Elveszett ​gondolatok 4 csillagozás

Anna Stargood: Elveszett gondolatok Anna Stargood: Elveszett gondolatok

Rövid történetek, novellák.

Smashwords, Magyarország, 2021

Rövid történetek, novellák…
A fülszöveg alapján valami könnyed, limonádé olvasmányt vártam, de ezek az írások sokkal komolyabbak, mint amiket korábban olvastam az Írónőtől.

Az első novella, a Csak azt mondom, szeretlek, elég zavaros volt számomra, nem derült ki semmi olyan, ami segítené a megértését. A kontextuson alakítottam volna még, de a téma egészen súlyos volt, hiszen az alkoholizmussal kapcsolatos, ezért ezt el tudom neki nézni. Lehet a levélíróra fókuszálni, ebben az olvasatban pedig ez egy jó novella. Ha ebből a szempontból nézem, akkor a 'mának élni' az üzenete.

A második novella, az Amikor a jégvirágok nyílnak volt szerintem a legjobb. Olvastam volna még az enyhén antiszociális főhősről és a titokzatos, fekete kabátos férfiről. Sajnos a kontextus ebben az esetben sem volt tökéletes, de kárpótolt a vége. :)

A harmadik írás, vagyis a Petőfi Sanyi és a pálinkás üveg nagyon fura volt. Mármint, szokatlan… Petőfit és a feleségét sosem láttam még ilyesmi szövegkörnyezetbe helyezve, szinte mondhatnánk, hogy ez egy elég dark hangvételű fantasy.
Nagyon rövid, valószínűleg viccesnek szánt történet, ami igencsak elgondolkodtatja az embert a visszatérő alkoholizmus-motívummal.

A negyed, egyben pedig utolsó novella a Megtanultuk értékelni? címet viseli. Mély, komoly hangvételű írás ez, jóval realisztikusabb környezetben. A vírus nagy szerepet játszik itt, erre épül gyakorlatilag az egész.
Nagyon fontosnak tartom a témáját.Sokan még mindig nem tudják értékelni mindazt, ami megadatott nekik.

Összességében nem volt rossz, de a helyesírási és tördelési hibák nagyon visszavetik a minőségét. Sajnálom, mert lenne benne potenciál.

Vörös_Viktória I>!

Hirtelen nem tudom hogy került a szemem elé Petőfi :D
Tetszettek ezek a kis szösszenetek, a karácsonyi volt a legjobb szerintem. ^^
Bár nagyon rövidek voltak, mindegyikről tudtam volna még olvasni szerintem :)

Kérdőjel I>!
Anna Stargood: Elveszett gondolatok

Nem voltak rosszak. Szerintem eddig ez lett a legjobban megírva. Az első kettő nekem befejezetlennek tűnt, mintha egy másik könyv apróbb részletei volnának.

a_bookworm_named_honey>!

Boldognak kell lennünk, amikor a jégvirágok nyílnak.

6. oldal, Amikor a jégvirágok nyílnak

Kapcsolódó szócikkek: jégvirág
a_bookworm_named_honey>!

Petőfi Sándor egy újabb fárasztó napot élt túl a munkahelyén.

7. oldal, Petőfi Sanyi és a pálinkás üveg

Kapcsolódó szócikkek: Petőfi Sándor
a_bookworm_named_honey>!

Ahogy egyre több idő telt el kezdtem úgy érezni, hogy inkább élnék az általam létrehozott világban, ahol nincs karantén, vírus vagy rettegés, de nem tehetem meg, ahogy más sem.

8. oldal, Megtanultuk értékelni?