Tudorok (Tudorok 1.) 96 csillagozás

Anne Gracie: Tudorok

Miközben a király két asszony közt őrlődik, birodalma a szakadék szélére kerül… Az ifjú VIII. Henrik nagy uralkodó, de még nagyobb élvhajhász: a tivornyák és a könnyű flörtök egymást érik a nyüzsgő királyi udvarban. A csillogó felszín alatt azonban vérre menő harc folyik a hatalomért és a vagyonért. A nemes lordok egyike saját leánygyermekét, Boleyn Annát használja fel az előremenetele érdekében. Aragóniai Katalintól hiába remél fiú utódot Henrik, így végül nem az európai háborúknak, hanem egy varázsos női szempárnak esik áldozatul. Mi mindent dob sutba a tehetséges, okos uralkodó az igaz szerelemért – józanságot, hitet, vallást, vagy akár egy országot? Az intrikákkal átszőtt, erotikus és humoros regény a sikeres Tudorok filmsorozat első évadának könyvváltozata. Románcok, cselszövések, négyszemközt elsuttogott szavak, uralkodók és méregkeverők, talpnyalók és lázadók, álszent papok és hithű nemesek; ez a Tudorok világa.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2008
452 oldal · ISBN: 9789632541402 · Fordította: Kocsis Anikó

VIII. Henrik · Aragóniai Katalin · I. Mária angol királynő

Cs_N_Kinga P>!
Anne Gracie: Tudorok

Nahát! Ez meglepően tetszett és kellemes élmény volt. Abszolút nem erre számítottam, igaz most már megnéztem a fülszöveget és a címkéket, így már más. De jól tudtam vele haladni, izgalmas és érdekes volt. Mintha egy felgyorsított történelmet láttam volna, annyira kapkodtam a fejem, hogy most hol, mikor, ki – kivel és miért? Jó a lényeggel tisztában voltam, és bár akad benne fikció, de azért történelmi hűség is akad. Wolsey-t a végén már nem is tudtam sajnáljam – e vagy sem. Mert hát igen önmagáért dolgozott, de azért itt mindenki így volt. Az is érdekes volt hogy Boleyn Anna hogy állt az egészhez…. Katalint pedig egyszerűen nem értettem meg. Jó mondjuk eleve más világ, hiszen itt mindenki csalt mindenkit rajta kívül, ha jól értettem….. Én örömmel hagytam volna ott, ezt az udvart, főleg hogy Henrik bármit megtett volna, csak menjen már… de lehet nem vagyok teljesen tisztában a következményekkel, ha így tett volna, mi történt volna….
A másik a pestis, függetlenül a morális fertőtől (ami amúgy nem is zavart, hiszen semmi nem volt leírva csak tényszerűen, nem mentünk bele részletekbe a hálószobában), borzasztó volt. Főleg a sikoltozó anya, ahogy három kisgyermekét rakták a halottas szekérre, az emberhalomra….. Na az szívfacsaró volt.
Viszont pont ezért vontam le egy csillagot, mert akármi történt két-három mondatig tartott és már mentünk is tovább, se örülni, se sírni, se megdöbbenni nem volt időm semmin.
De gyorsan olvasható volt, és talán több történelmi kötetet olvasnék, ha ilyenek lennének, nem a szokásos unalomtenger. Lehet ezt így is. Sajnos nagyon kevesen írnak így…..

Kristin_M_Furrier IP>!
Anne Gracie: Tudorok

Nem volt ez rossz. Mint már írtam, többször és több helyen, nehéz már olyan könyvet találnom, mely újat tud mondani számomra az adott korszakról. Ennek ellenére, megunhatatlan.
A könyv második felének az írói stílusa sokkal kifinomultabb, mint az elején.
Ami érdekes volt azonban, hogy minden film, könyv, mese, rege, stb. úgy állítja be Annát, hogy csak ő volt, aki nem akart szerető lenni. Nos ez a regény, kicsit máshogyan taglalja ezt a tényt. Ez, hozott egy kis változatosságot.

