Visszatérés ​a villába (A villa 4.) 40 csillagozás

Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Augsburg, ​1930. Marie és Paul Melzer a nagy gazdasági világválság idején is megpróbálja megőrizni a Melzer-villa dicsőségét. Paul vezeti a gyárat, és rá kell döbbennie, hogy egyre több akadállyal kell megküzdenie. Amikor férje szívizomgyulladással kórházba kerül, Marie veszi át a helyét, hogy megmentse a textilgyárat a csődtől, hiszen az egész család sorsa a tét. Súlyos döntéseket kell hozniuk, csak akkor menthetik meg szeretett villájukat, ha mind összetartanak. De egyvalamiben bízhatnak: a legnagyobb bajban a legközelebb a segítség!
Anne Jacobs regényfolyamának negyedik része az 1930-as évek Németországába vezet bennünket, ahol a szegénység egyre nagyobb, Hitler hatalma pedig egyre erősebb. Nem tudni, mit hoz a jövő, de a tradíció, amely generációkat tart össze, amely minden nehézség ellenére évtizedekig nem engedte szétesni a családi vállalkozást, amely mindvégig tartást adott a gazdag famíliának, talán segíti a Melzereket a túlélésben.

A nagy sikerű Downton… (tovább)

Central Könyvek, Budapest, 2022
520 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636141332 · Fordította: Ács Eleonóra
Central Könyvek, Budapest, 2022
520 oldal · ISBN: 9789636141349 · Fordította: Ács Eleonóra

szindilu>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Bevallom ezzel a résszel már picit meggyűlt a bajom, mert túl sok volt a (számomra) jelentéktelen részlet, kicsit túlírtnak éreztem.Ugyanakkor most is voltak különösen izgalmas szálak, például Auguste és lányának, Liesl sorsának alakulása, illetve Tilly élete is érdekes fordulatokat vett. Az ikrek, Dodo és Leó továbbra sem lopták be magukat a szívembe, a róluk szóló részek kicsit untattak, az idősebb generáció sokkal több izgalommal járul hozzá ehhez a családregény folyamhoz szerintem.

Mindezek ellenére vagy épp mindezekkel együtt nagyon szeretem ezt a sorozatot, közelebb hozta hozzám a német szerzők stílusát és nem utolsó sorban ezekkel a csodaszép borítókkal valamennyi rész gyönyörűen mutat a polcomon. És már az 5. rész is megjelent, amit szintén tervezek olvasni majd.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Azt hittem ezzel a kötettel már benne leszünk az újabb háborúban, de ez a könyv még mindig a két háború közti történtekről szól. Bízom benne ,hogy ez a könyv nem a befejező rész volt, hisz most jönnek csak igazán az érdekes történelmi események.
Kitty és Robert páros lett a kedvencem, sokkal többet szeretnék róluk olvasni és sajnálom, hogy nem lehetett őket követni ,hogyan is jöttek össze.
Paul és Marie végre visszatértek a szeretnivaló karakterek bőrébe.
Lisa és a férje viszont kiborító volt.
Nagyon tetszett ,ahogy a farmon az öregasszony helyretette a parasztlányt. Ez a rész volt a legérdekfeszítőbb.
Mikor visszatért az orosz nagyon megörültem ,hogy végre Hannah is révbe ér, de azt kell mondjam csalódtam az ő szerelmi szálán.
Hosszú könyveket ír az írónő ,de sok mindent hiányoltam és sokszor felszínesnek éreztem ezt a részét, pedig volt benne potenciál. Remélem találkozunk még a családdal ,mert nem érzem ,hogy elég belőlük.

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 3
Érzelmek (ábrázolása): 5
Izgalom: 5

Magával ragadó könyv, alig bírtam letenni. Anne Jacobs remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Nem kifejezetten eredeti ötletből született a történet, ami egy német udvarház lakóinak és személyzetének mindennapjait, a két eltérő társadalmi csoport életének összefonódó eseményeit mutatja be, olvasmányos, regényes formában. A tartalom jól kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából sajnos kevéssé meggyőző, a könyv világa azonban viszonylag jól átélhető. Jacobs jelentős hangsúlyt helyezett a szereplők érzelmeinek ábrázolására. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Sokat vártam erre a részre, de örülök, hogy végre elolvashattam.
A 30-as évek Németországába tartunk a családregényben. Egyre több szereplőről derül ki, hogy a múltja a származása miatt bajok lehetnek a németországi életével.
Újra az ikrek viszik a prímet nálam, a különbözőségük egyre jobban kezd kiéleződni.
A cím is sugallja, hogy valaki/k vagy valami visszatér a már megszokott főszereplő család életébe.

dmmddm>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

A 4. rész után egyben értékelek. Ez a sorozat amolyan könyves szappanopera volt számomra és tényleg, a Downton Abbey-hoz volt hasonló, nem hiába írják az ismertetőben. Downton Abbey – német környezetben, számomra olyannyira,hogy némely szereplőt az angol sorozatbeli megfelelője szerint képzeltem el. (Ez sajnos az én korlátozott képzelőerőm baja…) Fordulatos, izgalmas, könnyen olvasható, ha az ember nem akarja valami komolyabb olvasmánnyal gyötörni az agyát. A 4.részben már felsejlenek komorabb politikai szálak, lehet tippelni,hogy melyik szereplőből lesz pl. náci.
Úgy tudom,van 5. rész, ha az is a kezembe akad,feltétlenül elolvasom, mert azt meg kell adni, az író érdekesen kanyarítja a szálakat és kíváncsi vagyok néhány szereplő további sorsára.

