A ​szűz özvegy 26 csillagozás

Anglia elfeledett királynéja
Anne O'Brien: A szűz özvegy

Egy ​lány története ez, aki vérzivataros időkben vált nagykorúvá miközben titkon olyan férfiba volt szerelmes, aki az ellentáborhoz tartozott. 1462: A Rózsák Háborúja kettéosztja az országot, mialatt a York és a Lancaster ház élet-halál küzdelembe bocsátkozik Anglia trónjáért. A vér és árulás eme időszakában Anne Neville, Warwick nagy hatalmú earljének lánya beleszeret Richardba, Gloucester becsvágyó, büszke hercegébe, IV. Edward király testvéröccsébe. A York-dinasztia uralkodóját a királycsináló Warwick segítette a trónra. Hálából eljegyezheti lányát Richarddal, ez a politikai-hatalmi szövetség valamennyi érintett fél érdekét szolgálja. A király változékony kegye és az earl féktelen hatalomvágya azonban fordít a család sorsán; földönfutó árulóként francia földre menekülnek. Az apa Lajos király udvarában koncként veti oda Anne-t saját érdekeinek, így a lány új jegyese immár Lancasteri Edward. Anyósjelöltje Anjou Margit, a félreállított VI. Henrik király szintén száműzött felesége.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Lazi, Szeged, 2011
408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632671611 · Fordította: Béresi Csilla

III. Richárd

Bur3sz>!

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Nem igazán tetszett. Maga a történet érdekes, de a kivitelezés nem az én stílusom. Aki szereti a szerelmi szálon futó történeteket, és azt erre kisarkított regényeket, annak biztosan jobb véleménye lesz róla. Köszönöm, @Szilvamag, h elolvashattam! :D

kávésbögre P>!

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Megszenvedtem vele. Hosszú, unalmas leírások, eltúlzott drámák. Nekem túl felszínes volt, a szereplők nem voltak sem őszinték, sem hitelesek, a taktikázások elnagyoltak. Történelmi regénynek még rendben, de a szerelmi vonatkozása botrányosan rossz.

Eli>!

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Már régen olvastam ilyen jó könyvet egy ismeretlen szerzőtől, és ha még azt is hozzá vesszük, hogy hónapok óta halogatom az elolvasását, – feltételezvén, hogy „egy újfent egy kaptafára iródott, gagyi, történelmi-szerelmes regényke vár rám, valódi, kidolgozott háttér nélkül-, kétszeresen is kellemes sikerélményt nyújtott. A szereplők egytől egyig, izig-vérig megállják a helyüket, a történet minden, csak nem vontatott, ugyanakkor semmi erőltetettség vagy "túldimenzionálás”. Nem mellesleg valószinű a forditás is hozzá tette a magáét, s ha valaki esetleg az eredetivel meg tudna örvendeztetni, meghálálnám. :)

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Az első benyomásom az volt erről a könyvről, hogy nehezen akart vége lenni. :P Az viszont tetszett, hogy nagyon személyes hangnemben, Anne nevében íródott, és magát a történetet is érdekesnek találtam, mert így és erről a korszakról még nem nagyon olvastam. Különösen bosszantott a főszereplő élesnyelvűsége (nem a szókimondása, hanem hogy pusztán dacból állandóan ellenkeznie kellett valakivel), és abba a sok érzelmi zsarolásba és elfojtásba is belefáradtam, ami korábban a saját életemben is jelen volt. Mindig megvisel, amikor egy-egy helyzet vagy hasonló témájú könyv kapcsán újra át kell élnem ezeket a dolgokat (persze ez nem a könyv hibája). Nagyon tetszett, hogy az írónőt is Anne-nek hívják. :)

theodwyn>!

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Jó kis könyv ez, semmi komoly, könnyen olvasható, ugyanakkor kb. történelemhű, a fikciós részletek is hihetőek. Anne hús-vér fiatal nőként jelenik meg a könyv lapjain, ez pozitív. A rózsák háborúja vagy a White Queen rajongóinak kötelező darab.

Demóna>!

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Nem rossz, de többet vártam tőle. Lassan történik minden,a szereplők többsége közömbös,nekem kicsit szürkék.

bambali>!

Anne O'Brien: A szűz özvegy Anglia elfeledett királynéja

Annak is tetszeni fog, aki nem szereti annyira a történelmi könyveket. Az írónő alaposan és érthetően írja le a családi kapcsolatokat, megértjük a bonyolult örökösödési helyzeteket, s ami a legfontosabb, az is teljesen világos, hogy kit milyen érzelmek mozgatnak. Talán ez a regény leginkább kiemelendő része: az érzelmek gazdag leírása. Nagyon tetszett, hogy Lady Anne szemszögéből olvashattuk az egészet, végig izgultam, hogy vajon a sok hányattatott év után feleségül mehet-e szerelméhez. Ugyanakkor elborzasztó volt, hogy annak idején tényleg így történtek a házasítások, fiatal lányokat odaadtak öreg emberekhez, politikai csatározásokban az apák kiárusították lányaikat, testvérek ölték meg egymást.
Nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek.

Ms_Mississippi>!

Talán leginkább a szeme ragadta meg a képzeletemet. Sötét, hideg szempár, a melegség minden szikrája nélkül. Szenvtelenül úgy döntöttem, hogy bizonyára szomorú.

Kapcsolódó szócikkek: III. Richárd
Purpur>!

Hacsak nem akarsz jelentéktelen senki maradni, ebben az életben meg kell harcolnod azért, amit el akarsz érni. Ha ezt elmulasztod, dróton rángatnak majd a körülötted élő férfiak. Az is megesik, hogy amennyiben el szeretnéd érni a céljaidat, el kell fogadnod a látszólag elfogadhatatlant.

Purpur>!

A kötelesség és a pillanat kívánalmai néha tettekre sarkallnak.

Purpur>!

…néha célravezetőbb a tiszteletteljes, taktikus megközelítés. Nem okvetlenül faltörő kos veszi be az ostromlott várat.

Eli>!

A halálát kereső szarvas voltunk, akit a sors pompás agancsa ellenére is kimúlásra szánt. York Edward szorosan a nyomunkban járt, s kémei minden lépésünket jelentették…..Úgy emlékszem vissza ezekre a napokra, mint az évszakban szokatlan rekkenő hőség, szomjúság, mocsok és kimerülés egyetlen véget nem érő próbatételére.