Legyél ​te is párizsi nő 33 csillagozás

Egy utánozhatatlan stílus kulisszatitkai
Anne Berest – Audrey Diwan – Caroline de Maigret – Sophie Mas: Legyél te is párizsi nő

Sokan ​töprengenek azon, hogyan lehetséges, hogy a párizsi nők látszólag a legkisebb erőfeszítés nélkül mindig sikkesek. Ez a kötet négy káprázatos és művelt francia nő üdítő és bátor beszámolója arról, mit is jelent igazából párizsi nőnek lenni: hogyan öltözködnek, szórakoznak, és hogyan kísérelnek meg jól viselkedni. A szerzők rövid, vidám szemelvényekben, eredeti látásmóddal mutatják be, mit gondolnak divatról, kultúráról, hozzáállásról és persze a férfiakról.
Elkísérhetjük őket az első randira, bulizni, néhány kedvenc párizsi törzshelyükre, vidékre, és azon vacsorák egyikére, ahol néhány főzési trükkel elhitetik a vendégekkel, hogy mindez számukra semmiség. Elmondják, hogyan legyünk titokzatosak és érzékiek, hogyan tűnjünk természetesnek, hogyan tegyük féltékennyé a pasinkat, de megtudhatjuk azt is, mit gondolnak a gyereknevelésről, az esküvőről és az edzésről. Párizs legjobb helyeire visznek el bennünket, legyen szó az első csókról, születésnapról, rögtönzött vacsoráról,… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2015
262 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633576304 · Fordította: Bárdos Zsuzsanna

hősök · A párizsi nő · szerető

Párizs

meseanyu MP

Helyes, szórakoztató kis könyv, de csak az az egyszer olvasós, egyáltalán nem bánom, hogy nem saját példány. A szövegek néha nagyon betaláltak, de néha meg borzasztóan irritáltak, a képek nagy része meg sajnos egyáltalán nem tetszett.

sateenkaarigirl

Elolvasva ezt a könyvet szinte biztos vagyok benne, hogy – a közeljövőben legalább is – nem szeretnék párizsi nő lenni, de egyszerűen zseniális, ahogy írnak róla.
Ez egy óriási inspirációbomba, mindenképpen megérte elolvasni.

magas_regina

Ez a könyv pontosan olyan, mint egy párizsi nő: könnyed, humoros, stílusos, költői, de mindezek ellenére egy percig sem veszi túl komolyan magát.
Ha párizsi nő vagy, ha csak szeretnél az lenni, ha semmiképp sem szeretnél az lenni, ezt a könyvet mindenkinek ajánlom!

zsofigirl

Tavaly végigsepert ez a könyv a bjúti-blogokon, így (no offense, de) egyáltalán nem állt szándékomban elolvasni. Túlzottan felületesnek, mesterkéltnek tűnt az ajánlások alapján. Aztán miközben a második konmaris könyvet keresgéltem a könyvtárban, egy mikulásvirág mögül feltűnt ez a cím, és kíváncsiságból mégiscsak hazahoztam. Nem bántam meg, tetszett. Szórakoztató olvasmány, nem kell túl komolyan venni.

Saille P

Kicsit fura ez a könyv. Mintha 4 barátnő összeült volna egy kávézóban és random érintve különböző témákat érintve csacsogna a párizsi nőkről, vagyis saját magukról. De akár blogbejegyzéseknek is fel lehet fogni eme szösszeneteket. Mondjuk az nekem furcsa volt, amikor mondjuk a lakberendezési értekezések között egyszercsak terhességről kezdenek értekezni. Ezenkívül szó esik divatról, szerelemről, receptekről, illemszabályokról, közben fogy a cappucino és latte macchiato, valamelyikük rúzst vesz elő és újrarúzsozza a száját, másikuk a divatos táskájában matat és kommentálja az ott talált tárgyakat, megint másik barátnő mobilja felcsörög, nem tudni a gyerekével, férjével vagy szeretőjével beszél-e, majd ott folytatják a társalgást ahol az előbb megszakadt….kellemes, hangulatos, szépen illusztrált könyv, csak éppen összefüggő tájékoztatást ne várjunk tőle!

