Toplistás ​szerelem 398 csillagozás

Anne Eliot: Toplistás szerelem

Hunter tudja, hogy az a balhé a kocsival hülyeség volt. De hát egy popsztártól mindenki azt várja, hogy őrültségeket csináljon, nem? Emiatt még nem kéne az anyjának meg az ügynökének száműznie őt a nagynénjéhez egy isten háta mögötti kisvárosba. Na és kit kérnek meg, hogy segítsen neki álruhában elvegyülni a helyi gimiben? Valami flúgos kiscsajt, aki fiúk közelében teljesen lebénul, és/vagy véletlenül kiüti őket. Remek…
De fura módon a világhírű énekestől a már-már kórosan félénk Vere valamiért mégsem jön zavarba, sőt Hunter mellett be nem áll a szája, imád vele lógni, és folyton pasiszerző tippekért nyaggatja. Vagyis a tinilányok millióinak bálványa pillanatok alatt a barát zónában találja magát. Na ehhez azért neki is lesz egy-két szava!

Eredeti mű: Anne Eliot: Unmaking Hunter Kennedy

Eredeti megjelenés éve: 2012

Móra, Budapest, 2016
492 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634150459 · Fordította: Kulcsár Júlia

Hunter Kennedy · Vere Roth · Charlie Roth · Jenna Riley · Curtis Wishford · Molly Kennedy · Mrs. Roth

Los Angeles

zuna19 P
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Félve kezdtem bele a könyvbe. Már a megjelenése óta alig vártam, hogy elolvashassam. De sehogy sem tudtam beszerezni. Amire odaértem, hogy le tudtam tölteni, nem volt hozzá kedvem.
A sok vélemény bezavart. Sokaknak tetszik, de van egy két elég rossz vélemény is ami kiábrándított. Ezért hanyagoltam egy ideig.
A könyvtárban mikor megláttam kihoztam, mert gondoltam, azért könyv formában biztos nem tudok neki ellenállni és hamarabb sorra kerül. Itthon is csak pakolgattam egy ideig. De most végre rászántam magam és elolvastam.
Tetszett is meg nem is.
Leginkább azért nem tetszett mert, úgy érzem, nagyon kinőttem már ebből a műfajból. Ez a sok hajcihő. Ami egyrészről, nagyon aranyos, de nekem már idegesítő is.
Természetesen ebben a sztoriban sem maradhatnak el a lúzerek és a méhkirálynő sem, persze itt is beesett a képbe egy „rossz fiú” / híresség, aki javuló félben van. Annyira tipikus már ez a felállás.
Senki kedvét nem akarom elvenni a könyvtől, mivel azért szerintem nem volt rossz. LOL-os viszonylatban sem. Szerintem a fiatalabb korosztálynak tökéletes olvasmány lehet. Főleg az álmodozóknak.
Szerethető karakterek voltak benne. Legalábbis én nagyon megszerettem Vere-t és Hunter-t is. De aranyos volt még Jenna és Charlie is.

FairyDust P
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Ez a könyv volt életem második LOL-os könyve. Őszintén megvallva az elsőhöz képest(Cinder és Ella) ez igen csak távolra esik. Az első érzésem vele kapcsolatban az volt, hogy ez a könyv indokolatlanul hosszú (tipikusan az az érzés mikor egy 2 órás filmet, le lehetne játszani 10 percben). Néhány fejezetet egy az egyben ki lehetne törölni. Annyira feleslegesen hosszan taglal egy-egy részt, hogy kénytelen voltam lapozni párat mert unalmassá és monotonná tette az olvasási élményemet. Voltak érdekes részek a könyvben, érdekes gondolatokkal karöltve, viszont ezek is csak felszínesen jelentek meg ami számomra kevés. A karakterek „aranyosak”, de melyik romantikus könyvben nem azok? A 496 oldal között elvétve volt pár humorosabb jelenet, de egyiken se hahotáztam túlságosan. Csalódott vagyok mert a fülszöveg alapján izgalmasabbnak és jópofábbnak gondoltam a sztorit, nem utolsó sorban a borító is tetszik. Szerintem az írónő túl sok mindent szeretett volna belezsúfolni ebbe a könyvbe, és végül nem lett más csak egy nagy massza. spoiler
Összességében nem lenne ez rossz könyv, ha a kliséhegyeket és a monoton sorokat kivágnánk belőle. Nem beszélve arról, hogy így már az egész cselekmény beleférne max. 300 oldalba.

