Érzéki ​csábító (Csábító 2.) 245 csillagozás

„Egy ​forró, lehengerlő történet tele izgalommal.” – Kitablar blog

Ahhoz, hogy meglásd a lényeget, nem ítélkezned, hanem szeretned kell!

Bár Niko és Olivia ellentétes oldalon játszott, a sorsuk egyre inkább összefonódott. A kölcsönös vonzalom és a tragikus körülmények egymás felé sodorták őket. Hiába tudják mindketten, hogy a köztük lévő fellángolásnak nem lehet jövője, már nem a józan ész, hanem az érzelmeik irányítják őket. A legnagyobb küzdelmeket már nem az ellenfeleikkel, hanem a saját démonaikkal vívják.
Olivia lelke bosszúért kiált, melyhez az erejét Nikoból nyeri. Nikoról viszont mindennap lehull egy újabb álarc. Oliviára van szüksége ahhoz, hogy visszataláljon eredeti önmagához. A határok elmosódnak. Felvállalva az egymás iránt érzett szenvedélyt, beláthatatlan következmények áradata zúdul a nyakukba. Niko hiábavaló csatát vív saját múltjának elnyomásáért, egy új élet megteremtéséért. Rá kell döbbenniük, az elkövetett vétkeik elől nem… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, 2020
Álomgyár, Budapest, 2019

Niko

MissFortune>!

Csalódtam.
Az első rész sokkal izgalmasabb, illetve ehhez képest szinte egyáltalán nem volt benne erotika. Ezt bepótoltuk, amit személy szerint nagyon untam. Izgalmakban is kevesebbet nyújt, sokszor olyan érzésem volt, mintha üresek lennének a lapok.
A szereplők teljesen megőrültek, szerencsétlen Niko-t abszolút nem értem már, miért gürizik ennyit Oliviáért. Olivia meg kiborított a viselkedésével. Hülyén viselkedett, a döntésképtelenségétől kikészültem, állandóan váltogatta az álláspontját Nikoval kapcsolatban. A vége még inkább kiábrándító.
Ha már eddig eljutottam elolvasom a harmadik kötetet is, remélem az jobban fog tetszeni.

klara_matravolgyi>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Ha valaki megkérdezi tőlem, miért szeretek annyira magyar szerzőktől olvasni, akkor nekem az egyik válaszom csak egy név lesz: Anne L. Green.
Az írónő mesterien ábrázolja az emberi lelket, tökéletesen ötvözi a romantikát az akcióval. Az elején nem tetszett Olivia viselkedése és túlzottnak éreztem az erotikus jelenetek mennyiségét, de hamar történik egy váltás ahonnan az érzelmekre és az izgalomra terelődik a hangsúly. Onnantól válik ez a regény letehetetlenné.

Kriszta_89 P>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Tavaly olvastam még a sorozat első részét, így már ideje volt is folytatnom. Kíváncsi voltam, hogyan alakulnak a szálak, milyen izgalmakat tartogat még Nico és Olívia.
Nos, hát semmi izgalom nem volt sajnos…
Úgy éreztem a könyv 70%-a hanem több az erotikáról szól csak. Mint mikor a tv-ben néznél valamit, de a reklámot megszakítják egy kis filmmel. Pont ugyanígy volt, csak a sok szexet megszakították egy kis morzsányi információval…
Egyik szereplő sem lett a szívem csücskének kedvence. Én valahogy nem ilyennek képzelek egy behajtót, sokkal tökösebbnek és rátermettebbnek, vagányabbnak mint Olívia. Nico pedig megmaradhatott volna az igazi rosszfiús szerepében. Számomra így sokkal izgalmasabb lett volna az egész. Ehelyett enyelegtek végig, és ez a se veled se nélküled szenvedés pedig az agyamra ment.
Mindezek ellenére kíváncsian várom a befejező részt, remélem gatyába rázzák magukat és kiélték minden vágyukat ebben a részben :D

Magdi1017>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Az elmúlt hónapokban csak magyar szerzők könyveit olvastam, egy kivételével. Sajnos nagyon kevés időm van rá, de azért azt a kis időt is minőségi könyvek társaságában töltöttem. Nagyon színvonalas alkotások.
A Csábító – sorozatot is nagyon szeretem, Olivia és Niko nagyon a szívemhez nőttek már az első részben. Niko egy pimasz szívtipró, de oldalról – oldalra bebizonyosodik, hogy igenis helyén van a szíve, Olivia pedig sokszor makacsul viselkedik. Az első részben kicsit tökösebb csaj volt, most a folytatásban viszont kissé bizonytalannak éreztem a karaktert. Igyekezett az eszére hallgatni,de hát ilyen ostromnak nehéz ellenállni.
Sok izgalmat tartogatott számomra a történet, fordulatos és lehengerlő.

