A ​villa öröksége (A villa 3.) 88 csillagozás

Anne Jacobs: A villa öröksége

Augsburg, ​1920-as évek. A Melzer-villában mindenki bizakodással tekint a jövő elé. Paul hazatért az orosz hadifogságból, és átveszi a textilgyár vezetését, hogy újra felvirágoztassa a családi vállalatot. A húga, Elisabeth Pomerániába költözik, az anyjuk felmenőinek ősi udvarházába. Paul ifjú felesége, Marie pedig régóta dédelgetett álmát valósítja meg: saját divatszalont nyit, és nagy sikert arat a kreációival. Ám egy rejtélyes csomag és néhány festmény visszaidézi a múltat. Marie-nak eszébe jut az idő, amikor cselédként dolgozott a villában, ami az apja révén akár az övé is lehetett volna… Mindeközben Elisabeth házassága romokban hever, a nő egyre kevésbé tudja leplezni a pomerániai birtokon kemény munkát végző Sebastian Winkler iránt érzett olthatatlan szerelmét.
Anne Jacobs izgalmas romantikus regényfolyama egy gazdag család és a cselédség mindennapjaiba enged betekintést. Az önállóan is olvasható harmadik kötet az első világháború utáni Németországba kalauzol, ahol a… (tovább)

Central Könyvek, Budapest, 2021
552 oldal · ISBN: 9789633248386 · Fordította: Almássy Ágnes
Central Könyvek, Budapest, 2021
552 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633248379 · Fordította: Almássy Ágnes

Anne Jacobs: A villa öröksége

”Aki mástól vár segítséget, az elveszett.”

A romantikus, történelmi családregény harmadik része ezúttal az 1920-as években játszódik, bemutatva, hogyan alakul a Melzer-család sorsa az első világháború után. Ezúttal azonban túl sok benne a csavar, a szerencsétlen fordulat, így 550 oldalnyi kőkemény szenvedésre ítélteti az olvasót is, a szereplőkkel együtt.

Paul újra átveszi a textilgyár vezetését, míg felesége, Marie ezúttal egy saját divatszalonban bontakoztathatja ki kreativitását. Úgy tűnik, már csak az infláció okozhat némi kellemetlenséget, ám a családtagok között egyre több konfliktus, félreértés bontakozik ki, melyben jelentős szerepe van egy olyan illetőnek, aki régi családi barátként kerül a villába. Mire már szinte senki nem áll szóba senkivel, egyetlen szimpatikus szereplő marad, a kis Gertie. Bár a végére rendeződnek az ellentétek, mégsem lehet kellemes olvasmányként tekinteni A villa örökségére. Túl sok az erőltetett dráma, mintha teljesen kifújt volna a sorozat ereje. Kíváncsian és félve várom, ezek után mit tartogathat a negyedik rész.

szindilu>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig, hány olyan könyvsorozatot olvastam, melynek minden része teljes értékű volt és ugyanúgy tudtam élvezni, mint az első részt.

De Anne Jacobs megcsinálta! A Villa sorozat 3. részét is nagyon szerettem. Nem volt tökéletes, engem a gyerekekre vonatkozó részek nem kötöttek le annyira, de ennyi belefér, hisz sok mindent tartogatott még erre a kötetre is az írónő, bőven kárpótolt ezért az apróságért. Akadtak benne meglepetések, némi szívfájdalommal és házassági válsággal megfűszerezve. A remek, autentikus atmoszféra és a karakterábrázolás továbbra is zseniális volt, úgy éreztem, hogy valamennyi szereplőt tovább tudta gördíteni a saját útján és ahol kellett, ott fejlődött is a karakter. Az írónő még néhány régi barátot is vissza csempészett a Villába.

Számomra Marie maradt egyedül egy hatalmas kérdőjel, a történetben betöltött jelentős szerepéhez képest, őt mind a 3 kötetben valahogy kevésnek éreztem, mintha „elnyomták” volna a többiek.

Ettől független nagyon ajánlom ezt a sorozatot a családregények kedvelőinek!

Lutza21>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

Érdekes volt kicsit betekinteni a háború utáni Németország helyzetébe, még ha sokat nem is kaptunk ebből.
Mindhárom Melzer gyerekről olvashattunk, és mindegyik boldog befejezést kapott. Örültem ,hogy Paul végül engedett a gyerekeinek, és nem kényszerítette rájuk az akaratát, így Leo zongorázhatott, Dodo pedig repülőgépet építhetett. Szerencsére rájött a hibáira is, és Marie-vel is kibékült. Számomra az is érdekes volt, hogy hiába keresett pénzt Marie a saját divatszalonjával, akkor is a férje engedélye kellett ahhoz, hogy elkölthesse a pénzét. Még jó, hogy már nem így kezelik a nőket.
Örültem,hogy Lisa végre megkaphatta a várva várt babáját, de ez a Sebastian eléggé egy pipogya alak nekem.
Kitty története eléggé ukkmukkfukk lett lezárva, jó lett volna többet megtudni Robert-ről.