Köszönöm @hypedne, hogy kölcsönadtad nekem! :)

DarknessAngel
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Jaj, én imádtam! Annyira aranyos, édes, vicces és szerethető volt. Az elején kicsit megijedtem, hogy mi lesz ebből, amikor kiderült, hogy Hunter egy problémás sztárocska, de miután eljutott Colorádóba, már kíváncsian vártam a folytatsást. Vere nagyon cuki volt a folytonos pirulásaival és bolondozásával. Tetszett, hogy milyen hamar megtalálták a közös hangot Hunterrel. Charlie-val úgy voltam, hogy hol bírtam, hol jól seggbe rúgtam volna a viselkedése miatt. Mert habár egy igazi védelmező báty, de attól néha előjött belőle a beképzelt sportoló. Viszont Vere, és főleg Jenna, jól helyretette. :D Jaj, hogy én mennyire imádtam Jennát. Az a lány komplett lökött, és csúcsszuper egyben. Jókat szórakoztam rajta. Ilyen barátnőt én is elfogadnék. :D
Örültem, hogy Hunter mennyire kikupálódott Vere társaságában, nagyon aranyosak voltak együtt. Folyton a közös jeleneteiket vártam, és hogy történjen végre valami. Az, hogy a végén még Hunter anyja is felbukkant, szerintem nagyon jó volt. Tetszett, hogy tényleg kaptunk egy szép happy endet a végére.
Habár örültem volna valami epilógusnak is, de az a LOL könyveknél mindig elmarad.

UI: Amúgy csak én vártam, hogy Hunter majd fog énekelni, vagy gitározni Vere-nek? Vagy az már túl rózsaszín lett volna?! *-*

Csakegyolvasólány
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Ez a történet egyszerűen fantasztikus volt! *-* Külön örültem, hogy Hunter/Dustin és Vere szemszögéből is olvashattam a gondolataikat. Igaz, kicsit furcsa volt E/3-as személybe olvasni őket.
Nagyon bírtam Vere-t zavaros gondolataim együtt. Illetve Huntert is, valamint Hunterből lett Dustint. Viszont, ami még jobban megragadta a figyelmemet az nem volt más, mint a köztük lévő barátság. Igaz, kissé nehézkesen ment, és ami egy idő után szerelemmé vált. Igaz, tipikus love story, de így volt teljes.
A többi szereplőt is bírtam, főleg Vere bátyját, Charlie-t és legjobb barátnőjét, Jennát. Elég energikus párost alkotnak.

csillagka P
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Nálam két fajta ifjúsági romantikus regény létezik, az egyiktől megfiatalodom, szeretném újra átélni az első szerelem csodáját, a másik fajtától iszonyú vénnek érzem magam. Kiolvastam magam a túl nyálas leány regényekből, elég egy nagy-tucat az életre, utána jön ez már valahol olvastad érzés (bizony az alapok már ott vannak a fejedben)
Sajnos ez a könyv menthetetlenül a második kategória, lebegek a rózsaszín cukorfelhőn, kicsit porcukros az orrom (mindjárt tüsszentek, mert irritálja) és azon gondolkozom mi a fenének kell nekem minden marhaságba belefogni, ezerszer olvasott klisék, túlzó gesztusok, és akkor egyszer csak azt veszem észre hogy a gyomrom mélyéből elkezd feltörni a harag.(legjobb könyvekre jellemző) Az a fajta ami a gyomorszájból indul, könyvtépésre sarkall, megfojtanád az egyik szereplőt egy pohár vízben, vagy kiállnál a világ elé tüntetni az igazságtalanság ellen ami valakit a könyvben ért. „Lolita”, „Bovaryné”, „Édentől keletre” volt rám ilyen hatással, kicsit megrázom a fejem, de nem a felhők tovatűntek, és már is egy mocskosul realista regényt olvasok. Egy szerencsétlen gyerek rabszolgáról, aki vergődik a pénzéhes felnőttek gyűrűjében. Megráz, felkavar, és teljesen pontosan mutatja be a folyamatot hogyan csinál a média kiszolgáltatott, lelkileg, mentálisan összetört senkiket (aki utána gond nélkül lecserélhető) a közönség szórakoztatására, szülői (éppen anyai) segédlettel.
Betiltanám a gyerekek 18 év alatti fiatalok szerepeltetését a vetélkedőben és ha film vagy TV szerepet kapnak akkor a gázsit törvényi szigorral csak nagykorúság utána saját kezükbe folyósítanám. Nincs szükség több Macaulay Culkinre.
Gondban vagyok, mivel most direkt elolvastam a többi véleményt, és így nem látja senki, tehát bizony elképzelhető hogy csak túl gondolásnak estem áldozatul, a téma engem annyira irritál, hogy többet láttam benne mint amennyi benne van. Mivel tényleg milyen cuki ha a szomszédba költözik egy híres megcsinál fiúbanda egyik tagja, akkor is ha éppen valaki helyettesi, mert felvágta az ereit.
Romantikus ifjúságiként nálam tizenkettő egy tucat, realistaként Lolita szintű fontos, figyelemfelkeltő regény.

