Gyógynövények ​cserépben 6 csillagozás

Anne McIntyre: Gyógynövények cserépben

Könyvünk bemutatja, hogyan termeszthetjük meg otthonunkban mindazt, ami a legfontosabb negyven gyógyír elkészítéséhez szükséges. A részletesen leírt receptek alapján könnyen előállíthatjuk a leghatékonyabb készítményeket – a krémektől a borogatásokig. Tanácsokat kapunk a gyógynövények ültetéséhez, elhelyezéséhez és gondozásához,a kislexikon pedig részletes tájékoztatást ad arról, hogy mit mire használjunk.

Ventus Libro, Budapest, 2012
144 oldal · ISBN: 9789639926790 · Fordította: Hajnal Dóra

Anne McIntyre: Gyógynövények cserépben

Nagyon kedvemre való volt a könyv – nemcsak a hasznos tudnivalók és remek receptek miatt, hanem a gyönyörű fotók miatt is. Nagyon kedvelem a gyógynövényeket, és már régóta szerettem volna olyan kötetet szerezni, amely részletes leírásokkal bír. Ez a könyv minden tekintetben megfelelt a célnak. A csodálatos borító ugyancsak plusz pontot érdemel. A végén lévő gyógynövény kislexikon pedig remek szolgálatatot tesz, ha ismereteinket összegezni szeretnénk.
Ez a kötet minden bajra megoldást nyújt! Olvassátok!

Niki4>!
Anne McIntyre: Gyógynövények cserépben

Nagyon hasznos, és széleskörű! Főleg a teakeverékek leírása tetszett.

Ninácska P>!

Lefekvés előtt igyunk meleg tejet szerecsendióval és mézzel, vagy citromfű-, levendula-, kamilla- vagy hársfateát.

Kapcsolódó szócikkek: citromfű · hársfa · kamilla · levendula · méz · szerecsendió · tea · tej
Ninácska P>!

A borsmenta az egyik legjobb orvosság emésztési problémákra.

Ninácska P>!

Hordjunk napszemüveget a szemünk irritációjának csökkentésére.

Ninácska P>!

A kamilla okozhat allergiás tüneteket, bőrirritációt, nehéz légzést, csalánkiütést vagy más túlérzékenységet.

Kapcsolódó szócikkek: kamilla
Ninácska P>!

A kamilla híres arról, hogy megnyugtatja az újszülötteket, enyhíti a gyomorproblémákat, fogzási és alvási zavaraikat, és megnyugtatja a nyugtalan babákat.

Kapcsolódó szócikkek: kamilla