Apa ​csak egy van 22 csillagozás

Madame Doubtfire
Anne Fine: Apa csak egy van

Kinyitotta az ajtót. A küszöb előtt egy termetes asszonyság állt, és szinte fölé tornyosult! – Madame Doubtfire vagyok, kedvesem – mutatkozott be –, a hirdetésre jelentkezem. Lydia, Chris és Nati az évek folyamán már hozzászoktak az állandó családi zűrzavarhoz, de az elvált szüleik között dúló ádáz harcban egyre inkább felőrlődnek. Aztán egy csapásra minden megváltozik, amikor a mama felvesz egy furcsa háztartási alkalmazottat. Ő Madame Doubtfire, aki azonban több, mint egyszerű bébiszitter. Ez a töbszörösen díjazott könyv adta az ihletet a Madame Doubtfire című – a mozikban és tévékben napjainkban is játszott – film elkészítéséhez. A rendkívül kacagtató amerikai vígjátékban a szeretni való pótmamát a közkedvelt Robin Williams alakította. E könyv olvasása közben újra átélhetőek a Hilliard család humoros jelenetekben bővelkedő életének mindennapjai.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2003
182 oldal · ISBN: 9635393911 · Fordította: Nagy Ágnes

Anne Fine: Apa csak egy van Madame Doubtfire

Ha nem láttam volna olvasás előtt a filmet, talán 5 csillagot adnék rá. De sajnos láttam, és őszintén szólva jobban tetszett! Azért 4-et így is megér! :)

JuhKriszti P>!

Anne Fine: Apa csak egy van Madame Doubtfire

Hát ez kiábrándító volt. A fülszoveg szerint vicces jelenetek, hát én nem nevettem. Egy elvált pár, akik folyamatosan veszekednek és köztünk örlődik a három gyerek. Mindezt megspékelve egy maskaràs àtveréssel, csak mert apuci annyira szereti a gyerekeit. A filmet előbb láttam, nem is egyszer és nem mondok ilyet sűrűn, de mérföldekkel jobb volt.

Cholito>!

Ha mindig, mindenki kimondaná, amit gondol, alaposan feje tetejére állna a világ.

Cholito>!

– Csak azt tudnám, miért kell nekünk a törtekről tanulni? – morogta.
– A törteknek igen fontos szerepük van. Az életben rendszerint az ember csak töredékét kapja meg annak, amit szeretne.