A ​Szalamandrás Ház titka (Maya és Valkó 1.) 35 csillagozás

Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Maya és kisöccse, James már a Párizsban töltött legelső napjukon valami nagyon ősi, titokzatos mágia nyomaira bukkannak. Furcsa ház bronz szalamandrát formázó kilinccsel; kőszobor, amely túlságosan is hasonlít Maya saját aggodalmas arcára; egy rejtélyes férfi, aki sötét napszemüveget hord, hogy eltakarja ragyogó, lila szemeit… Minden titkok mágikus középpontja egy csillogó üvegű Varázsvitrin, mely kiválasztotta magának Mayát, hogy ezentúl ő legyen az új Őrzője.
Maya egy Valkó nevű barátságos fiú segítségével meglepő dolgokra bukkan a saját családfája jól elrejtett titkai között, s miközben sorra kibogozza a szalamandrás ház, a lila szemű férfi és a Varázsvitrin titkainak egymásba fonódó szálait, fokozatosan rádöbben, hogy talán a saját fivérét is rettenetes veszély fenyegeti. Ahhoz pedig, hogy megmenthesse, Mayának ki kell hívnia és le kell győznie Párizs mágikus alvilágát… mielőtt még túl késő lenne

Eredeti megjelenés éve: 2012

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2012
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632549 · Fordította: Sámi László
Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2012
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637051418 · Fordította: Sámi László

Navi>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Jó volt, gyorsan olvasható, de nekem egy kicsit … nem is tudom, összecsapott? volt.
Sokkal jobban ki lehetett volna fejteni az eseményeket, a szereplőket. Valkó, James?? Majdhogynem csak töltelékfigurák. Nem volt személyiségük. Igazán Lujza néni és Maya voltak „kidolgozva”.
Érdekes volt az anbar, hogyan keletkezik, mire használják. A Vitrin és Őrzője, a homokóra.
Jobban ki kellett volna dolgozni.

krlany I>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Párizs, titkos társaság, családi titkok, rejtély… és nyilván a nyomába eredünk.
Nagyon tetszett az alapötlet (hogyan maradjunk örökifjúk), aztán meg a sok kis ötletmorzsa is (anbar, vitrin). A csacsogással volt bajom. A feleslegessel. Meg a karakterek kidolgozásával, belőlük kaphattunk volna picit többet. Egyébként pedig izgalmas, könnyen olvasható.
Valamiért Az arany virágcserép tolakodott az agyamba általa, ideje újra lekapnom a polcról.

gab001>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Igazi mesekönyv, de szerencsére felnőtt fejjel is olvasható. A történet némiképp kiszámítható, mégis van egy sajátságos hangulata és egy igazán egyedi elképzelésen alapul. Szerettem azokat a részeket, amikor az írónő egy-egy mondattal elérte, hogy újraolvassam csak a szépsége miatt. Az egész történet Párizsban játszódik és átszövik a francia szavak, de csak annyira, hogy egy kellemes hangulat lengje körül. Szerettem a szereplőket, az egyediségüket. Szívesen olvasnám a többi részt is.

lena91>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Nagyon aranyos kis történet.
Szeretem a keresgélős, kutatós, varázslatos, felfedezős könyveket, ahol gyerekek a főszereplők és ők találják meg a választ a nagy kérdésre. Most így huszonévesen is jó volt olvasni, szerintem a tizenéves korom kimondottan imádta volna.
Ez olyan könyv lesz, amit el fogok tenni, hogy majd a gyerekem is olvashassa.

schesztiஐ>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

A könyvet a lányom miat kezdtem el olvasni, aki hol felháborodottan hőbörgött, hogy fú, milyen gonosz az xy, hol rejtélyes megjegyzéseket tett, és már annyira piszkált vele, hogy megvártam, míg elalszik, és nekiestem a könyvnek, hogy megértsem végre, mikről mesélt. :D

És nagyon örülök, hogy így tettem, mert ez egy remek kis ifjúsági könyv!!! Izgalmas, rejtélyes, nyomozós, pörgős, kedves karakterekkel, félelmetes gonosszal és nagyon jó történettel!

Csak egy bajom van vele – mert akkor most hogyan tovább??! Kérem a folytatást! :)))

Kek P>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Egy könyv, ami a címével és a borítójával fogott meg. De aztán a történet már nem annyira. Hiába fantasy – melyik mese nem az?! –, ha már ragaszkodunk Párizshoz, meg emberi lényekhez, akkor a lila szem elég gáz. A történet lényege, hogy milyen módon őrizhetnék meg egyesek örökre fiatalságukat és szépségüket, vagyis lehetnének halhatatlanok… nos, ötletnek, problémának – akár filozófiai felvetésnek – elég jó, de a kibontása inkább csalódást okozott, mint elgondolkoztatott. A szereplők valóban sablonosak, a beletűzdelt kitérők – a festmény leírása, a makettkészítő munkája – teljesen fölöslegesek és vagy unalmasak, vagy érdekesek ugyan, de a történethez semmit sem adnak hozzá. Talán csak kidolgozottabb karakternek érezzük ezáltal a jó öregurat, nekem a legkedvesebb figurává vált. A főszereplő lányon kívül nincs is más érdemlegesen kidolgozott szereplő, a legtöbbjük elég sablonos. Kicsit sok a felesleges csacsogás, ismétlés, toporgás, ezáltal a történetfolyam is sokszor veszít lendületéből, unalmassá válik. Hiába hát a könnyen olvashatóság, ha közben elveszik az olvasó kedve. 10 éves korosztálynak, elsősorban lányoknak ajánlhatom, másoknak csak esetlegesen.

