Pokoli ​fizetség 100 csillagozás

Anne L. Green: Pokoli fizetség

A sötétség fogságában című regényben megismert Anthony története.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2019
Álomgyár, Budapest, 2019

Andrew Dark · Anthony · Juan Ramírez

Niitaa P>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Anthony életének egy apró szegmensébe tekinthettünk be ezen apró novella által. Dinamikus történet, amiben mindkét véglet megmutatkozik. Számomra viszont túlságosan kevés volt. A benne foglalt események túlságosan meghatározóak ahhoz, hogy ilyen kis helyet kapjanak. Ennél több kell….

Bitten>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Tony vedd úgy hogy szétrúgtam a sejehajad!
Olyan kevés voooooolllllt!
Brühühüüüü…….. :'(((((

*Henry benned van minden reményem hogy te teljes könyvet kapsz!

Ács_Milán>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

A regény szereplőire ugyan már nem emlékeztem, amikor nekiálltam a novella olvasásának, de ettől függetlenül érthető és élvezhető volt.
Ebben a rövidke novellában is megtapasztalhattuk, hogy egy ember életében a jó dolgok mellett a rosszak is megtörténnek. Anthonyval a sors nagy árat fizettetett, de a második esélyre való lehetőséget is megadta neki.
Aki szereti az írónő írásait, ezt sem hagyhatja ki.

Viktória_Erdei P>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Kevés volt, még úgy olvastam volna még. Fájdalmas történet.

Momo89>!

Imádom Anthonyt. ♥
Imádom a borítót. ♥
És imádom, hogy végül kapunk egy teljes könyvet belőle. ♥

Paulina_Sándorné P>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Érdekes figura Anthony. Jó volt megismerni a múltját, nem semmi, ami a családjával történt. Ebből felállni nem semmi. Szimpatikus volt, ahogy Andrew mellé állt.

Dorina_S>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Végre nekem is sikerült befejeznem a novellát. Tony a kedvenc mellékszereplőm volt az ALG karakterek közül, és reménykedtem benne, hogy egyszer többet is megtudnunk majd róla. A korábbi életéről, hogy kicsit belelátunk a fejébe, a gondolataiba, a lelkébe.
Nagyon örültem, amikor kiderült, hogy lesz novella, ami róla fog szólni. Sajnos hamar a végére értem, de így is teljesen elégedett voltam. Egy szívbemarkolóan fájdalmas történet, amely megmutatja milyen is a fájdalom, a veszteség. Amikor annyira fáj már valami ott belül, hogy minden más lényegtelenné válik.
Gyötrelmes volt olvasni a novella elejét, viszont a második fele már a csodálatos volt. Minden éjszaka után eljön a hajnal, és minden eső után kisüt a nap. Mindig van új esély. Egyszóval fájdalmas és egyszerre szép volt ez a történet.
Nagyon örültem, hogy Drew is felbukkant a történetben. :)

perpetua P>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Igaz, nem olvastam a Sötétség fogságában regényt, de azért gondoltam ártani nem árt, ha elolvasom ezt. Értem, hogy rövidke novella a cél, de azért ha egy mellékszereplő saját történetet kap, akkor igazán áldozhatnánk rá több oldalt. Az alap jó volt, de ez inkább csak egy váz volt, kicsit több tartalommal kellett volna szerintem felszerelni. Pedig tudtam volna Anthony-t szeretni.

B_Kittina >!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Anthony történtében több potenciál rejlik, mint ami ebben a novellában van. Nekem egy kicsit kurtára sikeredett, ettől eltenkintve választ kaptam néhány kérdésre.

Réka0128 P>!
Anne L. Green: Pokoli fizetség

Jól sikerült ez a kis novella, de ha regény lett volna még jobb lenne. :D :)

Perly>!

– A szeretet az egyetlen út a boldogsághoz. Lehetsz te akármilyen sikeres, lehet akármennyi pénzed, hiába, ha legbelül boldogtalan vagy.

29. oldal, Tíz évvel később (2019)

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Dark
Perly>!

[…] – Jobb embert el sem tudnék képzelni Elena mellé.
– Mégis bemostál nekem egyet, amikor kiderült, hogy együtt vagyunk – tettem szemrehányást.
– Rosszul emlékszel – emelte fel a mutatóujját. – Nem álltam meg egynél – nevetett fel. Én is széles vigyorral díjaztam a poénját.

29. oldal, Tíz évvel később (2019)

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Dark · Anthony
Perly>!

– Látod, öregem, én már akkor megmondtam neked: létezik kiút a sötétség fogságából – szólalt meg mellettem Andrew.

31. oldal, Tíz évvel később (Álomgyár, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Dark
Perly>!

A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.

32. oldal, Tíz évvel később (Álomgyár, 2019)

Perly>!

– Én soha nem leszek a láncra vert ölebed! – ordítottam a képébe.
– Nem is ezt várom el tőled! Ha ölebet akarnék, kutyát tartanék – lépett olyan közel, hogy ki kellett húznom magam.

25. oldal, Elnyel a szakadék (Álomgyár, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: Andrew Dark · Anthony
Perly>!

Aki azt hiszi, hogy a bérgyilkosnak könnyű dolga van, téved.

10. oldal, A jól megfizetett profi (Álomgyár, 2019)

Perly>!

Minden nő egy tisztességes, megbízható, odaadó és szerető férjre vágyik, ugyanakkor pedig szeretné, ha az illető egy izgalmas, szenvedélyes macsó is lenne egyben. A kettő ritkán jár párban, ezért a nők vagy idegbeteggé válnak a megzabolázhatatlan rosszfiú miatt, vagy unatkoznak a kiszámítható partnerük mellett.

13. oldal, Méltó honorárium (Álomgyár, 2019)

Perly>!

Életemben először nem pénzért öltem, hanem belső indíttatásból. És életemben először akartam, hogy hosszú és fájdalmas halála legyen valakinek. Hogy élveztem-e? Nem! Egyáltalán nem, pedig bármit megtettem volna, bárkit kinyírtam volna, ha azzal csillapodik a bosszúszomjam, de nem jött a várva várt megnyugvás vagy megkönnyebbülés. Addig a pillanatig legalább ott volt nekem a bosszú, amibe kapaszkodhattam, de mire befejeztem az öldöklést, már nem maradt semmim.

23. oldal, Elnyel a szakadék (Álomgyár, 2019)

Perly>!

A gyász legjobb ellenszere az idő… és a szerelem.

28. oldal, Tíz évvel később (Álomgyár, 2019)