Borító: 3* (nekem kicsit gyengus a könyv hangulatához képest, valami franciásabb stílusú kellett volna – ráadásul az divatillusztrációként szereplő lány a borítón messzebbről mint egy fázós utcagyerek úgy néz ki!)

marta_melyi

Ha az ember nem vár többet ettől a könyvtől, mint egy női magazintól, akkor nem fog csalódni. Nagyon sok kép, rengeteg lista, eredeti és ötletes dolgok, igazi Párizs életérzés. Ennek a könyvnek(/magazinnak) az a titka, hogy nem kell komolyan venni.
Miután befejeztem egyből kedvet kaptam egy „Legyél te is budapesti nő” könyv megírásához, ha egyszer lesz időm meg is fogom írni.

latti

Nem ebből a könyvből fogod megtanulni, a francia stílust. De kicsit francia drámakirálynőnek érezheted magad, csak ne vedd komolyan.

Timii P

Könnyed kis olvasmány volt, nem egy nehéz nyelvezetű, szakzsargonos önismereti fejlesztő kötet. Aranyosnak tartottam, és tetszett, hogy könnyen olvasható volt. Sokkal kifinomultabb nem lettem tőle, de mulattatott, és sok helyen magamra találtam benne. Ajánlom mindenkinek! :)

Lédus

Miért nem 5? Mert egy párizsi nő sosem ismerné el nyíltan, hogy valami teljesen kielégíti az igényeit.
Szerettem. Persze, ha szó szerint és magunkat nagyon komolyan véve ülünk neki ennek a könyvnek, akkor nagyot fogunk csalódni. De ha értjük az iróniát és a fanyar humort, na meg persze van kedvünk nevetni magunkon, akkor jó befektetésnek tűnik a „Legyél te is párizsi nő!”.
Hogy mit adott ez a könyv? Rájöttem, hogy nem vagyok egyedül az apró-cseprő problémáimmal és most még jobban szeretek nő lenni! :)

dia69

Nem olvastam el az első betűtől az utolsóig, de épp amiatt, mert úgy döntöttem erre nem kívánok időt szánni, hiszen a szuper könyvekre sincs elég. Kíváncsi leszek mások véleményére. Nekem nagyon nem jött be, és akkor finom voltam. Valójában semmi köze ahhoz, amit a tartalomjegyzékben ír, az összes téma poénra van véve, ( pár recept az akad benne, talán 3-4 ), és nem az én humorom nyelvén megfogalmazva. Ez persze csak azt jelenti számomra nem jött be, és az is oka, hogy azt hittem valós tanácsok lesznek a tartalomban említett témák tekintetében. De sokkal jobban ki kellett volna emelni, hogy ez inkább poénosan kifigurázza a tartalomban említett témákat, s akkor valószínűleg
csak az vág bele, aki vicces könyvet szeretne olvasni. S neki aztán vagy bejön vagy nem.

Lédus

Attól még, hogy egy életünk van, nem kell félnünk tőle, hogy elrontjuk.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Lédus

Lélegezz mélyeket, és érezd, milyen jó dolog élni.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Lédus

Mindnyájan meg nem értett hősök vagyunk, akik veszélyes helyzeteket győznek le anélkül, hogy bármikor éremmel jutalmaznák őket ezért.

Kapcsolódó szócikkek: hősök

Menjünk el pszichológushoz.
Adjuk el az egyik cipőnket az e-bayen, hogy ki tudjuk fizetni a pszichológust.

Lédus

Szánjunk időt arra, hogy időt szánjunk mindenre, mert azt senki nem fogja ajándékba nekünk adni.

Kapcsolódó szócikkek: idő
Timii P

– Mik is a második keresztneveid?
– Marcel és Jean, a két nagyapám után, miért?
– A polgármesteri hivatalban vagyok, épp esküvői dátumot fixálok le. Tényleg, ugye nincs ellene kifogásod?

récs

Éjszaka vodkát, reggel zöld teát iszik.

magas_regina

Hozd működésbe a titok mechanizmusát, csald meg a szeretődet a férjeddel.

Kapcsolódó szócikkek: férj · szerető · titok
Lédus

Íme a párizsi nők titka, ezért rúzsozzák a szájukat, ezért mosolyognak. Szerelmesek a szerelembe. És ha a szerelem tárgya változik is, ha tud is egyvalakit szeretni egyik nap, másvalakit meg egy másik nap, az érzés állandó. Végtelenül hűséges, ám nem feltétlenül mindig ugyanahhoz a férfihoz.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Timii P

Valaki beszél hozzád, de semmi nem marad meg abból, amit mond. Hiszen közben távolról megérezted annak a gyertyának az illatát, amely gyermekkorod egyik elveszett negyedébe röpít vissza.