Róma 6 csillagozás

Annett Klingner: Róma

"111 hely Rómában… nem szokványos útikönyvet tart kezében az olvasó.
Róma klasszikus nevezetességeiről, a Colosseumról, a Szent Péter-bazilikáról, a Spanyol lépcsőről és a Trevi kútról már mindenki hallott, esetleg látta is, és bármelyik útikalauzban utána nézhet. Ám azokról a titkokról, amelyek egykor mindennél erőteljesebben formálták a város arculatát, még a rómaiak közül sem sokan tudnak.
Kötetünkben 111 különleges, érdekes helyet veszünk sorra.
Vajon hol állt a valóságban Fellini kútja? Melyik az az időszámításunk előtt épült híd, amely miatt fejek hullottak a porba? Hol jár az a villamos, ahol élő jazz-zenét hallhatunk? Hol kaphatunk jutalmat olyasvalamiért, amelyet nem lett volna szabad megtennünk?
Járja velünk végig az ismeretlen Rómát, s ismerje meg titkait az ókortól napjainkig.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 111 különleges hely Kossuth

Kossuth, Budapest, 2018
240 oldal · ISBN: 9789630991933 · Fordította: Antóni Csaba, Várnai Péter

Lovely_Angel21>!
Annett Klingner: Róma

Nagyon különlegessé tette a kirándulásunkat! Rengeteg helyet felkerestünk belőle, pl.: az ördög kapuját, a vizi órát… nem is hallottam volna róluk, ha nem veszem meg előtte ezt a könyvet.

SzemreValó_könyvek >!
Annett Klingner: Róma

A facebook-on egy tartalomgyártó miatt kezdtem el olvasni a könyvet, mert az oldalukon jött szembe velem ez a kötet, csak nem éppen Róma volt a helyszín. Ezenkívül @Suba_Csaba #őszrégi kihívására, illetve egy bookstagram őszi könyvklubjára: Hull az elsárgult levél is tökéletesen megfelel.

Őszintén megmondva ez volt az első útikönyv, amit olvastam, de nem az utolsó. Nagyon tetszett a Kossuth Kiadó igazán igényes kötetet adott ki számunkra. Bár nem friss megjelenés, mert 2018-ban látott napvilágot, nekem roppantul tetszett. Nyaralás végén kezdtem el olvasni, hogy még húzhassam tovább a nyarat, a nyaralás érzését. Ez olyan jól sikerült, hogy elhatároztam tényleg elutazok valamikor és meglátogatom a már régóta bakancslistás helyszínt. Valamiért engem nagyon vonz Olaszország, azon belül is Róma, persze emellett még más városokat, részeit is meglátogatnám, de talán majd az is sikerül valamikor.

„Róma lenyűgöző, izgalmas, kaotikus – és ellenállhatatlan.”

Sok-sok olyan helyet említett, amik igazából hidegen hagynak. A kötet, mint ahogy a címe is mutatja, 111 különleges látnivalót mutat be, amelyet lehet, még a helyiek sem ismernek, de útikönyvekben biztos nem található meg. (Legalábbis a szerző ezt írja a bevezetőben). A könyvben fellelhető helyek legtöbbje felkeltette az érdeklődésemet, pontosan 33 darab. Akadt 3 olyan bemutatott látnivaló, amely számomra szokatlanul hangzott, de érdekesnek tűnik. 6 látványosság pedig ijesztő volt számomra, már-már frusztrálttá tett.

Igényes kiadás, a történelmi információkon kívül láthattunk képeket az adott helyszínről, illetve Rómában az elhelyezkedését, hogy hogyan jutunk el oda, a nyitva tartását és egy-egy tippet, hogy mit érdemes még megnézni a közelében. Ajánlom mindenkinek, aki tervez Rómába, mert tényleg egy hasznos kötet lehet utazóknak. Nekem meghozta a kedvem, hogy ellátogassak Olaszország fővárosába. Biztos, hogy más kötetet is olvasok majd ebben az útikönyv sorozatban.

Dhewilgirl>!
Annett Klingner: Róma

Nagyon szeretem ezt a sorozatot, gyönyörű helyeket mutatnak be, és nem csak a tipikus turistacsapdákat. Szeretema felépítését is, hogy egy oldal szöveg, egy oldal kép.
A római rész sem tért el ettől, egészen biztos, hogy néhány helyet be fogunk építeni a következő utazásba :)

SzemreValó_könyvek >!

Róma lenyűgöző, izgalmas, kaotikus – és ellenállhatatlan.