Lélegezz! 53 csillagozás

Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

17 ​évesen úgy érzi az ember lánya, a világ összeesküdött ellene. Mindent szenvedélyesen él meg: a szerelmet, a szülőktől való elszakadást, a barátságot. Főleg a barátságot. Charlène, a Lélegezz! főhősnője esetében ez az érzés az őrületig fokozódik. Sarah érkezésével, aki pillanatok alatt a legjobb barátnője lesz, a lány újjászületik: végre valaki, aki hasonlít rá, aki megérti, akivel mindent megoszthat. Ez azonban nem tart soká: a barátság rémálommá fajul, ahogyan azt Charlène előre megjósolja. Majd színre lép a gyűlölet, az irigység és a féltékenység. És az érzelmek, a harcok tébolyult kavalkáddá sűrűsödve gázolnak át Charlène fiatal életén.
Anne-Sophie Brasme, a jelenleg középiskolai tanulmányait végző szerző alkotása a tavalyi esztendő legsikeresebb francia elsőkötetes regénye volt.

„Fogd be, Charlène! Idegesítesz a könyörgéseddel, a gyerekes szeszélyeiddel. Hagyd abba Charlène, bosszantasz. Ne csinálj semmit! Ne gondolkodj többet! Ne élj tovább! Elégedj meg… (tovább)

Ulpius-ház, Budapest, 2002
162 oldal · ISBN: 9639348724 · Fordította: Laky Krisztina

Floracska98
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Ahhoz képest jó, hogy ilyen fiaal lány írta, de….

Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Hatalmas vállveregetés a kamasz Anne-Sophie-nak, aki persze ma már kész Nő! Amiről ír, tipikus. Zseniális mondatokkal! Picsa kamaszok, akik sülve-főve együtt vannak, közben féltékenyek egymásra, képesek szétalázni a másikat a többiek előtt, persze minden gázos eset után folytatódnak a közös lógások… De itt, ebben a történetben, valahogy másképp alakult minden…
Megjegyzem, a tinédzser korszakomat mélyen éltem meg, sok marhasággal telepakolva, de ennyire rohadékok sosem voltunk egymással.

majdmelinda
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Bevallom, nekem nagyon tetszett. Korához képest szépen felépített, összeszedett munka, jó történetvezetés, semmi csapongás. Egyszerű és élvezhető. Amikor a végére értem, meg voltam kicsit illetődve, mert erre valahogy nem számítottam. Kicsit talán drasztikus lett a végkifejlet, de végeredményben nagyon jól fokozza az utolsó oldalig a hangulatot, amikor meg lógva hagyja, hogy kiderül-e, hogy ő volt, vagy sem. Mindenkink a fantáziájára van bízva. Ez nekem tetszik. Amilyen idegsítő, annyira jó is. :-)

Pixelhiba
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Ezt kár volt papírra vetni, semmi eredetiséget nem éreztem benne, kamaszok tömkelege alkotna ilyet, ha az lenne a téma irodalomórán, hogy „utál a világ és én is utálom a világot, rossz nekem, nulla vagyok”.

vadvirág
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Hát igen, a kamaszkor a nagy szenvedélyek korszaka. A befejezés azonban nem túl hiteles. Inkább egy dühös, elkeseredett lány valóságot kompenzáló vágyálmának tűnik… Persze, tudom, hogy a szerző maga is kamasz..:)

Linanita
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Egy nap alatt elolvastam,úgy belemerültem a történetbe. Nagyon érett gondolatok egy 18 éveshez képest. Egy remekműnek gondolom. :)

lizke

Hát ez meg mi volt?!
Teljesen véletlenül került tegnap a kezünkbe, majd egy „jónak tűnik” szavazat után végül nálam landolt, de azt hiszem felül kell vizsgálni eme elhamarkodott kijelentést a fülszöveg alapján. Egészen kb. az 50. oldalig úgy voltam, hogy nah ez nem is olyan rossz, legalábbis a fiatal író úgy rakosgatta egymás után a szavakat, ami lekötötte az embert, aztán ezt követően már sejtettem mi lesz a zárás, mégis érdekelt, hogy ugyan hova lehet fokozni még a lelki vergődést (ami bizonyos mértékig persze előfordul) , amit már túlzásnak éreztem, igencsak a szélsőségek lettek felvonultatva.

tasiorsi
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

Kamasz szerző kamaszosan dühös könyve.
Rossznak semmiképpen sem nevezném, de a kamaszos szenvedéllyel megírt mondatok és jelzők egy idő után idegesítettek.
Gyorsan elolvasható, az első 30-40 oldal után eteti magát.

marcsy
Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!

A szerző a mű megírásakor középiskolás volt. Nagyon komoly munka egy 17 évestől. Szerintem ügyesen mutatta, be, hogy mi zajlik Charléne lelkében. Hogyan válhat a barátság megszállott gyűlöletté, amelynél még a börtön is jobb.

fülcimpa

A saját őrülete elől nem futhat el az ember azzal, hogy magára erőlteti a normális emberek viselkedését. Az őrület erősebb: előbb vagy utóbb ismét megjelenik.

Lovely

Minden gyermekkornak megvan a maga illata, mámora és fájdalma.

fülcimpa

Az iskolakezdés napja az egyik legpocsékabb emlékem. alighogy elhelyezkedtünk, egyből letámadtak, hogy nagyon szigorú válogatás eredményeképp kerültünk ide, az elithez tartozunk, és mindenáron nekünk kell a legjobbaknak lenni. Én a szavak mögül ezt hallottam ki: „ Gürcölj, kicsim, vagy megdöglesz! ”

Lovely

Az ember úgy ír, ahogyan öl: valami a hasból egyre feljebb emelkedik, azután a torokban hirtelen kitör. Mint egy segélykiáltás.

fülcimpa

Őrületbe süllyedni nem csupán sorscsapás, hanem talán választás eredménye is.

damaru

Jól ismert tény, hogy azok az emberek a legbolondabbak, akik első ránézésre teljesen normálisnak tűnnek.

fülcimpa

Nem tudnám meghatározni a megszállottságot. Azt hiszem, az ember mindig magában hordozza. Gyakran elég egy semmiség, hogy kirobbanjon. Csendesen beléd fészkeli magát, alattomosan megtámadja lényed minden részét; de nagyon ravasz, iszonyúan mesterkedő, mert úgy tesz, mintha a barátod lenne, és mégis becsap. A szenvedés csupán következménye mindennek. Amikor megőrül az ember, a leggyakrabban észre sem veszi, mert nem fáj. A legfájdalmasabb a zuhanás. Az a pillanat, amikor rájössz. Én sem akartam látni a közeledtét. És aztán végül törvényszerűen földet értem.

fülcimpa

Bár talán a gyűlöletet és a szenvedélyt csak egyetlen lépés választja el egymástól.

fülcimpa

Árulását rosszabbul viseltem, mint hiányát.

damaru