Hogy ​told el (jól) a nyarad (Hogy told el ... 1.) 221 csillagozás

Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Idén nyáron Maxime már 17 éves, ezért esze ágában sincs a szüleivel menni nyaralni. Inkább itthon marad a nagymamájával, hogy kedvére punnyadhasson a számítógép előtt. Csakhogy a dolgok egy váratlan esemény következtében egyáltalán nem úgy alakulnak, ahogy ő elképzelte. Szédületes napok elé néz! Ez a nyári szünet garantáltan más lesz, mint a többi(eké).
Fergeteges (olykor vitriolos) humorú könyv egy kamaszfiú felelősségvállalásáról,
felnőtté éréséről,
egy szégyenlős első szerelem kibontakozásáról.
NEM CSAK FIÚKNAK!

204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632457291 · Fordította: Farkas Ildikó

Maxime

FairyDust P>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Ó, hát ez egy röppenetnyi olvasás volt. Nagyon könnyed, vicces, aranyos történet.
Lehet én vagyok a maradni, de számomra kb. ilyen egy elfogadható ifjúsági könyv. Nincs benne piálás, sem drog, sem egyéb extrém magaviselet.

A történet egy 17 éves csak magára gondoló fiúról szól, aki a nagyijához megy nyárra, mivel nincs kedve a szüleivel nyaralni, inkább punnyad a mamánál. ismerős… spoiler :( Egy nem várt esemény miatt azonban az élet felelősségvállalást gyakorol rá, és a történet végére egészen megváltozik a karakterünk. Ha nagy szavakat szeretnék használni, kijelenteném hogy ez egy remek jellemfejlődéssel rendelkező könyv, de azért na, nem egy világmegváltó olvasmány.
A könyv humora szerintem zseniális, legalábbis az én elcseszett humorézékemmel tökéletesen rezonált, de ezt senki ne vegye készpénznek, elég specifikus az ízlésem. A polgárpukkasztó, irodalmi utalások baromi nagyon ütöttek, szimpatikus volt ez a Maxime gyerek. :D spoiler

Az elején kissé fura volt a nyelvezet/fordítás (?), bele kellett rázódnom, de a végére egész jól belejöttem az olvasásba.
Nem árulok zsákbamacskát, a történet néhol kissé zavaros, unalmas, a vége összecsapott, de ezt talán csak nekem szúrt szemet.

Vannak benne hibák, néha zagyva, de szerintem bőven többet ér, mint 69%, ne vicceljünk már. Én csak azért is adok neki egy 4 csillagot, bibibibi.

Bleeding_Bride IP>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Kerestem, nagyon kerestem ennek a könyvnek azokat a hibáit, ami miatt általánosan utálni, unni kellene, de nem sikerült. Pedig azért elég hiszti- piszti tudok lenni az olvasmányaimmal.
Talán a baj ott kezdődhet, hogy valamiért nem vagyunk képesek a helyén kezelni, vagyis felnőtt fejjel naiv tiniként olvasni.
Itt jön az, hogy hamar felejtünk, és azt akarjuk elhitetni magunkkal, hogy mi már tiniként zseniálisan érettek voltunk.
Ezzel szemben az én egykori naplóim kb a fénymásolatai lehetnének ennek a kötetnek. Ezen felül jókat rötytögtem a poénokon és teljes mértékben „korhűnek” találtam a főszereplőt, a gondolatait és a cselekvéseit is.
Szerintem teljesen jól össze van pakolva ez a kis történet, és tiniknek mindenképp ajánlom.

Barnabás_The_Good_Girlboi>!

Jó barátok √
WoW!

omam>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Csodálkozom, hogy ez a könyv ilyen alacsony százalékon van, mert szerintem magasabbnak kéne lennie. De végül is… ízlések és pofonok.
Nekem tetszett.
Semmi olyasmit nem mondanék, hogy „fantasztikusan vicces” vagy „letehetetlen”, de azért nem volt rossz, de nagyon jó sem. Inkább átlagosnak nevezném, ami csak egy a sok közül, az ember nem talál benne semmi különlegeset (legalábbis én nem találtam).
Azért vettem ki a könyvtárból, mert valami nyárit szerettem volna olvasni, és azt reméltem, hogy a Hogy told el (jól) a nyarad ilyen. Már csak a címéből megítélve.
De az a helyzet, hogy semmiféle nyári hangulatom nem lett tőle: Maxime vagy a gép előtt ült, és csetelt, vagy a kórházba ment látogatni. Az írónak nyilván nem is ez volt a célja, hogy igazi vakációhangulatot keltsen, de erre csak közben jöttem rá, miután megismertem Maxime nyaralásának „körülményeit”.
Mégsem untatott, annak ellenére, hogy az előbbi mondataimból úgy tűnik (még a fülszövegből is), mert humoros, és a hosszúsága is tűrhető. A poénoknál általában csak elmosolyodtam, és egyszer-kétszer nevettem is, de olvastam már sokkal jobb humorral megírt történeteket is. A hosszúsága pedig… Ez a – kicsit több, mint – kétszáz oldal pont elég volt, ha hosszabb lenne, valószínűleg a vége felé már untatott volna.
Felejthető könyv, de ki tudja, talán még a második részt is a kezembe veszem. Valamikor.

