A ​hosszú hajú királykisasszony 27 csillagozás

Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Volt egyszer egy királylány, aki olyan dús és hosszú hajat hordott, ami végül már csak két nagy bőröndben fért el. Ezeket pedig egy erőművész hordozta őfelsége mögött. A király így vigasztalta leányát: A szép haj a leány legfőbb ékessége!
Csakhogy nem akadt olyan gazdag császári, királyi vagy akár csak hercegi kérő e világon, aki a szépséges leánnyal együtt a két bőröndöt cipelő erőművészt is palotájába fogadta volna. Ekkor a királykisasszony merész elhatározásra jutott, hogy megszabaduljon rabságából…

Annemarie van Haeringen meghökkentő meséje a sajátos humorú rajzokkal remek szórakozást nyújt a különös történetek iránt is érdeklődést mutató három éven felüli gyerekeknek.

A kötet 2000-ben elnyerte a Gouden Penseel 2000 díjat.

Eredeti cím: De prinses met de lange haren

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mókus könyvek

Kiss József, 2016
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158050463 · Fordította: Csóti Magdaléna · Illusztrálta: Annemarie van Haeringen

Gelso>!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Nekem nagyon tetszett, off – úgy érzem, hogy pont ez a lassú mesélés kellett a történetnek, amivel eljutottunk a megszületéshez, kibontakozott a palotabeli lét – a hajhoz kapcsolódó mindenféle nyűggel – ami nemcsak a fésüléssel merül ki – elindult a bonyodalom spoiler
Tetszett a királylány öntudatra és szerelemre ébredése, amelyhez személyes, önmagához kötődő kincse spoiler segítette hozzá, és hogy az idő múltával, helyzetek változásával, hogyan tud cserélődni a kincs értéke – spoiler hogyan nem veszíti azt el sosem.

UI: annyira menő, hogy egyszer egy héten kibérlik az uszodát a hajmosáshoz…
és, hogy onnantól kezdve, hogy felfogad egy cirkuszi erőművészt a bőröndök cipelésére, a királykisasszony léptei pehelykönnyűek lettek… ;-) és tánc közben mindig hátrafigyel az erőművészre… spoiler
Imádom benne a rejtett önálló döntéseket… és a királylány fokozatos (de azt is mondhatnám felépített) önmegvalósítása pedig páratlan, és igen egyedi.
Olvassátok, mert nem csak cuki! Ahogyan a rajzok is…

ziara>!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Itt volt a könyvtárban új könyvként, gyorsan átolvastam. Nekem nem igazán jött be, fura volt a történet. A rajzok helyesek, de más jót nem tudok igazán mondani róla.

Trudiz >!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Hosszú haj… és a vele való tennivalók. Nem egyszerű a hosszú haj ápolása, ezt mutatta be a mese is. Mindenesetre a királylányka egészen jól bírta a gyűrődést, azaz a bajlódást.

Szávitrí P>!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

A történet tetszett és a rajzok is jópofák, de valahogy a szöveg olyan összecsapott. Jelen időben íródott az egész, túl rövidek a mondatok. Kicsit jobban is ki lehetett volna fejteni a dolgokat, főleg a végét.

Mesepatika>!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Nekem nagyon tetszett, egyrészt mert nagyon jók az illusztrációk, másrészt a feminista olvasat miatt (a királylány kilép a számára korlátozó és nem sok boldogságot hozó családi környezetből, és saját útjára lép). A gyerek viszont összvissz egyszer hallgatta meg, bár akkor láttam rajta hogy megragadja. Talán majd máskor, később.

DDia P>!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Rövidke, humoros mese; amolyan Rapunzel átíratnak is lehet mondani. Tetszett a rajzolás és a különleges történet is.

dianna76 P>!
Annemarie van Haeringen: A hosszú hajú királykisasszony

Egyszer már elolvastam könyvtárban, de elfelejtetem jelölni, aztán az is kiment a fejemből miről szól, és hogy hatott rám. Mert nem volt rám túl nagy hatással… Elég sajátságos mese a hajzuhatagról, ami fogva tart. Persze hasznos is lehet a túlságosan hosszú haj.