Természettudományi ​kisenciklopédia 41 csillagozás

Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia

E könyv­ teljességre törekvő bevezetés a természettudományok világába. A tematikus felépítésű enciklopédia kapcsolatot teremt a tudományos alapelvek és a mindennapi élet között. Élethű rajzok és karikatúrák százai mellett meglepő tények, fejtörők és kísérletek bizonyítják, hogy a tudomány nem csak hasznos, hanem szórakoztató is. Életrajzi és más adatok, táblázatok, kislexikon és tárgymutató egészítik ki a könyv­et.

Eredeti cím: The Usborne Science Encyclopedia

Eredeti megjelenés éve: 1988

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Park-Usborne kisenciklopédiák Park

Park, Budapest, 2005
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 5685364307 · Fordította: Both Előd
Park, Budapest, 2001
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635305524 · Fordította: Both Előd · Illusztrálta: Ian Jackson, Chris Lyon, John Shackell
Park, Budapest, 1997

Xylaryss P>!
Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia

Rengeteg színes rajz, illusztráció, sok információ. Mindenbe belekap, ad egy alapismeretet. Szerettem ezeket olvasgatni, ha pedig kiolvastam, akkor visszakerestem a kedvenc részeimet. Máig megvan ez is, és a többi kötete is, néha nézegetem :)

tshehip>!
Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia

Gyógypedagógusként fizikát és kémiát is tanítok 7. osztályos tanulásban akadályozott tanulóknak, ebben hatalmas segítséget jelent nekem ez a könyv, nem is tudom mi lenne velem nélküle!
Kisebbeknek és a tanítványaimnak is érthető magyarázatokat tartalmaz színes, érdekes illusztrációkkal, amik remek alkalmat kínálnak a továbbgondolásra és saját rajzok készítését is segítik.
Ajánlom szülőknek is a tudományos érdeklődés felébresztéséhez.

Lahara IP>!
Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia

Hű, ezt nagyon szerettem. Alsóban, a tanteremben a közös könyvek között volt, nekem sosem volt belőle sajátom, óraközi szünetben imádtam forgatni, és úgy is olvastam el.

nicky_666>!
Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia

Ez inkább a bátyám könyve volt, de, hogy bosszantsam, jópárszor lenyúltam. :D

Sakura>!
Annabel Craig – Cliff Rosney: Természettudományi kisenciklopédia

Gyerekkorom kedvenc enciklopédiája. Rongyosra lett olvasva, ezért ajánlom mindenkinek!