csakegyluca>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Ahogy kiolvastam az első részét, mindenképpen ki akartam venni a könyvtárból a másodikat is. Nem szerettem volna abbahagyni egy ilyen jó storyt, főleg ha a szereplők között forranak a különböző feszültségek. Amint lehetőségem nyílt rá, már a kezemben is volt.
Niko és Olivia útja újra találkozott, ugyanis Via elhatározta, hogy bosszút áll azon az emberen, aki miatt öccse életét vesztette, ugyanis nem hisz a rendőröknek. Nem hiszi el, hogy ez egy sima baleset volt. Niko segít a nyomozásban egy részében, bár ő inkább azért felelős, hogy Via ne csináljon akkora őrültséget. De vajon most megtörténik az nyomozás közben, ami az első részben nem? Vajon egymásba szeret a két ember? És a kapcsolatuk mennyire lehet tartós, ha Niko egy bűnöző?
Több szempontból is eltér a második rész, mint az első. Érzelmileg nagyobb volumenű mű, a vonzódás, a szerelem sokkal intenzívebben kimutatkozik, és nagyobb mennyiségben szerepel. Ezzel ellentétben azt tapasztaltam, hogy a szereplők nem nagyon mennek, zökkennek ki a komfort zónájukon kívülre, ami azért az elsőben jellemzőbb volt. Kevesebb olyasfajta izgalom volt benne, ami miatt jobban pörögtek volna a kezemben a lapok. Mondjuk örültem is egy kicsit, hogy nem találkoztam annyi munkával kapcsolatos résszel, ugyanis azokat nem annyira szerettem. Egyben kevesebbet is kaptam Niko macsóságából, Via remek megoldó és elhárító tulajdonságából.
Az egész mégis olyan kellemes hangulatot árasztott, mint egy tini limonádé, amit lehet hogy az érzelmek miatt észlelhettünk. Az egész egy burokba volt csomagolva, amit nekünk kellett szép lassan kibontanunk. Sok helyen unatkoztam, de azt tapasztaltam magamon, hogy várom, hogy a kezembe vegyem, ami azért mégiscsak előrelépés.
A tipikus new york-i feeling lágy jellemet kölcsönzött a regénynek. Ha nem is említettek annyi érdekes helyet, úgy éreztem, mintha ott lennék és Niko-val az oldalamon járnám be az egész térséget egy modern kocsival.
Jó, nem hazudok. A rejtélyes, titokzatos adalékok mindig tartogattak egy olyat, amiért lehetett izgulni, de még most sem jöttem rá igazán, hogy mire utaltak ezek. A lényeges pillanatok abszolút kiestek nekem, és sokszor azt sem tudtam hol vagyunk, mit csinálunk, kikkel vagyunk.
A romantika itt még nagyobb szerepet játszott. A +18-os részeken kívül olyan szeretettel tudtak egymásra nézni, tekinteni a szereplők, hogy az hihetetlen. Igen, egy pár pillanatban érzékeltem azt is, hogy túl nyálas és csöpögős, de ilyenek csak nagyon ritkán szerepeltek a lapokon. És bátran kijelenthetem, hogy ilyen egy igazi romantikus. Amikor nem rejtik a szerelmet a véka alá, ahol nem váratják, ahol nem nem merik leírni azt, amit.
Van még valami amit leírnék. A vége. Hát erre nem számítottam. Sőt, szerintem senki nem számított. Olyan fordulat volt ez, annyira hirtelen jött, hogy kétszer el kellett olvasnom ami itt történt. Le a kalappal. Ez az egy győzött meg arról, hogy folytassam a sorozatot. Ez! Óriási.

Kép forrása
Drága Niko! Most nem voltál annyira középpontban, de a versed lenyűgözött. Ahogy megtörtél, és a kőkemény macsóból átvedlettél szerény csábítóvá… minden lány ilyet akar, mint te. Sajnálom ami veled történt, és úúúúgy szeretném, hogy jó sorsod legyen. A harmadik részben találkozunk!