Nazgul>!

Imádtam ezt a könyvet!
Először a sorozat első részét láttam, és annyira megtetszett, hogy úgy éreztem, nekem el kell olvasnom ezt a könyvet.
Ez volt az a könyv, ami ösztönzött arra, hogy nyomozni kezdjek és olvasgassak a témával kapcsolatban, mivel egy nagyon sokszínű, cselszövésekkel, szövetségkötésekkel (majd azok felbontásával) teleszőtt történettel találkozhatunk.
Katalin királynő és Wolsey kardinális nem tartozott a kedvenc szereplőim közé, nem úgy, mint Boleyn Anna, (a befolyásolható) Henrik és Brandon.
Érdekes ez a korszak…a reformációellenes katolikus egyház, az eretnekség vádjával máglyán elégetett emberek…Igen! Sajnos, ez is része volt az emberiség történelmének.
Mindenkinek ajánlom, aki kicsit is szereti a történelmet.

Agatha>!
Anne Gracie: Tudorok

Nyilván nem ebből a regényből lehet felkészülni egy szakdolgozatra VIII. Henrikről, de teljes kikapcsolódást biztosított, lekötött, még úgy is, hogy láttam a sorozatot. Pörgeti az írónő az eseményeket, néhol hiányoltam is belőle a hosszabb leírásokat. Érzed belőle Henrik temperamentumát, ifjonti türelmetlenségét, az udvari intrikák légkörét (Wolsey nem volt semmi), és én bizony sokszor sajnáltam Annát, mert kezdetekben szerintem inkább az apja játékszere volt a hatalomért folytatott harcban.
Nincs túlbonyolítva, szórakoztató, igaz, ettől többet ne is várj tőle.

Miyako71 P>!
Anne Gracie: Tudorok

Nem láttam a sorozatot, így nincs összehasonlítási alapom (az értékeléseket olvasva talán jobb is).
A korabeli viszonyokat elég jól bemutatja a könyv: a király mindenható, senki nem mer ellentmondani neki; aki közel kerül hozzá, az egyik pillanatban az egekig emelkedik, hogy egyetlen rossz mozdulatra a mélybe zuhanjon; az egyház tele van hatalmukat féltő képmutatókkal; a nőket csak eszköznek tekintik… Ezeknek a jellemzőknek az érzékletes leírása a könyv erős oldala. A gyenge pedig az, hogy mindezeket csak párbeszédeken keresztül ismerjük meg; nincs rendes kerettörténet; sok a hirtelen, pici vágókép; és a végén mintha nem lenne vége. De ismét gyarapodott valamit a tudásom az időszakról.

csilla0923>!
Anne Gracie: Tudorok

Jó volt, tetszett. Főleg Wolsey és Katalin királyné karakter. Anna ellenszenves Henrikkel együtt mint mindig, amikor róluk olvasok :D Nem ez az első VIII. Henrik életéről szóló könyv, amit olvastam. Ez is nagyon tetszett, de olyan feltűnően nem jobb a többinél. A sorozatra kíváncsi leszek :)

Elisorne>!
Anne Gracie: Tudorok

Forgatókönyv könyv formátumban, mintha újra végignéztem volna az 1 évadot ami nagyon tetszett :) Gyorsan lehet vele haladni és kikapcsol.