Solya24>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Naa… Azért ezt annyira nem kellett volna lehúzni! :off Nekem miért nem ilyen nagyi jutott? :D
Maxim úgy az első 25-30 oldalon kimondottan idegesített az erőltetett beszédmódjával, a történet is néhol fura volt, a szerelmi szál pedig olyan semmilyen, olyan nagyon elsietett de egy délután alatt kiolvastam és még jól is szórakoztam vele :D Szóval aki nekifogna: Az első részek után ne hagyjátok abba mert Maxim javul ;)

janka0416>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Borító: 5/5 – csak emiatt olvastam el.
Cselekmény: 5/2 – nem egy reménytelenül rossz könyv, de nem is ér fel egy Kemese Fanni könyvhöz.
Hol is kezdjem..?
A 25 old.-nál az ajtóhoz vágtam a könyvet, aztán megittam egy pohár vizet, és újra elkezdtem a könyvet. Oké, a nagymama kórházba került, na most talán történik majd valami.. történt is.. de azt a pici részt is lerendezte 5 oldalban, holott még egy csomó bonyodalmat lehetett volna beleszőni a regénybe.
Akkor jött Pikachu… először azt hittem,hogy a kórházas csajról van szó… de kiderült,hogy egy tök idegen lány. Szerelmi részt, abszolút nem értettem, ami nem is gáz, mert nem is volt benne. Talán a végén..„ Őőő izé találkozunk?? "résznél.
Alex-szel kapcsolatban nem derült ki,hogy beállt-e tengerészgyalogosnak vagy lezbi lett stb.
Kevin.. olvasson több könyvet. :D
Szülők&hugi : érdekesek voltak…
Ezt a könyvet azoknak a lányoknak és fiúknak ajánlom ,akik még nem töltötték be a 15 éves kort ill. elolvasták már előtte Amikor az életemben először című regényt. Én ebből már kinőttem…
*Icona Pop – I love it* – http://www.youtube.com/watch…

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Ez egy fejlődéstörténet, aminek az a lényege, hogy eljutunk A-ból B-be, jelen esetben egy idegesítő, kissé felelőtlen srácból egy gondoskodó majdnem férfivé, aki rájön, milyen a felnőtt lét, a felelősségvállalás, és arra is ráeszmél, mennyire fontos a család és önmagunk felvállalása minden esetben. Tény, hogy inkább gondolati síkon mozgott a regény, és nem voltak benne nagyon eseménydús dolgok, de nekem ez így nagyon tetszett, és olvastatta magát rendesen.

edka>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Nem tudom, mi baja mindenkinek ezzel a könyvvel, én betegre röhögtem magam rajta. Szerintem nagyon cuki, persze, nem az a kategória, amin napokig kattogsz, nem filozófiai kérdésekre keres választ, egyszerűen csak szórakoztat és kikapcsol, de azt remekül teszi. Maxime nagyon poénos srác, imádtam az irodalmi utalgatásait, a nagyi meg tipikus nagyi.
A vége kicsit összecsapott, ezért a fél csillag levonás, de összességében egy remek könyv. Megéri elolvasni, aki könnyű délutáni szórakozásra vágyik.

Pesu>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Ez egy ilyen semmi extra történet.. ifjúsági..alig történik valami! Az egész könyv a semmittevésről szól szinte.. hogy a nyarad eltöltöd a semmivel! Sok napot eltöltesz azzal, hogy gyakorlatilag semmit sem csinálsz!.. De valamiért 4 csillagot kapott tőlem, fogalmam sincs miért, de becsülje meg! XD

Szimirza>!
Anne Percin: Hogy told el (jól) a nyarad

Ha nem lett volna egy bizonyos kihívás, tuti, hogy soha nem veszem a kezembe ezt a könyvet, pedig nagy kár lett volna kihagyni. Vicces, szórakoztató, és nagyon jól leírja a tini életet. Mindenkinek ajánlom akár tini, akár nem )

dedori>!

– Sajnálom, már nincs a sürgősségi osztályon.
Frankó.
Ellopták a nagyit!

GinaGiles>!

– Maxime, már megint a számítógép előtt ülsz…
[…]
– Hát igen, már próbáltam mögötte, de onnan kevésbé jól lehet látni…

dedori>!

… – nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a kalács belőlem a szadistát hozza ki: azonnal kedvem támad beleharapni, szétmarcangolni, összeaprítani, ízekre szedni, kibelezni, míg írmagja sem marad. Ez most sem maradt el.
– Ahogy a nagyapád mondogatta: téged inkább fényképen látna az ember, mint az asztalnál – jegyezte meg a nagyi.

Domsza>!

Azon morfondíroztam, hogy az életben időnként tudni kell eltűnni, hogy a többiek észrevegyék, hogy ragaszkodnak hozzád.

Mi az élet? Őrület.
Mi az élet? Hangulat.
Látszat, árnyék, kábulat,
Legfőbb jói: semmiségek;
Mert álom a teljes élet,
Holmi álom álma csak!

Krimedika>!

2 féle embert szeretek: a szuperintelligens és csöndes embereket, meg azokat, akiknek nincs ki a négy kerekük, és ezt nem rejtik véka alá.

Drágaszááág>!

– De Maxime! – robbant ki belőle végül. – Ami a kamrában van, az nem ennivaló, az tulipánhagyma!

Delena>!

Szerintem az emberiség legtöbb baja abból származik, hogy az emberek, akik pedig tudják, hogy egyediek, makacsul hagyják, hogy a tömeg egy darabjaként kezeljék őket.
Colin Higgins: Harold és Maude

Hogy told el ... sorozat · Összehasonlítás