Kép forrása
Via már nagyobb gondot okozott nekem. Igencsak csapongó, sokszor kiszámíthatatlan. Nem volt vele nagy bajom, de voltak részek amiknél szívesen megmondtam volna neki mi a helyes. Ennyire nem lehet tartózkodó, buta, érzéketlen. Ezzel mind utalok a végére. Meg tudom érteni valahol, de azért ilyet nem csinálunk egy fiúval, na! Ajánlom, hogy a későbbiekben jó kislány legyen.
Összességében sok helyen jobban tetszett, mint az első, de van mit csiszolni rajta. A végén található fordulatra nagyon nem számítottam, de legalább ez azt mutatja és egyben sugallja, hogy tovább kell olvasnom. Egyszerűen muszáj, mert különben a kíváncsiság erdejében veszek el.
További: https://csakegyluca.blogspot.com/2021/05/anne-l-green-e…

Anarchia_Könyvblog>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Az Érzéki csábító egy szinte tökéletesre formált történet, amit Anne L. Green izgalommal, kalandokkal és a felejthetetlen szenvedéllyel is megfűszerezett. Minden egyes lapja egyre mélyebbre kalauzolt a cselekményszál határain belül, s csak még inkább teleszőtte az egészet érzelmekkel. Mindez egyvelege egy lélegzetelállító utazást nyújt az olvasónak, aki szinte szárnyal az oldalak rengetegében hol boldogan, hol kissé elszontyolodva.

Az első rész függővége után egy hatalmas szörnyűségbe csöppenünk már az első pár oldalon. Ez a hangulat az egész mű során végig kíséri az olvasót. S kissé nyomasztó, mégis drámai levegőt hagy maga után. Az ehhez kötődő eseményekről nem is beszélve, amik szinte pattanásig feszült hangulatot teremtenek már kezdettől fogva.

A két szereplőnek nem csak meggyőzniük kell egymást a köztük lévő kapocsról, hanem szembe szállniuk mindazokkal, akik közéjük akarnak állni. Két megfáradt lélek, akik békét és nyugalmat akarnak egymás társaságában. Két szív, kik összekapcsolódni látszanak.
Ez a regény a szerelemről, a kitartásról és az élet nehézségeiről szól. Erotikus percekkel és érzelmi mámorral karöltve.

Ha pár szóban jellemeznem kell a regényt, akkor azt mondanám, hogy: egy romantikus alkotás, pikáns erotikával fűszerezve.
Ajánlom mindenkinek, mert ez egy olyan regény, amit az erotika-romantika kedvelőinek hatalmas hiba kihagyni!

A teljes értékelés itt található: https://anarchiakonyvblog.blog.hu/2019/07/18/anne_l_gre…

Anne L. Green: Érzéki csábító

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„Sosem volt még egy értékelést sem ilyen nehéz megírnom. Rengeteget gondolkodtam a könyvön, még bőven azután is, hogy letettem. Elolvastam másik hármat, de még mindig csak ez járt a fejemben. Olyan kettősség keletkezett bennem, ami lassan elkezdett felőrölni, s egészen addig rágott belülről, míg el nem kezdtem leírni a gondolataimat. Egyfelől azt kell, hogy mondjam – a legvégétől eltekintve – egy érzelmileg teljesen logikusan felépített történetet fogtam a kezemben, amelyben a belső bizonytalanságok általi folyton váltakozó döntések kerültek előtérbe, melyek az olvasó fejlődését is szolgálják, ha képes tanulni más helyzetéből. Egy szórakoztató, ugyanakkor lélekre ható történet, melyben a gyász, a fájdalom, az elveszettség és a szerelem, az érzékiség, illetve a biztonság érzete kapcsolódik szorosan össze. Másfelől pedig egy sokáig tartó, egymást – és az olvasó idegeit is – cafatokra szaggató macska-egér játék, aminek mozgatórugója a problémákat elfedő szexualitás, a végén egy akkora fricskával, aminek hatására az egyik szereplő iránt szánalmat, a másik iránt pedig megvetést éreztem.
Szívből remélem, hogy a harmadik rész hozza majd az első regény színvonalát, mert maga a sorozat igencsak ígéretesnek tűnt. ”

udvardi_gabriella>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Az első résznél örültem, hogy nem az erotikus jelenetek töltik ki a könyv nagy részét.
Nos, itt rá kellett jönnöm, hogy így teljes egy ALG regény.
Öröm volt olvasni Niko és Via kapcsolatának alakulását, hogy ismét mennyi nehézségen mentek keresztül;
mekkora jellemfejlődésen estek át.
Sajnálom, hogy megint kell pár hónapot várni a befejezésre, de szerintem megéri ezt az áldozatot.

Paulina_Sándorné P>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Olivia továbbra is a fura kategóriában van nálam. A tetőn előadott produkciója sem segített rajta a szememben. Niko megfogott, érdekes pasas, de valahogy a végére mintha megváltozott volna, nem értettem igazán. A vége eléggé meglepett, kíváncsi leszek a folytatásra. Érzelmileg egy hullámvasút volt, főleg Olivia miatt. Nagyon furán viselkedett és reagált a dolgokra. Nem mindig kötött le a történet, sokszor nem bírta fenntartani az érdeklődésemet.

