3-5-8 ​perces mesék Mikulásra és karácsonyra 11 csillagozás

Anne Ameling: 3-5-8 perces mesék Mikulásra és karácsonyra

– Légyszi, még egy utolsót!
– Na jó, egy rövidet…

Ismerős ez a párbeszéd az esti elalvás előtt?
Akkor ezt a könyvet nektek találták ki!

A meghitt és frappáns 3-5-8 perces mesék egytől egyig igazi ünnepváró meglepetések!
Egy közös mézeskalácssütés, vidám szánkózás, kalandos hógolyócsata vagy egy varázslatos meglepetés a téli erdőben meghitté teszik a Mikulás és a karácsonyvárás izgatott napjait. A közel húsz történet tökéletes választás az adventi időszakra: olvass belőle minden este egyet, és hipp-hopp itt a karácsony!

A sorozatban már megjelent:
3-5-8 perces mesék – elalváshoz és összebújáshoz

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 3-5-8 perces mesék

Pagony, Budapest, 2019
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103165 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Monika Parciak
Pagony, Budapest, 2017

Hintafa P>!
Anne Ameling: 3-5-8 perces mesék Mikulásra és karácsonyra

Ezidáig ez a karácsonyi mesegyűjtemény okozta a legnagyobb és legkellemesebb meglepetést. Üdítő és újszerű volt a hangvétele, nem viseli magán centiméterekben mérhető vastagságban a kötelező karácsonyi áldásokat, mégis, mindegyik történet a maga hétköznapiságában pont arról szól, amiről kell. A mosolygásról, a jóságról, a jókedvről, a szeretetről, az együttlét öröméről. Egyszerűen, de hatásosan, úgy, hogy egy óvodás és egy kisiskolás számára is érthető és élvezhető legyen. Végtelenül megnyugtatónak találtam, hogy többségük nem az ünnepi időszak “meghitt csodáját”, a képeslapokon ábrázolt, áhított varázsát, és mindezek elérhetetlennek tűnő ideálját hangsúlyozza. Helyette mindennapos problémákkal küzdő családok, vagy ellenkezőleg: szerepükből kikívánkozó csodás lények lépnek a hétköznapok színpadára.

Változatos a szereplőgárda: a kedvességtől és rendességtől megcsömörlött, némi egészséges rosszalkodásra egy földi gyerekhez ellátogató angyaltól kezdve, a karácsonyi hercehurca elől pechére a Mikulás Északi-sarki rezidenciája közelében megnyugvást kereső jegesmedvéig mindenkivel találkozhatunk. A téli erdőt és az állatokat megleső nagypapa-unoka párostól, a tornacipős Mikulást majdnem lebuktató éleseszű kislányig, a karácsonyfára zoknikat aggató, unatkozó szellemig és az anyukát hószörnnyel ugrató testvérekig mindenki megfordul ezekben a történetekben.
Bővebben itt: http://hintafa.blog.hu/2017/12/12/anette_ameling_3-5-8_…

Ocukáné_Kaszahara_Mei>!
Anne Ameling: 3-5-8 perces mesék Mikulásra és karácsonyra

Ez egy kedves, aranyos gyűjtemény. A karácsony, a télapóvárás, az ünneplés, a fantáziálás számos aspektusa megjelenik benne. Nem mindegyik történet jó, de a legtöbb az. Az illusztráció nekem nem lett a kedvencem.

Gabriella_Balkó>!
Anne Ameling: 3-5-8 perces mesék Mikulásra és karácsonyra

Helyes mesék, karácsonyvárásra tökéletesen megfelelnek. A rajzok is aranyosak.

SzTEtti>!
Anne Ameling: 3-5-8 perces mesék Mikulásra és karácsonyra

Jajj, annyira sajnálom, hogy könyvtári! Eddig ez a legeslegjobb mesegyűjtemény, amit olvastam! Nagyon tetszett, hogy nem a sablonos, minden csapból folyó mesék, sem pedig az én gyerekkorom Andersen vagy Grimm meséi (amik valljuk be, az én gyerekemnek túl hosszúak…). Szuper, vicces, nemvárt(!), mégis egyszerű történetek. Jövőre tuti ezt kapja karácsonyra a kislányom. :)

Mógi>!
Anne Ameling: 3-5-8 perces mesék Mikulásra és karácsonyra

Abszolút kedvenc. Gyönyörű, érdekes, egyedi, hangulatos mesék, csodaszép illusztrációk és képek. Hosszabb, de kerek történetek is találhatók benne, igazi remek válogatás. Biztos, h a sorozat többi kötetét is beszerzem.