abstractelf>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Fantasztikus volt! Sokkal jobb élmény volt olvasni, mint gondoltam volna. Tetszett Párizs leírása, a történet alakulása, a karakterek.
Legjobban mégis azt szerettem, hogy nem az a tipikusan rózsaszín mese volt, hanem a főszereplőnek komoly dilemmával kellett szembenéznie.
Nagyon szerettem az egészet, s a blogos bejegyzéshez készült vázlatban is körülbelül ötször aláhúztam, hogy izgalmas.
Most igazából nagyon várom a második részt, mert Anne Nesbetnek sikerült függővéget összehoznia azért. :)

PuPilla>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Az apróságok kidolgozásával igazán mágikus atmoszférát teremtett, ami különlegessé tehet egy ilyen könyvet. Az összefüggések persze könnyen kitalálhatók, és kicsit kiszámítható, de mégis, ebbe az alig 200 oldalba barokkosan sok minden fért bele tudomány és mágia morzsáitól kezdve, a halhatatlanság kérdésén át, egészen a hétköznapi, suliba beilleszkedési, nyelvtanulási és rákbetegséggel kapcsolatos kérdésekig.
Tizenévesen valószínűleg még jobban élveztem volna a misztikus, titokzatos ügyködéseket. Felnőttfejjel kicsit sok volt a rohangálás, és kevés a szalamandra ;)

Bővebben: http://pupillaolvas.blogspot.hu/2012/12/anne-nesbet-sza…

NewL P>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Érdekes alapfelvetésű történet, ami gyerekeknek íródott, de azt hiszem egy gyereknek ezt kicsit nehezebb megérteni. Jól megírt gyerek szereplők (és az én érzésem szerint kicsit a viselkedésük túlmutat az életkorukon), akikkel meglepő dolgok történnek. Sajnos Párizs nem jutott elég szerephez, pedig imádom azt a várost.
Eléggé érezhető, hogy ez egy sorozat első kötete, mert a vége sejteti, hogy a mese folytatódik, de a következő kötetek nélkül is élvezhető egész.

Lahara IP>!
Anne Nesbet: A Szalamandrás Ház titka

Egyike azoknak a könyveknek, ahol először a borító és a cím fogott meg, és nem csupán nem csalódtam a könyvben, de tetszett is a misztikus-különleges feelingje. Egyike azoknak a könyveknek, ami egy létező épülethez íródott, és különben is imádom az effajta történeteket. A főhős szerethető, a gonoszok pedig kellően gonoszok, de legyőzhetők, és ez fontos.
Megragadó, mágikus, tetszetős. Várom a folytatást.

mandarina>!

Amikor az édesanyád már hosszú-hosszú ideje súlyos beteg, a saját szemed kezd hozzászokni a látványhoz, ahogy a kérges tenyér hozzászokik az evező nyeléhez. Csak evezel és evezel tovább, és nem nézel hátra, legalábbis nem túl gyakran: csak a következő vízfoltra figyelsz, aztán a következőre és az azt követőre. Mármint, egészen addig, amíg be nem lép a szobába valami kedves, jóindulatú személy, aki nem volt jelen mindvégig úgy, ahogyan te; és ránéz azzal az edzetlen, felkészületlen, szörnyű tekintetével, és azt mondja…

Szandra_Gócza>!

A tudomány önmagában csak kérdez, megfigyel és megmér. A tudomány önmagában gyenge.

Szandra_Gócza>!

Pedig az igazság az, hogy képesnek kell lenned nagyon szeretni a dolgokat ahhoz, hogy meg tudd menteni őket.

mandarina>!

Nem gázolhatsz csak úgy bele a táncba, mint valami folyóba. Fejest kell bele ugranod. Késznek kell lenned csapkodni és fröcskölve hadonászni, mint valami sültbolond.

Szandra_Gócza>!

Tényleg nagyon jóképű srác volt ez az Eugène de Raousset-Boulbon, az elegánsan kócos, szőke hajával és világosbarna szemével.

Szandra_Gócza>!

– Az egyikük idejön- figyelmeztette Maya. – Jaj, ne, maga a Delfin! Meg az a nagyon szőke lány, izé, mi is a neve?

Szandra_Gócza>!

A zűrzavaros jelenetből egy valaki hiányzott csupán: egy barna hajú ötéves kissrác, vastag pulóverben.

– Mi van az üvegeinkben, barátocskám? […]
– Citrom! Víz! Tea!