Orsi999
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Nagyon tetszett a történet, de szerintem túl hosszú a könyv egy ilyen történethez képest, és ezért néhol unalmas. Hunter/ Dustin és Vere szemszögéből íródott a könyv, ami szerintem jó ötlet, mivel így sokkal jobban megismerhettük őket. A végét pedig nem így képzeltem el, hanem egy kicsit romantikusabbra. A másik probléma pedig Charlie, aki azt állítja, hogy nagyon jó testvér utána meg össze akarta hozni Vere-t Curtissel, és mivel Curtis és Charlie barátok ezért észrevehette volna, hogy Curtisnak a lány csak ARRA kellett volna és nem azért érdekelte vagy mert szerelmes lett volna belé.
Összességében Curtisan kívül az összes szereplőt imádtam.

MVivien
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Kicsit félve kezdtem bele ebbe a könyvbe, mert azok a LOL-os könyvek amiket mostanában olvastam sajnos nem voltak a legjobbak. Kicsit megrémített az is hogy ez a könyv nagyon hosszú. Szerencsére ebben a könyvben nem kellett csalódnom, tetszett.
A történet elég érdekes volt, mindig volt valami benne amiért szurkolhattunk. Nagyon tetszett, hogy váltott szemszög is. A két főszereplő szerintem nagyon összeillik. Vere-t nagyon hamar megkedveltem, nagyon tetszett benne, hogy a kis dolgoknak is tud örülni. Hunter is végig nagyon szimpatikus volt. Akit kedveltem még az Jenna volt, szerintem nagyon jó barát és rengeteget lehetett nevetni rajta is. Nan-t is nagyon megszerettem és történet végére Hunter anyukáját is sikerült megkedvelnem. Akit nem kedveltem a történetben az Curtis volt, és Charlie-t sem sikerült megszeretnem.
Aki szereti a LOL-os könyveket annak tökéletes választás, mert biztosan tetszeni fog.

deen
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Nem volt rossz könyv, de valami hiányzott belőle. Például Hunter egy zenekar énekese, mégsem énekelt egy másodpercet sem. Ami azért furcsa, mert ha ez az életed, és szereted is, akkor legalább néhányszor dalra fakadhatott volna. A másik meglepő érzésem az volt, hogy ez a történet bizony túlnyújtott. Ha a harmadát, azokat a részeket, amik egyébként sem tettek hozzá a sztorihoz, csak ellaposították, kihúzták volna, sokkal élvezhetőbb lett volna. Vere aranyos volt, de nem értettem, miért van Curtisért annyira oda meg vissza, amikor egy papírmasé figura. Jenna totál őrült volt és ez tetszett, Charlie pedig kettős személyiség volt. Egyszer tetszett, hogy mennyire szereti a húgát, ugyanakkor nem tetszett, ahogy egyébként játszotta a menőt. A cselekmény persze teljesen kiszámítható volt, de azért szórakoztató. Hunter „értékei” pedig a retinámba égtek.