Judit_Osztroluczki>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

A Villa trilógia befejező része.Az első világháború után próbálnak az emberek visszatérni az élet körforgásába,és a gazdaságot próbálják újra fellendíteni.
Paul hazatér a háborúból,már 4 évesek az ikrek,amikor megismeri őket.
Valakinek könnyen megy az újdonságok befogadása,valakinek nehezebben.
Úgy érzem,ebbe a részbe sok mindent akart az írónő belesűríteni,hogy fenntartsa az olvasó érdeklődését.Pl.Maria Jordan meggazdagodása,majd a gyilkosság.
Jobban örültem volna,ha több szó esik Paul és az ikrek kapcsolatáról.Abban a korban természetes volt,hogy a fiúk veszik át apjuk helyét.Viszont Leó tehetségét kár lett volna elpazarolni.Marie jól döntött,amikor elköltözött a villából,különben nem érte volna el a céljait.
Számomra Elisabeth volt,aki a legnagyobb jellemfejlődésen ment keresztül.Rosszindulatú,önző lány volt,aki aztán a háború idején szorgalmazta a sebesültek ellátását,és aktívan részt is vett benne.
Kitty ugyan bohókás maradt,de férje elvesztése benne is mély nyomot hagyott.
Marie kiteljesedhetett,igaz,majdnem ráment a házassága.
A vége ,a kibékülés,számomra egy kicsit összecsapottnak tűnt,de nem lett volna érdemes még több oldalt szánni erre a regényre.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

Nagyon kiváncsi voltam a befejező részre, hogy végre minden a helyére kerül e és ugyan milyen problémákba ütközik még a család.
Huuu hát probléma az volt rendesen, szinte unatkozni nem is marad időnk, mert mindenkivel történik valami és meglepetésbe is lesz részünk. Több régi szereplő is visszatér.
Így a harmadik könyvnél már teljesen hozzászoktam az írónő stílusához , egyedül Paul és Marie rettentő hosszú drámáját untam. Ismétlés-ismétlés több oldalon…
Paul rettentő idegesítően viselkedett és nekem a végén sem lett szimpatikusabb, az egész csak tűzoltás volt.
Kitty az elején nagyon ellenszenves volt, de utána kezdtem kicsit megsajnálni és újra megkedvelni .
Lisa ebben a részben nem kapott akkora szerepet szerintem és gyors le is lett zárva az ő problémája.
Hannah is szinte teljesen eltűnt, nagyon sajnálom, hogy az ő izgalmas szála nem kapott több szerepet.
Maria Jordant nem tudtam sajnálni, azt kapta ,amit megérdemelt.
A gyerekek részei jók voltak , azt hinné az ember nem figyelnek vagy nem értik a dolgokat, de nagyon jól volt szemléltetve, hogy igenis kis érzékenylelkűek és olyanok ,mint a szivacsok.
Nem érzem még végét a történetnek, még maradtak lyukak és nincs mindenkinek rendezve a sorsa. (ami kicsit zavar)

ribizlii>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

Kissé fanyalogva fogtam neki az olvasásának, mivel az előző két rész unalmasnak tűnt. Na de kellemesen csalódtam. A gyerekek szerepeltetése adott egy lendületet az egész történetnek, kíváncsivá tett. Sőt, szinte várom, hogy a folytatás a felnőtt létük lesz-e, színes egyéniségek.
Örülök, hogy Lisa karaktere is kibontakozott.

Anne Jacobs: A villa öröksége

Kezdjük ott, hogy ezek a könnyed, inkább igényesebb ponyvának nevezhető, napjainkban tehát körülrajongott sorozatgyártott puhatáblások nem a kedvenceim, elég keveset tudok elviselni belőlük – mondjuk évente egyet, egy kis fellélegzést engedélyezve magamnak a szépirodalom sűrű erdejét járva. A villa-sorozat valamiért kivételt képez. Szeretek időről időre visszatérni a Melzer-villába, és elveszni a múlt század eleji Augsburgban. Olyan, mintha én is a konyhában ülnék, és hallgatnám a személyzet kisvárosi történeteit ezüstpucolás közben. Érthető hát, hogy izgalommal vártam a harmadik rész megjelenését.

Most mégis úgy érzem, ez hozta legkevésbé az elvárt színvonalat az eddigi részek közül. Míg az elsőben keresztbe tett ujjakkal szorítottunk Marie-nak és Paulnak, a másodikban pedig izgalmas betekintést nyerhettünk abba, hogyan éli meg a gazdag iparoscsalád az első világháború megpróbáltatásait, ez a kötet már inkább amolyan szenzációhajhász volt. Kicsit olyan „húzzunk le még néhány bőrt Melzerékről”-érzést keltett bennem – talán mert túl sok drámai esemény került bele: szinte minden oldalra jutott egy spoiler, spoiler, spoiler, spoiler vagy éppen spoiler. Azt hiszem, a kevesebb most több lett volna. A korábban kedvenc szereplők is vesztettek rokonszenvességükből. Aliciát például bele tudtam volna fojtani egy kanál vízbe, de Paul viselkedése is felháborított. spoiler

Viszont új kedvenceket is avattam; az ügyes, talpraesett Gertie karakterét például nagyon megkedveltem, kíváncsi leszek a sorsának további fejleményeire. Lisát is szívembe zártam, pedig eddig ki nem állhattam. Végre ő is megkapta a maga regényét, amely spoiler zárult. És természetesen a Bliefert házaspár sem okozott csalódást, mindig szimpatikusak voltak. :) Emellett nagyon érdekes volt figyelni a cselédség öntudatra ébredését, az emberek egyenlőbbé válásának folyamatát, és ennek minden nehézségét.

