nagyon oda érte. Igen ám, de egy napon a kislány kitalálja, hogy szeretne egy kutyát, amit persze Arisztotelész meghall és nem fogad jó szívvel. Elhatározza, hogy világgá megy. Aztán persze rájön, hogy ez nem olyan poén (elég kényes a lelkem), de hazajutni se könnyű neki.
128 oldal a könyv, nagybetűs, ennek a korosztálynak tényleg tökéletes olvasmány, tudom a figyelmükbe ajánlani!
Az olvasása után egy pillanatig elgondolkodtam azon, hogy Kleopátra vagy Sába lesz a cicánk neve, de végül maradtunk a fain névnél: Cirmi.
Amire a könyv leheletfinoman felhívja a figyelmet, a mindenhol jó, de legjobb otthonon kívül, hogy ne ítéljünk elsőre. Mindenkinek a viselkedése mögött ott van a kérdés, hogy vajon miért viselkedik úgy?

dianna76 P>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Aranyos volt ez a könyv. Nagyon bírtam Arisztotelészt, és a tőle származó humort. Nem beszélve a kópéságáról, ami már-már ördögi volt. Jókat mosolyogtam magamban olvasás közben. Szinte láttam magam előtt az eseményeket, annyira jó volt a mesélés. Azok a részek jobban elszórakoztattak, amik a lakásban zajlottak. De a többi is tetszett, hiszen igazi kalandokat élhettem át ezzel a szerethető cicával. (Jaj, bocsánat: Kandúrral!) Az illusztrációk is jópofák voltak. A macska ábrázolásokat nagyon bírtam, és nem tudtam nem mosolyogni pl. Arisztotelész fogsorvillantó vigyorán, vagy éppen a bandzsán álló szemein.
Sajnos a könyv kötését nem lehet így megdicsérni. Nem tudom, hogy csak az én példányom sikeredett nem túl minőségivé, de az első és utolsó ragasztott lap már első olvasásra elengedtek. Pedig lesz belőle ismétlés is. Sajnálatos!

Naphegy, Budapest, 2019
oross>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

nem vagyok cicás, de ez aranyos volt…kell néha ilyen is…

PTJulia P>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Nagyon bírtam Arisztotelészt, és elnézést kérek viszontagságaiért: az élet egy öttagú családban valóban ilyen zajos és kaotikus sokszor. Kandúrunk vicces kalandokba keveredik, amikben derekasan helytáll, közben szemlélete is formálódik, és egy meglepő új barátra is szert tesz.

Annamária_Seres P>!
Annette Herzog: Na de ki kérdez egy kandúrt?

Esti mesének ideális választás,egy-két fejezetet olvastam fel minden este lányaimnak. A kisebbik már nem mindig hallotta a fejezetek végét, mert elaludt. Aranyos történet egy öntelt macskáról, Arisztotelészről. Azt szeretné, hogy ő körülötte forogjon az egész világ, legfőképp gazdája figyelme. Amikor a kisgazdája születésnapjára kutyát szeretne, azt szűri le következtetésül, hogy őt már nem is szeretik. Így elszökik a háztól. Innentől kezdődnek a bonyodalmak.

Chöpp >!

A szívem bukfencet vetett a boldogságtól, izgatottságtól és reménykedéstől. És a félelemtől, mert ha reménykedünk valamiben, akkor félünk is, hogy a remény nem teljesül be.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · remény
Sippancs P>!

Úgy látszik, a becenevekkel ugyanaz a helyzet, mint az igaziakkal: valakitől kapjuk, mindegy, hogy akarjuk-e, vagy sem.

Kapcsolódó szócikkek: becenév
Sippancs P>!

Mit mondott? Kutyát? Anna egy kutyát szeretne???
Megtisztogattam a fülemet, mert ezt egész biztosan félrehallottam. Mit akarhat Anna egy bolhazsáktól, amikor itt vagyok neki ÉN?

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Legszívesebben Anna ölében üldögélek. Legjobb, ha épp a házi feladatát írja, mert akkor nem ugrál fel állandóan. Imádom ha a szőrömet vakarássza. Sajnos túl ritkán teszi. Ha lenne beleszólásom, gondoskodnék róla hogy a macskás gyerekek sokkkkkal több házit kapjanak. Három órányit naponta- vagy inkább négyet. Akkor legalább egy helyben maradnának, és nem rohangálnának állandóan.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

nekiálltak kirakózni. ötszáz darabosat!
Ha rendrakás is addig tart, mint a festés,
akkor a második évemet is a pincében kell töltenem,
mielőtt végre helyem lesz Anna szobájában.
Csak egy dolog nem tart sokáig ebben a családban ez pedig
a : nyugalom. Felriadtam, ahogy becsapódott odalenn
a ház ajtaja. Bumm! Bang!

Sippancs P>!

Nem ronthatja el az ember az egész életét veszekedéssel és haraggal, ahhoz túl rövid!

Sippancs P>!

Körbe-körbejárnak a gondolataim, állapítottam meg. Nem csoda: hogyan összpontosíthatna az ember (a macska) az élet nagy kérdéseire, ha üres a hasa?

Na de ki kérdez egy kandúrt? sorozat · Összehasonlítás