Das ​Tagebuch der Anne Frank 3 csillagozás

Anne Frank: Das Tagebuch der Anne Frank Anne Frank: Das Tagebuch der Anne Frank

Während sie 25 Monate mit den Eltern, der Schwester Margot und vier weiteren Juden in einem Versteck zusammengepfercht war, führte Anne Frank ein Tagebuch. Die letzte Eintragung stammt vom 1. August 1944. Drei Tage später wurden die Untergetauchten entdeckt, festgenommen und nach Auschwitz deportiert.

Fischer, Frankfurt am Main, 2013
400 oldal · ISBN: 9783596152773 · Fordította: Mirjam Pressler
Fischer, 2001

OlvasóBari>!
Anne Frank: Das Tagebuch der Anne Frank

Ez a könyv egy kivételes kislány kivételes története.
Nagyon régen szerettem volna elolvasni és a január 27-i emléknap alkalmából rendezett kihívásra le is vettem a polcról.
Csodálatos, ahogy a saját szavain át követhetjük végig Anne fejlődését, az érzelmei, gondolatai és az ő saját éretté válását.
Az, hogy ez a tini lány még a számunkra elképzelhetetlen katasztrófa és nyomor kellős közepén is makancsul próbálta megtalálni a boldogságát, belátta ha hibázott, szorgalmasan tanult és az álmait dédelgette mindvégig, példaértékű.
Az, ahogyan a sorsról, Istenről és családról ír, felnőttet megszégyenítően őszinte és mégis annyira gyermeki.
Amikor először említette, hogy újságíró szeretne lenni, elmosolyodtam, hiszen nekem is ez volt a nagy álmom 14 évesen. Aztán, tovább olvasva arra gondoltam, hogy igenis kiváló újságírónő vált volna belőle.
Anne sok mindenben hasonlít rám, ugyanakkor rengeteg mindenben különbözünk, de még így is sokszor rokonszenvet éreztem iránta. A tudat, hogy ő 70 évvel ezelőtt valahol egy asztalnál ült és azokat a szavakat írta, amiket én éppen olvastam, néha nagyon lesújtóan hatott rám.
A tragikusan rövid élete egy pazarló, embertelen háború eltörpülő, mégis olyan hatalmas áldozata. Az, hogy a naplója fent maradt nekünk, valahol azonban mégiscsak a sors keze, hiszen írt róla, hogy egyszer majd talán lesz egy történet a Hinterhaus-ból, amit szeretne megmutatni a nagyvilágnak.