Nehéz megszólalnom ezután a regény után. Anne L.Green valamennyi könyvét olvastam már, de nem tudom melyik vágott ennyire taccsra eddig, melyiknél kellett feszítenem a képzeletemben a piros fonalat, zsinórokat, úgy ahogy a krimikben szokás, hogy rájöjjek ki is a titokzatos zsaroló. Nem halogattam sokáig a második részt, mivel az előzmény olyan brutális függővéggel zárult, hogy a falat kapargattam volna a körmeimmel…és azt kell mondjam, a folytatás vége sem tartogat kellemes befejezést. Hasonló cipőben érzem magam, mint néhány hete, amikor is befejeztem a Toszkána vérét.
A fogalmazásmód ismét lehengerlő volt, a mesés tájleírások, útleírások színesítették a cselekményt. Szinte ott éreztem magam a leanderek tövében, ahogy a végeláthatatlan szőlőtőkéket bámulom egy pohár Chinatival a kezemben. Bakancslistás volt eddig is Toszkána, de amint lehetőségem nyílik rá biztosan elutazom majd megnézni…mert ahogy Anne írt róla, az mindent elsöprő, egyszerűen gyönyörű. Szívem szerint azonnal indulnék, most rögtön. Az ámulatba ejtő táj mellett a regény egyik fontos témája a borok, a borászat és a Chianti bor. Bevallom lehet Daniele az én tudásomtól is agyvérzést kapna, főleg a rozéimádatomtól…de azt kell mondjam ALG megint megugrott egy bizonyos lécet. Úgy tanított, hogy közben szórakoztatott. Nem tudtam sok mindent, amit felfedett ebben a kötetben a szőlőről és magáról a borászatról. Nem száraz tényeket hozott, amelyek csak lógtak a levegőben, hanem beleépítette az adott jelenetbe vagy fejezetbe, így az olvasó úgy tanulta meg ezeket, hogy közben egyre csak Katie és Daniele életére fókuszált. Az írónő hatalmas érdeklődéssel és alázattal fordult e szakmák irányába, és ahogy az első részben itt sem maradt tételen a kutatómunka területén. Mivel ezeket csak úgy hasraütésszerűen nem lehet megírni. Ordít a könyvről, hogy utánajárt a dolgoknak, és ez csak még mélyebbé és olvasmányosabbá teszi a történetet.
A Toszkán örökös ott folytatódik, ahol a Toszkána vére véget ér. Megnyugvással töltött el a tudat, amikor túl voltam az első pár oldalakon, és végre megoldódott a függővég…bár kaptam a helyébe sokkal, de sokkal bonyolultabb dolgokat, problémákat.
Daniele Allegrini ebben a részben sincs teljesen megelégedve önmagával. Az a rengeteg fájdalom, bonyodalom és nehézség ami az útjába kerül nem éppen hétköznapi feladat. Egyáltalán nem cserélnék vele helyet, és azt kell mondjam ez a rész leginkább az ő vívódására koncentrál.Nem egyszer kerül a szakadék szélére, ahol úgy érzi nem bír már el több terhet, több csapást és nem érti miért kapja ezt a sorstól, miért kell ennyi átokkal megküzdenie. Borzasztó az amin keresztül kell mennie, de a biztonsági kötél megtartja…pedig folyamatosan retteg attól, hogy elszakad…képtelen elhinni, hogy a ő kötele eltéphetetlen…mert ő nem más, mint Katie, aki akármilyen mélyről felhúzza őt.
Katie vagy Cathlyn az előző részben sok esetben nem volt a szívem csücske, de ez az érzés ebben a részben már abszolút nem állt fenn. Levetkőzte jellemének azon hibáit, ami engem úgymond zavart, és ha lehet még határozottabb és karakánabb nő vált belőle. Sziklaszilárd támasza szerelmének, és egyszerűen nem hagyja hogy akármi is padlóra küldje. Csodáltam az erejéért, hogy bármi is történik vele feláll arról a bizonyos padlóról és nem hagyja hogy akárki is eltapossa. Nem hagyja, hogy elvesszen ez a csodás toszkán birtok, az utolsó szalmaszálba is két kézzel kapaszkodik bele és rántja úgy magához, hogy neki az jó legyen.
Ebben a részben nem tudok elmenni szó nélkül Bianca Allegrini mellett sem. Mert a folytatásban a fiatal Allegrini lánynak nem éppen idilli sors jutott. Biancának későbbi történetében szerintem pokolian nehéz lesz felállnia a padlóról, és szembenéznie ezzel a sok fájdalommal amit átélt. Erős nő, de szüksége lesz a testvérére és a családjára. Nem tudom milyen sorsot szán neki a későbbiekben az írónő, de az biztos hogy az ő szemüvegén megtapasztalhattam mire is képes a bosszú.
A mellékszereplők között ismét feltűnt Giorgo, Loretta, Matteo, Heather és Will, valamint egy bizonyos Mr. Jones. Giorgo most is tökéletes volt, egyszerűen imádtam.
Ami pedig a csattanó vagy inkább tetőpont volt ebben a történetben, hogy végre fény derült a titokzatos zsaroló kilétére.
A külső tökéletesen illeszkedik az első részhez. Igaz a hátsó borító őszi színekben pompázik, utalva a megjelenés időpontjára, és a cselekmény szüret utáni voltára. A gyönyörű őszi színekbe öltözött levelek tökéletes harmóniában állnak a felbukkanó rusztikus toszkán épülettel. Ahogy a könyvre nézek egyből eszembe jut róla a napfény, a nyár és az ősz, a toszkán bor, a szőlő.
Bővebben: https://doktorina.blogspot.com/2021/10/anne-l-green-tos…