Legyél ​te is párizsi nő 51 csillagozás

Egy utánozhatatlan stílus kulisszatitkai
Anne Berest – Audrey Diwan – Caroline de Maigret – Sophie Mas: Legyél te is párizsi nő

Sokan ​töprengenek azon, hogyan lehetséges, hogy a párizsi nők látszólag a legkisebb erőfeszítés nélkül mindig sikkesek. Ez a kötet négy káprázatos és művelt francia nő üdítő és bátor beszámolója arról, mit is jelent igazából párizsi nőnek lenni: hogyan öltözködnek, szórakoznak, és hogyan kísérelnek meg jól viselkedni. A szerzők rövid, vidám szemelvényekben, eredeti látásmóddal mutatják be, mit gondolnak divatról, kultúráról, hozzáállásról és persze a férfiakról.
Elkísérhetjük őket az első randira, bulizni, néhány kedvenc párizsi törzshelyükre, vidékre, és azon vacsorák egyikére, ahol néhány főzési trükkel elhitetik a vendégekkel, hogy mindez számukra semmiség. Elmondják, hogyan legyünk titokzatosak és érzékiek, hogyan tűnjünk természetesnek, hogyan tegyük féltékennyé a pasinkat, de megtudhatjuk azt is, mit gondolnak a gyereknevelésről, az esküvőről és az edzésről. Párizs legjobb helyeire visznek el bennünket, legyen szó az első csókról, születésnapról, rögtönzött vacsoráról,… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2015
262 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633576304 · Fordította: Bárdos Zsuzsa

hősök · A párizsi nő · szerető

Párizs

Nikolett0907 P>!

„Valaki beszél hozzád, de semmi nem marad meg abból, amit mond. Hiszen közben távolról megérezted annak a gyertyának az illatát, amely gyermekkorod egyik elveszett negyedébe röpít vissza.”

Sajnos a fenti idézet teljesen tükrözni a könyvről alkotott véleményemet.

Nem tudom miért, de több komolyságot vártam ettől a kötettől. Tele van szarkazmussal, iróniával, amit megértek, de ha betartanám, amit e könyv életvitel irányt ad, egy modern „lezüllőt” nő lennék. Van francia, magára adó barátnőm és se Ő ,se a köreire nem jellemző ez a léha élet stílus. Ellenben helyenként tetszett a látásmód, és remek receptek vannak benne, ezért megtartom.

Aki olvasni szeretné, csak lazán kezelje és akkor nem fog csalódni.

meseanyu P>!

Helyes, szórakoztató kis könyv, de csak az az egyszer olvasós, egyáltalán nem bánom, hogy nem saját példány. A szövegek néha nagyon betaláltak, de néha meg borzasztóan irritáltak, a képek nagy része meg sajnos egyáltalán nem tetszett.

Sadie >!

Elolvasva ezt a könyvet egészen biztos vagyok benne, hogy nem szeretnék párizsi nő lenni. Ennek ellenére tudom, hogy ez lesz az az olvasmány, amelyet minden év elején kézbe fogok venni, hogy újra és újra átpörgethessem, annyira inspiráló.

Nem igazán tudom megmagyarázni, miért fogott meg annyira ez a könyv. Talán azért, mert az írók nem rejtik véka alá a mérhetetlen sznobizmusukat és érthetetlen szeszélyeiket, és ezzel szinte kiparodizálják saját magukat. Vagy talán azért, mert azt sulykolja beléd, hogy erős nőként megállíthatatlan leszel.

magas_regina>!

Ez a könyv pontosan olyan, mint egy párizsi nő: könnyed, humoros, stílusos, költői, de mindezek ellenére egy percig sem veszi túl komolyan magát.
Ha párizsi nő vagy, ha csak szeretnél az lenni, ha semmiképp sem szeretnél az lenni, ezt a könyvet mindenkinek ajánlom!

zsofigirl>!

Tavaly végigsepert ez a könyv a bjúti-blogokon, így (no offense, de) egyáltalán nem állt szándékomban elolvasni. Túlzottan felületesnek, mesterkéltnek tűnt az ajánlások alapján. Aztán miközben a második konmaris könyvet keresgéltem a könyvtárban, egy mikulásvirág mögül feltűnt ez a cím, és kíváncsiságból mégiscsak hazahoztam. Nem bántam meg, tetszett. Szórakoztató olvasmány, nem kell túl komolyan venni.

