Így ​neveld a macskádat! 25 csillagozás

Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

Az emberiség évszázadok óta a macskák bűvöletében él. E titokzatos és elegáns négylábú legősibb társunk, és generációk óta családtagként éli világát. Ugyanakkor számtalanszor tapasztaljuk, hogy – minden jó szándékunk és odaadó szeretetünk ellenére – a macskánk magatartása kifürkészhetetlen. Anneleen Bru macskaterapeuta kézikönyve mindent megcáfol, amit eddig a macskák természetéről tudni véltünk. A könnyen elsajátítható trükkök és hasznos tippek segítenek a gazdiknak, hogy megértsék a kis kedvencük testbeszédét, finom jelzéseit, és tökéletes legyen az összhang imádott cicájuk és a kétlábúak között.
Induljunk hát izgalmas utazásra a házimacskák világába, és tegyük boldogabbá macskánk mindennapjait – kezdődhet a macskaforradalom!

Partvonal, Budapest, 2020
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156058157 · Fordította: Mester Yvonne

cintiatekla P>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

A könyvben sok olyan dolog van, ami már nem volt új számomra, például a biztonságérzetet hogyan lehet növelni, mennyi alomtálca szükséges, vagy hogy hogyan célszerű etetni a cicákat, de úgy gondolom, hogy ha csak alig pár új dolgot mond a szerző, ami a cicák javára válik, akkor is érdemes volt elolvasni.

Egyébként közérthető, olvasmányos, informatív, és egyáltalán nem ítélkező. A leírt dolgokat igyekszik megmagyarázni a szerző, alátámasztani bizonyítékokkal vagy megfigyelésekkel, tapasztalatokkal, szóval ha macskás témában kerestek könyvet akár magatoknak, akár ajándékba, akkor jó szívvel ajánlom.

Zoltán_Bálint>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

A könyv jól összefoglalja, hogy hogyan bánjunk a macskánkkal, mire figyeljünk oda velük kapcsolatban. Vannak benne olyan dolgok, amikkel szemben szkeptikus vagyok spoiler és vannak amiket hasznosnak találtam spoiler. Szép színes könyv volt, sok kedves ábràval, jó nagy betűkkel, így nagyon hamar ki lehet olvasni.

Hitoridori>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

Kicsit vegyes érzéseim vannak ezzel a könyvvel kapcsolatban. Tény és való, hogy nagyon sok mindenről van szó, tény, hogy macskatulajdonosoknak, cicákat szeretőknek hasznos, érdekes olvasmány lehet. Nemcsak arról szól a könyv, hogy mit csinálhatunk annak érdekében, hogy a macskánk jól érezze magát velünk, megkapjon mindent amire szüksége van, hanem kicsit abban is segít, hogy magát a fajt is megismerjük, hogy fel tudjuk ismerni apró jelekből, hogy mit is közvetít felénk a macska, vajon mit érez, mire figyel… Külsőleg sincs panasz szerintem, mert egy nagyon hangulatos, szép kötetről beszélünk itt, amit öröm volt forgatni.
Viszont nem tudok elmenni amellett, hogy a könyv első része(nem tudom pontosan megmondani, hogy mekkora részről beszélünk, de majdnem a könyv első fele lehet) kissé szabályszerűtlennek tűnt nekem. Rövidke részek, számomra nehezen követhető, nehezen egymáshoz köthető témák… Talán úgy tudom legjobban megfogalmazni, hogy nem igazán tudtam átlátni, hogy hogyan is lett ez a rész megszerkesztve.
Aztán most előjött az a félsz is, hogy mennyire igazak bizonyos állítások. Mert hát szerintem a macskatartás terén sok vitatéma létezik, több téren nincsen egyetértés a macskákkal foglalkozó szakemberek és macskatulajdonosok között. Mindenesetre megfontolom Anneleen Bru szavait.

kurrek>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

A legjobban az tetszett, ahogyan fel lett építve ez a gyűjtemény, szinte mindenre kitért, amiről olvasni szerettem volna. Arról nem is beszélve, hogy csodálatos fotókkal tarkították, amikhez hozzátettek pár illusztrált alkotást is. Ezek mindegyike mind hozzátett ahhoz, hogy ez a könyv ilyen igényesen készülhessen el. Nem túl sok, nem túl kevés, tagolt és legfőképp érhetően írja le a legfontosabbakat.