Összességében kellemes kikapcsolódás volt ez a rész is, ha lesz folytatás, mindenképp elolvasom majd. :D

Judyt89 P>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

Letehetetlen konyv, amiben persze mindig minden jora fordul. Marie vegre a sarkara all, de mondjuk hogy ehhez pont az a banya Serafina kellett. Ritkan utalok ennyire szereplot mint ot. A konyhai reszeket es a gyerekekrol szolo reszeket szerettem a legjobban. Kicsit tul sok volt a drama, a tortenelmi hatteret meg most kevesnek ereztem. De ezektol fuggetlenul porgos konyv.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 3
Érzelmek (ábrázolása): 5
Izgalom: 5

Magával ragadó könyv, alig bírtam letenni. Anne Jacobs remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Nem kifejezetten eredeti ötletből született a történet, ami egy német udvarház lakóinak és személyzetének mindennapjait, a két eltérő társadalmi csoport életének összefonódó eseményeit mutatja be, olvasmányos, regényes formában. A tartalom jól kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából sajnos kevéssé meggyőző, a könyv világa azonban viszonylag jól átélhető. Jacobs jelentős hangsúlyt helyezett a szereplők érzelmeinek ábrázolására. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

Barbus87>!
Anne Jacobs: A villa öröksége

Elfogult vagyok ezzel a sorozattal, így természetesen megadom az öt csillagot neki, mégis valahogy nem ez volt a kedvenc részem.
Izgalmasnak izgalmas volt, mert a gyilkosságtól kezdve a manipulatív nevelőnőig minden volt ebben a történetben. Mindig emlegetem a jó öreg karakterfejlődéeket, hát én most úgy éreztem, hogy kicsit visszafejlődtek néhányan. Paul bevallom nekem nagy csalódás volt, hogy egyre jobban és jobban hasonlított az apjára, közben Alicia számomra egy kedvelhető karakterből vált iszonyú ellenszenvessé. Paul testvéreit amúgy bírtam, örültem neki, hogy úgy ahogy rendeződött a sorsuk. Kíváncsivá tett az írőnő a végén, hogy Kitty mit hoz ki ebből az új kapcsolatból. Nekem Marie is fura volt kicsit. Valahol megértettem, azonban eléggé elhanyagolta a családját a fene nagy feminista eszmék között. Ettől függetlenül van a könyvnek egy tök jó hangulata és bírom hogy nem csak a Melzer család tagjai, de a személyzet is pont olyan központi szerepet játszik a sztoriban.

Málnika P>!

Az élet egy játék, és a sors keveri a lapokat. Nem cserélheted le, amit osztottak neked, és csalni sem lehet. El kell fogadni, amit kapsz.

519. oldal (Central, 2021)

Málnika P>!

Minek búslakodni? Az élet megy tovább.

309. oldal (Central, 2021)

Málnika P>!

De minden pótolható, kedves Frau von Dobern. Csak az egészség és az élet nem.

386. oldal (Central, 2021)

Málnika P>!

Aki mástól vár segítséget, az elveszett.

82. oldal (Central, 2021)

Pudlimoly78>!

Hogy mondhatott ilyet? Hát nem tudja, hogy a szavak megsebeznek? A szavak ölni tudnak.

Kapcsolódó szócikkek: szó
Pudlimoly78>!

És milyen furcsa, hogy próbálunk nem emlékezni a háborúra. Éljük az új, modern életünket, félrenézünk az utcán egy kolduló hadirokkant láttán. Ahogy a saját sebeinkről, hegeinkről is el akarunk feledkezni.

Szédültnapraforgó>!

– Mi a szerelem? Először meghalnának egymásért, aztán már élni sem tudnak egymással.

Pudlimoly78>!

– Megint nem lesz ebből semmi. Ahogy a szólás mondja: sok szakács közt sótlan marad az étel. A sok párt meg csak egymást pocskondiázza, így teszik tönkre az országot.

serengeti P>!

– Pénzt is kölcsönzött uzsorakamatra. Gazdag asszony volt, minden hónapban jöttek az adósok és fizettek.

horn_mici P>!

Paul Marie-ra meredt, próbálta kitalálni, mit jelentenek ezek a szavak. Nem vár el semmit. Nem akarja kényszeríteni semmire. De akkor mit akar? Miért áll már megint ez előtt az áthatolhatatlan fal előtt, amely elválasztja őket? Ez az istenverte fal, amelyen se kapu, se ablak, és túl magas ahhoz, hogy át lehessen mászni rajta.

A villa sorozat · Összehasonlítás