Radena>!

Ez elég gyorsan ment. Tele van képpel, és hatalmas sorközökkel.
Voltaképpen benyomások gyűjteménye az állítólag tipikus párizsi nőről, aki legtöbbször nem is Párizsban született.
Véltem felfedezni bizonyos aspektusokat az én viselkedésemben is itt-ott. Párizsi nő lennék? Nem hiszem :D Nem tartanám tökéletesen követendő példának, van, amivel én sem értek egyet.
Az életfelfogásukat viszont irigylem tőlük. Próbálom én is alkalmazni. Ne érdekeljen mások véleménye. Ez sokaknak önzőnek hat, pedig csak azt teszik, ami örömet okoz nekik. Ha meg másoknak akarunk folyton megfelelni, az nem okoz nekünk örömet.
Szerintem ezek a nők lelkükben szabadok. Végül is ők kezdték ezt az egész szabadság, egyenlőség, testvériség dolgot :D
Szabadok, nem érdekli mások véleménye, mégis imádják a felmenőik hagyományait. Valahol az aranyközépúton lavíroznak mindig.

marta_melyi>!

Ha az ember nem vár többet ettől a könyvtől, mint egy női magazintól, akkor nem fog csalódni. Nagyon sok kép, rengeteg lista, eredeti és ötletes dolgok, igazi Párizs életérzés. Ennek a könyvnek(/magazinnak) az a titka, hogy nem kell komolyan venni.
Miután befejeztem egyből kedvet kaptam egy „Legyél te is budapesti nő” könyv megírásához, ha egyszer lesz időm meg is fogom írni.

latti>!

Nem ebből a könyvből fogod megtanulni, a francia stílust. De kicsit francia drámakirálynőnek érezheted magad, csak ne vedd komolyan.

Méá>!

Könnyed kis olvasmány volt, nem egy nehéz nyelvezetű, szakzsargonos önismereti fejlesztő kötet. Aranyosnak tartottam, és tetszett, hogy könnyen olvasható volt. Sokkal kifinomultabb nem lettem tőle, de mulattatott, és sok helyen magamra találtam benne. Ajánlom mindenkinek! :)

SRéka>!

Jó kis újraolvasás…ami nálam amúgy ritka, de most valahogy mérhetetlen vonzalmat éreztem az iránt, hogy újra elolvassam ezt a könyvet. Jobban tetszett mint elsőre és talán kezdem kicsit megérteni a párizsi nőket… ;)

Lédus>!

Attól még, hogy egy életünk van, nem kell félnünk tőle, hogy elrontjuk.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Lédus>!

Lélegezz mélyeket, és érezd, milyen jó dolog élni.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Lédus>!

Mindnyájan meg nem értett hősök vagyunk, akik veszélyes helyzeteket győznek le anélkül, hogy bármikor éremmel jutalmaznák őket ezért.

Kapcsolódó szócikkek: hősök

Menjünk el pszichológushoz.
Adjuk el az egyik cipőnket az e-bayen, hogy ki tudjuk fizetni a pszichológust.

Lédus>!

Szánjunk időt arra, hogy időt szánjunk mindenre, mert azt senki nem fogja ajándékba nekünk adni.

Kapcsolódó szócikkek: idő
Méá>!

– Mik is a második keresztneveid?
– Marcel és Jean, a két nagyapám után, miért?
– A polgármesteri hivatalban vagyok, épp esküvői dátumot fixálok le. Tényleg, ugye nincs ellene kifogásod?

récs>!

Éjszaka vodkát, reggel zöld teát iszik.

magas_regina>!

Hozd működésbe a titok mechanizmusát, csald meg a szeretődet a férjeddel.

Kapcsolódó szócikkek: férj · szerető · titok
Lédus>!

Íme a párizsi nők titka, ezért rúzsozzák a szájukat, ezért mosolyognak. Szerelmesek a szerelembe. És ha a szerelem tárgya változik is, ha tud is egyvalakit szeretni egyik nap, másvalakit meg egy másik nap, az érzés állandó. Végtelenül hűséges, ám nem feltétlenül mindig ugyanahhoz a férfihoz.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem