Utazz ​vissza az időben a dinoszauruszok földjére 1 csillagozás

Anne Rooney: Utazz vissza az időben a dinoszauruszok földjére

A dinoszaruruszok 228 millió évvel ezelőtt jelentek meg a Földön. Uralmuk elképzelhetetlenül hosszú ideig, 165 millió éven át tartott. Ugye, te is szívesen találkoznál egy dínóval? Most Megteheted!

Utazz vissza az időben, hogy megismerd ezeket a bámulatos óriásokat! Tanulás közben pedig sok-sok játékos feladat megoldása is vár rád.

Eredeti cím: Travel back through Time to the Land of Dinosaurs

Officina '96, Budapest, 2016
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155065439 · Fordította: Kocsor Ferenc · Illusztrálta: Mar Ferrero, Adam Howling

lakatoszoltan>!
Anne Rooney: Utazz vissza az időben a dinoszauruszok földjére

Ezt a füzetet/könyvet egy élelmiszerboltban vettem olcsón, és a kicsit hanyag rajzok miatt nem adtam nagy esélyt. De amikor a 4 évessel elkezdtük olvasni, meglepődve tapasztaltam, hogy olyan információkat tartalmaz, ami a többi dínós gyerek ismeretterjesztő könyvből kimarad. A kontinensek, éghajat, növények jól elmagyarázva megjelennek.
Az általánosan ismert dínók vannak bemutatva két oldalanként, köztük pedig a különböző dínójellemzők: táplálkozás, védekezés, hangadás, tollazat, stb.

Szóval amennyire egyszerűnek és közhelyesnek látszik ez a kiadvány, annyira meglepően informatív és többször forgatható. Örülök, hogy megvettem, és minden dínó-rajongó gyereknek ajánlom.