Boldogságforgácsok 1 csillagozás

Anne Ostby: Boldogságforgácsok

A Boldogságforgácsok egy elbűvölő regény egy csapat nyugdíjas barátnőről és arról, hogyan találkozik a valóság az álmokkal. Egy humoros, melegszívű és elgondolkodtató írás az érett korúak újrakezdéséről.

A Fidzsiről érkező levelek egy másik világot nyitnak meg a barátnők, Sina, Lisbeth, Maya és Ingrid számára, akik a szülővárosukban maradtak akkoriban, amikor a haladó szellemű, merész és élettel teli Kat a nyakába vette a nagyvilágot.
Sina világéletében a fiának élt, Maya a tanításért, Lisbeth mások pillantásáért, Ingrid pedig önmagáért. Most a nyugdíjkorhatárhoz közelednek.
Az időközben megözvegyült Kat, aki egy kakaóültetvény egyedüli tulajdonosa, úgy dönt, meghívja magához az egykori csapat tagjait. A kannibálklubos és papagájhalas bélyegekkel érkező levelekben régi barátnőjük hangja szól hozzájuk.
Vajon elég bátrak ahhoz, hogy elhagyják a hideg Norvégiát? A jégkaparót és a fagyasztott készételeket le merik cserélni a pálmafák susogására és az azúrkék tengerre?

Eredeti cím: Pieces of Happiness

Eredeti megjelenés éve: 2017

Libri, Budapest, 2018
412 oldal · ISBN: 9789634334774 · Fordította: Petrikovics Edit
Libri, Budapest, 2018
372 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634330882 · Fordította: Petrikovics Edit

Mariann_ P
Anne Ostby: Boldogságforgácsok

Fidzsi szigetéről a megözvegyült Kate levelet küld rég látott 60-on túli barátnőinek, amiben meghívja őket a szigetre. Cseréljék le a norvég hideget egy kis melegségre, ha tetszik, akár véglegesen is.
Némi töprengés ( honnan lesz rá pénz , milyen az életem most itt, elválás a távolságot tartó , vagy éppen ráakaszkodó családtagtól ) után mind a 4 barátnő megérkezik.
No nem a luxusba.
A helyi közösség a maga egyszerűségével fogadja őket.
Nincs itt szükség cicomára, szép lassan levetik az előző életükből hozott gátlásukat, beilleszkednek , még a helyi ételekkel , ételkészítési szokásokkal is megbarátkoznak.
Megküzdenek a betegséggel , a múlttal, az otthon maradottakkal , aztán a könyv végén az is kiderül, hogyan tovább.
Nagyon szerettem a fejezetek végén a helyi asszony egyszerű gondolatait a történésekről.
Kedves könyv , ami boldogságforgácsokat , igen, jó a kifejezés…. forgácsokat osztogat.