Dorina_S>!
Anne L. Green: Érzéki csábító

Az első részt még tavaly olvastam, és az egész trilógiát is akkora terveztem, de hát sajnos a hirtelen érzelmi felindulások közbeszóltak, így Niko és Olivia története kicsit háttérbe szorult. Na de 2021-ben nem hagyott nekem egérutat az én kedvenc szélhámosom. És persze nagyon kíváncsi voltam, hogy mi is fog történni az első rész után.

Ami nekem kicsit meglepő volt, hogy talán ez volt az írónőnek az a regénye, amiben a legtöbb erotikus jelenet volt, és olvasva számos vélmenyt egyeseknek ez nem igazán jött be. Kezdetben én is csodálkoztam, hogy ennyi erotika jellemzi a regényt, de aztán rájöttem sok mindenre. És pont ezért szeretem Anne L. Green könyveit, mivel mindig van mögöttes tartalma a könyveinek, a történeteinek. És ebben a borzasztó időszakban, amikor be vagyunk zárva és szinte egy mókuskerék az életünk nekem ez a sztori nagyon jól jött, vagyis ha fogalmazhatok így éppen a legjobbkor. Szükséegem volt egy kis szerelmi sztorira, ami eltereli a figyelmemet mindennapokról, és az írómő ezt zseniálisat teljesítette. A szórakoztató volta mellett, azonban igen komoly témák is érintve vannak. Anne soha nem hagyja ki a regényeiből az aktuális problémákat, vagy éppen olyan helyzeteket, amelyek meghatározóak és nehezen feldolgozhatóak egy ember, egy nő életében.

És ezek megmutatására Oliva karaktere az egyik legjobb opció. Az első részben kifejezetten szimpatizáltam vele: egy belevaló, kemény csajnak tartottam, aki egy férfiak uralta világban igenis kiharcolta magának a megillető helyet. És itt, a második részben jöttem rá mennyi sebet hordoz ő valójában. Egy mérgező családból jön mérgező anyával, ahol támogatást nem éppen sokat kapott, ezért is menekült el onnan. Nem volt meg a meleg családi fészek, ahol szeretetben nevelkedhetett volna és ez nem kicsit hatott ki a későbbi kacsolataira, viszonyaira. Az önértékelésére, arra hogy kevesebbnek érzi magát másoknál. nem hiszi el, hogy ő is lehet szép, hogy magába bolondíthat akármilyen férfit. Túlzott erkölcsössége is a családi viszoynokra vezethető vissza, az anyjával való kapcsolatára. Anne tökéletesen ábrázolt egy olyan-anya lánya kapcsolatot, amely az egyik legrosszabb és ezáltal a súlyos következményeit is megmutatta.
Olivia ebben a részben azonban megtanulja felépíteni az önbizalmát, kiteljesedik lekileg és a párkapcsolat terén is. Nem csak az anyja, hanem élete első meghatározó férfija is csak tönkretette, az amúgy is alacsonyan lévő önbecsülését. Egy mérgező kapcsolatban élt, ahol szexuálisan bántalmazták is…holott ezt nem merte ennek felfogni, mivel saját magát hibáztatta a kudarcokért. Mindezek alapján minden elismerésem, hogy egy ilyen kemény munkahelyen így helyt tudott állni, bár ott is elsődlegesen a bizonyítási vágy hajtotta, hogy ő akkor is megmutatja, hogy képes rá. Olivia ebben a részben úgy nyílt ki, mint egy rózsabimbó. Fokozatosan bontogatta a szirmait, és mindig egy lépsét tett előre.
Oliviának azonban nagyon nehéz bíznia. Nehéz felépítenie ezt a szeretett férfival szemben, hiszen annak múltja finoman szólva sem tökéletes…és ez aztán nem segít ebben a helyzetben. Néha hezitál, nem bízik magában sem…ezáltal nehéz neki az adott helyzetben, az hogyan viszonozza az érzelmeket. A kudarctól, az elhagyástóll való félelme határozza meg őt sokáig. Ezt legküzdeni pedig pokloian nehéz.