Véda P>!
Anne Gracie: Tudorok

Henrikről és a Tudorokról már olvastam történelmi regényt és az jobban tetszett.
Ezt meg annyira akartam szeretni, s néhol már szerettem is, de nagyon átütött a ponyvaszag :(

sassenach>!
Anne Gracie: Tudorok

Előbb láttam a sorozatot és csak aztán olvastam a könyvet. Nem gondoltam volna, hogy még így is tartogat számomra meglepetést…
Nekem teljesen más élményt nyújtott a könyv, mint a film. Az elején pl. nehezebb volt nyomon követni, hogy ki kicsoda…A filmben sokkal egyértelműbb volt, már csak azért is, mert arcokat tudtam kötni a nevekhez.
Néhány szereplőről is megváltozott a véleményem. Anna pl. a filmben kicsit sem volt szimpatikus, a könyvben pedig megszerettem. Suffolkkal ez fordítva történt: ő a regényben vált unszimpatikussá számomra. Mindez szerintem azzal magyarázható, hogy a könyvben sokkal szembetűnőbbek az érzelmek, sokkal részletesebben leírja a szereplők gondolatait.
Nekem nagyon tetszett. Már kezdem is a 2. részt…:)

EgyKönyvmoly>!
Anne Gracie: Tudorok

A sorozat sokkal jobb! Nem tett hozzá semmi többet

Francica>!

Miért ne lenne a szerelem bolondja?
Hát mi másért élünk itt a Földön? Miért lélegzünk egyáltalán? Hogy mindent megfontoljunk, ésszel éljünk, aztán meghaljunk.? Ha annyira vágyunk valaki után, hogy testünkben, lelkünkben a végsőkig fel vagyunk dúlva, ha egyetlen csókért, egy érintésért odaadnánk az életünket vagy hogy a leheletét megérezzük az arcunkon, akkor és csak akkor élünk igazán!
Minden más talmi és fölösleges.

Lunemorte P>!

Van egy életem és minden része rád emlékeztet majd.

Lunemorte P>!

– Fájdalomból vagy bosszúból szerelmeskedni – mire jó az? Nem esik jól a léleknek. A lélek csak összezsugorodik tőle. Érti, uram? Egyre kisebb lesz… Talán meg is hal.

Elhagynál engem így?
Mondd: nem, ó, mondd, hogy nem.
Hogy ne érjen vád, s bánatom se szálljon rád?

Aki szívét adta neked,
Akarván, hogy a másik feled legyen
S megosszon jót s rosszat veled,

És elhagynál engem így,
Se irgalom, se könyörület
Híved iránt, ki úgy szeret?
Ó, kegyetlen szív!

Lunemorte P>!

– Te kurafi! Ribanc volt az anyád!
Brandon közönyösen vállat vont.
– Hát ez igaz, uram.

Belle_Maundrell >!

Áldom szerencsém, hogy volt jobb időm,
– százszorta jobb! – Kivált egy kép kisért,
midőn habfátyol fedte őt, s midőn
a válláról leejtve köntösét,
két karcsú karral átölelt, s beszélt,
becézve csókkal is személyemet:
„Édes szivem, hogy tetszem így neked?"

Lunemorte P>!

– Én szeretnék is mindenben a felesége lenni. Nem látogatna meg a hálószobámban, ahogy régen?
Henrik megmerevedett, és hirtelen elment a maradék étvágya. Lebámult a lepényhal üveges szemére.
– Ez a hal nem friss – jelentette ki, és ellökte a tányért.

Kapcsolódó szócikkek: Aragóniai Katalin · VIII. Henrik
Niki_>!

Henrik nem tudta levenni a szemét Annáról; olyan tűz égett benne, hogy majd elhamvasztotta.

Belle_Maundrell >!

Hogy menekülnek tőlem mind a nők,
akik mezítláb illegtek szobámban!
Oly jók, szelídek, lágyak voltak ők –
s mind elvadult! Feledték, hogy korábban bizony
veszélyt is kockáztatva bátran,
kezemből vették kenyerük… De lám,
buzgón sürögnek mások oldalán

Belle_Maundrell >!

– … Csak egy lány, Mr. Tallis, de mondhatom önnek, ha egyszer eléri, amit akar, akkor az egész országunk fog tőle lángba borulni.

Kapcsolódó szócikkek: Boleyn Anna

Tudorok sorozat · Összehasonlítás