A műben sok olyan apróság volt, ami nem számított újdonságnak a számomra. Eddig is tudtam, hogyan célszerű őket etetni, hogy mennyi és milyen játékra van szükségük, illetve azt is sejtettem, hogy miért viselkednek úgy, ahogy, ennek ellenére a kötet olvasmányos, rengeteg információt ad át kezdő és tapasztalt gazdik számára. A leírt dolgokat megmagyarázza, érhetően elmondja azt, hogy mit és miért tesznek a cicáink. Ha szereted a macskákat, illetve ha van belőle otthon, aki nem úgy viselkedik, ahogy azt te jónak látod, akkor érdemes beszerezni ezt az újdonságot.

NoemiSmile>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

A könyv felépítése logikus, és nagyjából minden macskákat érintő kérdésről ír. Főként a kötet elején kaptam néhány új információt, ami hasznos volt.
Viszont a könyv elsősorban a félénk és problémás cicákra fókuszál, így ha a tiéd egy kiegyensúlyozott, barátságos jószág, néhány javaslatot nagyon furcsának találhatsz. Ráadásul tele van önellentmondásokkal, ami lehet fordítási hiba is, vagy csak ennyire nem volt következetes a szerző. Engem ezek rettentően zavartak, így egy idő után minden mondatát szkeptikusan kezeltem, hátha két oldallal arréb megcáfolja. Ez pedig nem tett jót az olvasási élménynek, és kezdő gazdikat inkább összezavar, minthogy segítené a cica következetes nevelését. Az meg persze egy másik kérdés, hogy saját tapasztalatim néhol ellent mondtak a javaslatainak.
Úgyhogy érdekességként el lehet olvasni, de nem ez a legjobb kézikönyv egy macska megértéséhez.

Mountainlover>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

Szokatlan egy állattartásról szóló könyvtől, hogy kevés fényképet tartalmaz, de összességében jó könyv és érdemes elolvasni. Sok új magyarázattal szolgál a macskatartásra vonatkozóan, nem a megszokott tanácsokat adja. Azt nem tudom eldönteni, hogy ez jó-e vagy rossz, mert nekem nincs cicám.

Partvonal, Budapest, 2020
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156058157 · Fordította: Mester Yvonne
Füge>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

Igényes és szép alapossággal megírt könyv. Hiteles volt számomra, hogy egy pillanatig sem akart tudományos műként szerepelni, ugyanakkor minden kritikusabb és pontosabb résznél alaposan, szükség esetén hivatkozásokkal támasztotta alá az állításait és javaslatait. A tartalom nem volt „túltolva”, nem volt erőltetett, pont annyira volt részletes, amennyire egy igényes macskatartónak szüksége lehet. Ajánlom mindenkinek, aki megbízható támaszt keres macskájának támogatásához, otthona állatbarátabbá tételéhez!

keleagi>!
Anneleen Bru: Így neveld a macskádat!

A könyv tartalma hasznos volt, jó volt így összeszedve elolvasni a macskákról ezt a tudásanyagot. Jók a kiemelt idézetek és szépek a macskafotók. Ki fogom próbálni a tanácsait, pl. n+1 szabály, víz ne kerüljön az étel mellé, kísérletezni a játékokkal, sok bújóhelyet kínálni. De a könyvet olyan kényelmetlen volt tartani, fájt tőle a kezem, nehéz is volt és élesek a lapjai.