Lutza21>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Nehezen rázkódtam vissza a Melzer villa mindennapjaiba, régen olvastam már az előző részt, de aztán egyre kíváncsibb lettem az ott lakókra.
Az 1930-as években egyre nehezebb az élet Németországban, alig van munka, pénz, nagy a szűkölködés és a nyomorúság. Melzerék is próbálnak a felszínen maradni és a korábbi életszínvonalat tartani. Több kevesebb sikerrel. Paul bele is betegszik a nyomásba, ismét Marie veszi át a gyárat Sebastian segítségével.
Leo és Dodo a nagy kedvenceim, mind a kettő olyan álmokat dédelget, amit a kor és a szülők nem igazán néznek jó szemmel, de mindent megtesznek annak érdekében, hogy elérjék az álmaikat. Vagyis Leo nem annyira, őt kicsit megtöri a nyomás, de a végére ő is sínen lesz. Másik kedvencem Elvira von Maydorn, aki dühében kiszúr Klaus von Hagemann-nal és annak boszorkány feleségével. Imádom az ilyen idős, eleven karaktereket.

szvandaaa>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Bár a regény első része után ez a negyedik rész került az utamba, mégsem éreztem akkora érvágásnak a hiányzó köteteket. Így is lehetett érteni a cselekményt és izgalmas is maradt mindvégig. Jól megírt könyv, sok váratlan fordulattal és hihetetlenül eltalált karakterekkel. A kedvenc karakterem még mindig Kitty, de a többiek is a szívemhez nőttek, kivéve a gonosz Auguste-t (aki a Downton Abbey Sarah O'Brien-ére hajaz).
Érdekes korrajz, bár azt el kell ismernem, hogy rettentő tömény. Szünetet kellett tartanom olvasás közben (és újsággal folytatni), mert annyira sok, hogy néha már jó volt tőle kicsit elvonatkoztatni, de ettől függetlenül nagyon jó könyv és tetszett.

ErDi>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Nagyon érdekes a családregény legújabb része, azért nem írom, hogy befejező, mert nagyon remélem, hogy lesz még folytatás.
Történelmi romantikusnak mondanám a történetet, kicsit szépítve van ugyan a valóság, de azért bőven akadnak bonyodalmak.
Sosem gondoltam még bele, milyen nehéz lehetett a férfiaknak megérteni és elfogadni, hogy a nőknek lehet más életcéljuk is, mint a háztartás vezetése és a gyermeknevelés, és mekkora változást jelentett, amikor a házasság intézménye már nem volt szent és sérthetetlen. Szülői szemmel is elgondolkodtató, hogy meddig tudjuk és szabad a gyerekeinket az általunk vágyott irányba terelgetni, és hol van az a pont, ahol fel kell adnunk az összes addigi elképzelésünket a lehetséges jövőjükről…
Átjárhatók-e a társadalmi kasztok, milyen társadalmi fejlődést hozhat magával a háború?
Furcsa és nem teljesen kerek nekem (még) az orosz hadifogoly-menekült visszatérése Ausburgba, kíváncsi lennék, ennek a szálnak lesz-e folytatása, szívesen olvasnék arról, hogy jutott idáig, vagy hogy mi történt vele pontosan Oroszországban.
Nagyon érdekes jellemfejlődéseknek vagy épp hanyatlásoknak lehetünk még tanúi ebben a könyvben, és valahogy úgy érzem, bőven van itt még lehetőség tovább szőni az eseményeket.

Zsebilany>!
Anne Jacobs: Visszatérés a villába

Nagyon tetszik ez a család regény sorozat. Jók a karakterek, úgy erzem tényleg betekintést ad abba a világba.

horn_mici P>!

– Van egy albuma, abba ragaszt be mindent ,amit a repülőgépekről talál. Meg van őrülve ezért.

horn_mici P>!

– Hogy örülnek majd a gyerekek, ha ilyen szép fehér karácsonyunk lesz!

Milyen csendes ma, gondolta Liza. Remélhetőleg nem lesz beteg röviddel karácsony előtt.

serengeti>!

Gertrude éppen a teát szolgálta fel csodásan illatozó diós, mandulás süteményekkel.

serengeti>!

A karácsonyi sütemények finomak voltak, szinte szétomlottak az ember szájában, mert Gertrude jó sok vajat használt a tésztához.

serengeti>!

– Mindig ez a cirkusz – zsémbelt a szakácsné. – Mit képzelsz, meddig rejtegetheted Hannát az orosz elől?

serengeti>!

Délután beviszi az ikreket a kórházba, hogy meglátogassák az apjukat, és ha ő is beszélhet vele, nem fog sírni, sopánkodni, megpróbál nyugodt és bizakodó lenni.

serengeti>!

A bíró magas pulpituson ülve beszélt, és elsősorban Tillyhez intézte szavait. […]
A bíró megigazította a szemüvegét, belelapozott az előtte fekvő iratokba, majd megköszörülve a torkát, folytatta. […]
Másnap pedig már a tárgyalóteremben ült a városháza épületében. […]
– Foglaljuk tehát össze! – szólalt meg a bíró az órára pillantva, amely tőle jobbra a falra volt szerelve. – A békítő tárgyalás, melynek célja az volt, hogy a Klippstein házaspárt jobb belátásra bírja, sajnos eredménytelenül zárult. Ennélfogva a bíróság belátható időn belül kitűzi a válóper tárgyalásának időpontját. Az eljárás költségeit a házasfelek viselik.
Végre. Tilly gyorsan felállt a kemény padról, sietve elhagyta a komor tárgyalótermet.

A villa sorozat · Összehasonlítás