Niko, pedig jaj Niko…hát rólad nem is tudom mit mondjak. Olivia mellett ő is hatalmas fejlődésen ment át. A hideg, érzelemmentes férfiből érző, szerelmes férfi lett, aki bármire képes a szeretett nőért. Igaz, ez saját magát is rémülettel töltötte el, de ráébredt, hogy pont ez hiányozott már az életéből: az érzelem és a kötödés. Míg korábban ezt elképzelhetetlennek tartotta, most színte szomjazott rá. Niko fokozatosan kezd el érezni, telik meg a lelke szerelemmel és érzelemmel. Megtanítja Oliviát arra, hogy szabadabban gondolkodjon, hogy ne görcsöljön rá mindenre. És mondhatni az erotika terén is tökéletes tanára lesz a lánynak. Istennőként bánik vele, ezáltal a Miss Jones is elindul az egészséges önbizalom útján…minden téren. Segít felfedezni neki a vonzerejét, a csáberejét, és a benne rejlő szenvedélyt. Megmutatja miért is lehet szertni a lányt. Ugyanakkor támaszt, és segítséget nyújt neki minden helyzetben. Niko azonban könnyebben kezeli a változást, és a szerelmbe esést is. Viselkedése néha tényleg paranoid, de Oliva túlzott hiszékenysége és naivittása viszont zavaró.
Néha valóban idegesítő volt a macska-egér játék, de két ilyen érzelmi világgal rendelkező ember esetében azt hiszem ez pont kellett, mert ez ébresztette rá őket mit is éreznek valójában egymás iránt. Hogy mire képesek együtt, egymásért.
Nikoról még mindig nem tudtunk meg szinte semmit, egy két foszlányt a múltjáról és a teljes keresztnevét…..de ezenkívül semmit, és nekem már nagyon fúrja az oldalamat a kíváncsiság ki is lehet ő valójában, bár a neve miatt vannak tippjeim.

Kirsten, Juke, Simon, Kevin, Mark mint mellékszereplők színesítették a történetet és kuszálták szépen össze a szálakat, ki jóként-ki rosszként….de ugye semmi sem fekete vagy fehér..inkább szürke. Számos karakter történetére még nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz velük a folytatásban.

Anne L. Green a mérgező szülő és párkapcsolati formák bemutatása melett kifejezett hangsúlyt fektetett a nőkkel szembeni bánásmódra is, ami sajnos nem is lehetne aktuálisabb napjainkban. Sajnálatos, hogy a XXI. században egy nőnek még mindig meg kell harcolni bizonyos területeken az elismerésért, a jobb munkakörülményekért csak azért mert ő NŐ. Az pedig, hogy a férfi kollégák és főnökök ezt kihasználják, és visszaélnek vele undorító és gusztustalan. Ez nagyon ki tudja nálam húzni a gyufát, és sajnos tökéletesen jelenítette ezt meg az írónő.
A másik téma, pedig a fiatalok elkallodása, rossz társaságba keveredése. Sajnálatos események ezek is, nagyon kevés hatékony eszköz van ellenük, de talán leghatásosabb a szerető, és odafigfyelő család, ami ebben a könyvben nem volt fellelhető.

Anne L. Green Csábító sorozatának második kötete a fülledt erotika ellenére is kedvencemmé vált, leginkább annak mondanivalója miatt, mert ha találunk egy olyan embert aki elfogad és szeret bennünket úgy ahogy vagyunk akkor semmi sem lehetetlen. Minden seb, sérelem idővel és a szeretett ember segítségével begyógyítható.

Enikő_Darai_Enii>!

A szerelembe igenis bele lehet pusztulni!

Kapcsolódó szócikkek: Niko
Niitaa P>!

[…] egyet sose felejts el: az életed szabályait te magad hozod. Te szabod meg, hol a határ.

pufivipi>!

Boldognak lenni nem mindig azt jelenti,hogy minden tökéletes.

Enikő_Darai_Enii>!

Szeretet nélkül a vágyakozás is csak állatias ösztön.

BarbyMalik0112 P>!

Életemben hosszú ideje először mégis a szívemre és nem az eszemre hallgattam.

Niitaa P>!

Csak tudod, nem lehet minden úgy, ahogy az ember vágyik rá. Az életben nem tehetjük mindig azt, amit akarunk, és ahogy akarjuk.

pufivipi>!

Az emberek itt rontják el, nem a jövővel kellene foglalkozniuk. A jelenben kellene megvalósítaniuk az álmaikat.

Anarchia_Könyvblog>!

Boldognak lenni nem mindig azt jelenti, hogy minden tökéletes.

BarbyMalik0112 P>!

A bosszú a legveszedelmesebb érzelem. Hajlamos megváltoztatni az ember jellemét.

Niitaa P>!

[…] ha az ember önmagának hazudik, abból soha nem származik semmi jó.

Csábító sorozat · Összehasonlítás