Nina ​álma (Táncolj! 1.) 17 csillagozás

Anne-Marie Pol: Nina álma

Nina mindennél jobban szeret táncolni. Anyukája emlékét úgy szeretné megőrizni, hogy valóra váltja közös álmukat, és balerina lesz. De apukája másként gondolja, különben sem tudná fizetni a Camargo Intézetet, amelyről a lánya álmodik. Sebaj! Nina mégis elmegy a felvételi vizsgára, a többi meg majd csak megoldódik valahogy. Hisz abban, hogy a szenvedély minden akadályt elgördít az útjából.

Semmi más nem számít, csak a tánc.

Csillag születik címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2019
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634035985 · Fordította: Dienes-Oehm Zsuzsanna

Natividad Camargo · Nina Fabbri · Olivier Fabbri

Joxer>!
Anne-Marie Pol: Nina álma

Egy tinilány történetének első része, aki a sors furcsa fintora által rákényszerített nehézségek és apja értetlensége ellenére felnőttekre jellemző elszántsággal harcol gyermekkori álma beteljesüléséért, mégha ezt rajta kívülálló okok gátolni próbálják is, de pár jólelkű ember segítsége sokat segít neki abban, hogy elinduljon az ehhez vezető hosszú és rögös úton.
Bár e csodás kisregény gyerekeknek íródott, de még engem is elvarázsolt, és mégha Nina sorsa előre sejthető volt, de mégis mikor eljutottam az olvasásban ahhoz a fontos részhez, ahol közölték vele a felvételi eredményét, könny szökött a szemembe, hisz tudom, hogy milyen nagy örömet tud okozni, amikor az ember olyan dologgal kapcsolatban kap fontos hírt, amire nagyon vágyik, off

Anne-Marie Pol: Nina álma

„…egy tökéletes első kötetet kaptam. A történet aranyos, a főszereplő kitartása csodálatra méltó és hát, igen… minden a balettről szól! ❤
Ha mindez nem lenne elég, a történet Párizsban játszódik, ami a szívem egy másik csücske, s e két tény együtt garantálja a sikert! :)

Az eredeti célközönség a 8-13 éves korosztály, ám az igazat megvallva, és a legtöbb mai 13-14 éves fiatalt elnézve nem tudom, mennyire érdekelné őket ez a kötet…
…a 21. században én inkább a 7-10 éves korosztálynál húznám meg a határt, nekik viszont bátran ajánlom a könyvsorozatot! Aki pedig szereti a balettet, annak kötelező! ;)”

Bővebben:

beva07>!
Anne-Marie Pol: Nina álma

Lányomnak rendeltem meg, 100 Ft-os könyvecske volt, akkor még nem is figyeltem, hogy ennyi részből áll, és, hogy Magyarországon csak 2 rész kapható:(
Amúgy egy kis kedves könyvecske, aranyos történet,csak nagyon rövid.
Sok nehézség elé állít az élet,de aki ragaszkodik az álmaihoz,nem adja fel és sikerülhet:)

kiskavics>!
Anne-Marie Pol: Nina álma

Ez a könyv sokkal inkább szól azoknak, akik szeretnek táncolni, mint azoknak, akik szeretnek olvasni. A nyelvezete végtelenül egyszerű, a főszereplő percenként többször esik egyik érzelmi végletből a másikba (jó, értem én, kamasz, de azért vannak köztes érzelmi állapotok is a végtelen boldogság és a teljes lesújtottság között). A szereplők többségéről csak 1-2 információt tudunk meg, nincs mélységük.
A történet viszont rendben van, a konfliktus pont akkora, hogy meg lehessen oldani ebben a rövidke terjedelemben. Könnyed, szórakoztató. Remélem, a folytatásban többet megtudunk a mellékszereplőkről is.

Shine>!

A szép dolgok miért érnek véget olyan hamar?

40. oldal, 5. fejezet - A bajadér (Manó könyvek, 2019))

Shine>!

Köszönetet mondok, mosolyt erőltetek az arcomra. Az igazat megvallva pontosan tudom, mit érezhetett Hamupipőke, amikor éjfélt ütött az óra.

51. oldal, 7. fejezet - A Fekete Hattyú (Manó könyvek, 2019))

Kapcsolódó szócikkek: Hamupipőke · Nina Fabbri
Shine>!

Én ilyen vagyok: a gondolataim nagyobb zajt csapnak, mint a többiek lármája. Amikor elmerülök a gondolataimban, semmit nem hallok.

83. oldal, 11. fejezet - A zöldikék között (Manó könyvek, 2019))

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · Nina Fabbri

NZsófi>!

Talán eltűnik majd az életünkből, mint egy elrontott rajz, amit egy mozdulattal kiradíroznak.

NZsófi>!

Tessék! Ez jellemző apura! Az előbb még harapós kedvében volt, most meg hirtelen kezes báránnyá változik!

NZsófi>!

Minden olyan szürke és fekete volt körülöttem, és most hirtelen újra látom az élet színeit: a vöröset, a kéket, a sárgát, érted?

Caledonia_Valley P>!

– Át vagy fagyva, kicsi Őzikém.
Szeretem, hogy így szólít. Anyunak is ez volt a szokása. Őzike termeted van – szokta mondani – _mandulavágású, fekete szemeid, kis pofikád és pisze orrod!
Ráadásul barnásvörös a hajam. Szóval tiszta őzike vagyok!_

Kapcsolódó szócikkek: Nina Fabbri · Olivier Fabbri
Caledonia_Valley P>!

– Isten hozott a Camargo Intézetben, Nina!

Kapcsolódó szócikkek: Natividad Camargo · Nina Fabbri
Caledonia_Valley P>!

– Nem akadályozhatod meg, hogy táncoljak!

Táncolj! sorozat · Összehasonlítás