Szellemek 1 csillagozás

Anne Canadeo: Szellemek

A ​Tények avagy talányok kötetei egy újfajta, valós dologról szóló sorozatot nyitnak meg. Ez a könyv pro és kontra formájában a szellemek létezésére vonatkozó esetleges bizonyítékokat mutatja be. Az érdekes tényeket és meglepő históriákat magába foglaló kötet második részében az előzőben leírtak ellentétének feltételezése van részletesen kifejtve. Az olvasó saját maga döntheti el, hogy ami a könyvben szerepel, igaznak vagy hamisnak tulajdonítható. Tud-e Ön arról, hogy az elbeszélések szerint Abraham Lincoln kísérteni szokott a Fehér Házban? Akár hiszik, akár nem, annyi ismeretes róla, hogy Lincoln elnök rendszeresen látogatta a spiritiszta szeánszokat és előre megálmodta saját halálát. Boleyn Annát a londoni Towerban fejezték le, és gyakran látják ott kísérteni fejjel vagy fej nélkül. Mi az igazság az amityville-i rémtörténetről? Amikor egy család beköltözött a Long Islanden lévő házba, azt állították, hogy furcsa démonok kísértenek és terrorizálják őket. Léteznek-e szellemek és… (tovább)

Eredeti cím: Ghosts

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tények avagy talányok Hajja & Fiai

Hajja & Fiai, Debrecen, 1992
190 oldal · ISBN: 9637603204 · Fordította: Herbert Egon

kedaiyun>!
Anne Canadeo: Szellemek

Ez a könyv régóta megvolt már. Abban különbözik a többi általam olvasott szellemes könyvtől, hogy két részből áll: a könyv első felében különféle eseteket mutat be, melyek alapján egy kis képet kaphatunk arról, milyen típusú jelenségek léteznek, pl. poltergeist, illetve a spiritizmusról is ír, bemutat pár ismert médiumot a 19. századból, mint Mrs. Piper vagy D. D. Home.
A könyv második felében pedig ugyanezeket az eseteket és személyeket elemzi ki, azonban míg az első részben csak bemutatta, elmesélte, hogy mik történtek illetve hogyan dolgoztak a médiumok, itt egy kis „leleplezés” is olvasható. A sorozat főcíme is ezért „Tények avagy talányok”. A leleplezés főként a médiumokkal kapcsolatos fejezetekre vonatkozik, de pl. az egyik leghíresebb esetről is olvashatunk: a Borley-parókiában történt kísértetjárásról kiderült, hogy nem teljesen úgy történt minden, ahogy az azt kutató Harry Price beállította, ugyanis kiderült, hogy számos bizonyítékot ő maga hamisított. Erről már korábban is olvastam egy másik könyvben.
Érdekes kis könyv, több olyan eset is szerepel benne, amiről még nem hallottam, de olyanok is, amiket már ismerte korábban.
Fél csillagot levontam, mert van benne pár elírás.