Mit ​főz ki Pettson és Findusz? (Pettson és Findusz) 22 csillagozás

Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

Főzzünk együtt Pettsonnal és Findusszal! A kötetben kedvenc receptjeik találhatóak.

Eredeti cím: Kochen mit Petterson und Findus

Eredeti megjelenés éve: 2004

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

General Press, Budapest, 2016
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636439620 · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, Budapest, 2006
54 oldal · ISBN: 9789639648074 · Illusztrálta: Sven Nordqvist
General Press, magyar, 2004
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639648078 · Fordította: Csépányi Zsuzsanna, Szalay Zsuzsanna

buzavirág>!
Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

Mikor a könyvtárból hazahoztam és kinyitottam nagyon meglepődtem, hogy ez egy szakácskönyv. Igen, Pettsont meglátjuk és már kölcsönözzük is. Kedvemre valók a receptek, különösen a húsgolyó, Findusz kedvencét ki nem hagynánk.

borga>!
Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

Hogy a csudába csinálják, hogy még a féldepit is derűsen adják el?
A receptek nyálcsordítóak, a rajzok tesz-vesz városos apróbb-nagyobb bájosságokkal vannak tele, mint pl. a tört tojást rohamhordágyazó madárkák, a full-komfortos tyúkól délutáni teázása vagy Findusz biciklitekerős habverési technikája, netán a handmade fenyőfa.
Évszakonként csak egy-egy hangulatjelentést kapunk, így vannak a csemegék is csoportosítva. A többi főzőcske, pár szösszenettel.
Mivel már elszóltam magam az öcsém előtt, nincs mentség, tovább kell adjam az eredetileg kiszemelt célközönségnek, az unokahuginak, de az első könyvrendelős fordulóban már gyűjtöm is be újra.
Nélkülözhetetlen. :D

Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

Most is imádnivaló az öreg és a macsek, mint mindig! :) A megszokott édes képek, aranyos történetek és most a bónusz telis-tele remek receptekkel egész évre!
Amit biztosan ki fogok próbálni:
Svéd nyári leves
Sárgarépás burgonyafelfújt
Gombás omlett (naná, hogy erdei gombából)
Findusz (hamis) húsgombóca (szójából:)
és az össze sütit: pl. Findusz palacsintatortája, Túrófánk, Zabpehely keksz és társai! :))
Nyami!
Mese és pocakimádóknak kötelező darab! :)

kriszmanesz P>!
Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

ez a csíkos nadrágos macsek imádnivaló! megkaptam a már megszokott, fantasztikusan részletgazdag képeket, újabb aranyos történeteket és… izgalmas recepteket, amik immár részei a z egyszer megcsinálom gyűjteményemnek :)
Findusz húsgombóca, Zabpehely keksz, Andersson néni fahéjas csigái, Ribizlitorta vaníliafagyival, Findusz palacsintatortája, Édes-fűszeres kenyér yumm :3

Grétii05>!
Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

Mindig is érdekelt, hogy hogyan is készült Findusz tortája, vagy a többi finomság. Ebben a könyvben ki is derült. A gyerekek nyelvén, sok rajzzal. :)

Niki_Parida>!
Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

A kisfiammal sorra próbáljuk a recepteket. Eddig minden nagyon finom lett (húsgombóc, kalács, almafelfújt, gofri, stb…)
Kisgyermekes családoknak kötelező olvasmány. Móka a konyhában és nem csak a kókuszgolyó ezerféle formázása :)

eSzke>!
Anne Tüllmann: Mit főz ki Pettson és Findusz?

A 8 éves fiamnak vettem meg. Minden héten kiválaszthat belőle egy receptet, amit aztán ő készít el, esetleg kis segítséget kap, ha ő kéri.
Nagyon finom volt eddig minden, jól használhatók a receptek, könnyen megértik a gyerekek a nyelvezetét. Az egész olyan kedves és bájos! Nagyon szeretjük.

Kkatja P>!

– Hol lehet a liszt? Te etted meg, Findusz? – kiáltott ki a kamrából.
     – Soha életemben nem ettem még lisztet – válaszolta Findusz sértődötten.
     – Akkor biztosan én voltam az – motyogta az öreg, és elgondolkodva vakargatta az orrát.

16. oldal Nyári receptek

Kkatja P>!

Játszunk macskadörzsölőst, te lehetsz a macska.

30. oldal Őszi receptek

Pettson és Findusz sorozat · Összehasonlítás