agi89 P
Anne Eliot: Toplistás szerelem

Hirtelen ötlettől vezérelve vásároltam meg.
És nem kellett megbánnom. Csöppet sem. :))

Olyan volt ez a történet, mint egy kellemes nyári nap.
Amikor süt a nap, de nem akarsz meghalni a melegben.
Fújdogál egy kis szellő, kellemes illatokat érzel, boldog vagy és mosolyogsz.
De egyszer csak elborul az ég, dörög villámlik és elkezd szakadni az eső.
Majd kezd kiderülni és bújik elő a nap. És megérzed a világ egyik legcsodálatosabb illatát és közben álmélkodva csodálod a szivárványt az égen.
Már csak az egyszarvúak hiányoznak, de azok nagyon. :D

Imádtam. ♥
Ultra cuki volt és humoros, de mégis érintett egy elég komoly témát spoiler. Azt gondolom, hogy annak a korosztálynak amelyiknek elsősorban íródott nagyon kellenek az ilyen édes, vicces történetbe bújtatott modern „tanmesék”.

Ja és persze hogy:
I ♥ Hunter

Móra, Budapest, 2016
492 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634150459 · Fordította: Kulcsár Júlia
DoreenDelevigne
Anne Eliot: Toplistás szerelem

„Ne feledd: fontos vagy, csodálatos és értékes. Vannak barátaid, és lesz majd valaki, akit megszeretsz… ezek az emberek ott vannak és várnak rád.”

Sok negatívat olvastam, aminek egy részét meg tudom érteni. Tényleg rohadt hosszú egy LOL-nak, kicsit elhúzta a dolgokat, bár nekem monotonná nem vált. A szereplők aranyosak a női főszereplő, mint szokott lenni a legszerencsétlenebb ember a világon, és szívesen leütöttem volna párszor, voltak benne vicces jelentek, bár nem LOL könyves mennyiségben. Kiakadt rendesen a cukiságfaktor – kicsit túl nyálas is lett az én ízlésemnek, de még tűrhető –, de ezek mind apró dolgok, amiket még elnéztem a könyvnek, ami igazán nem tetszett, spoiler
De ha az összképet nézem, akkor oké kategóriába esik, egyszerolvasós kis cuki limonádé, olyan, mint valamennyi LOL könyv. Még mindig jobb, mint a Titkok és exek éjszakája, de nem jobb a Szívzűrterápia strébereknek-nél. Nem is tudom igazán ajánlani, mindenki döntse el maga, elolvassa-e.

„– Minden rendbe jön. Koncentrálj a következő lélegzetvételedre! Azt legalább tudjuk irányítani.”

Könyvmolyok_Világa

„Akár a pokolba is elmegyek vele, amíg így mosolyog rám.”

Kapcsolódó szócikkek: Hunter Kennedy · Vere Roth
Könyvmolyok_Világa

Hunter elhúzta a száját, megcsóválta a fejét, és Charlie felé fordult.
– Szándékosan gyötör a csaj? A GuardeRobe csak az USA-ban hatmillió albumot adott el tavaly, erre ő két nap elteltével ismer fel valami kukoricapehelyről, ami jó eséllyel mérgező. Haver, fogadd részvétemet! Elképesztő húgod van.

Könyvmolyok_Világa

Még akkor se, ha Vere csak a barátom akar lenni. Beérem azzal is. Be kell érnem vele. Elfogadom, amit kapok, és soha többé nem lépem át azt a bizonyos határt. Akkor sem, ha belehalok.
És bele fogok halni. A francba! Belehalok.

kiruu P

– Értékelném a humorodat, de ahhoz túl meleg van itt.

Kapcsolódó szócikkek: Vere Roth
Timi970120

– Teljesen hülyének nézel? – (…)
(…)
– Ugye nem akarod, hogy erre válaszoljak? Mert megteszem.

A pánik jelei című fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Vere Roth
DoreenDelevigne

Távol állok mindentől, ami normális.

Kapcsolódó szócikkek: Hunter Kennedy