Hasonmás 81 csillagozás

Anna Snoekstra: Hasonmás

A tizenhat éves Rebecca Winter a tinédzserek felhőtlen életét éli: dolgozik egy gyorsétteremben, flörtöl a fiúkkal, csínytevésekben vesz részt a barátnőjével. Azonban hátborzongató dolgok kezdenek történni vele: véres foltok az ágyában, emlékezetkiesések, furcsa érzés, hogy valaki figyeli.
Majd egy napon Rebecca eltűnik.
Tizenegy évvel később a városban felbukkan egy fiatal nő, aki azt állítja magáról, hogy ő Rebecca. Az öröm mégsem felhőtlen. A lány szülei, bár kedvesek hozzá, zavartan viselkednek, a régi barátai gyanakodnak. A lány felbukkanását egyedül iker öccsei fogadják természetességgel, holott egy egész bűnlajstrom írható az ikerpár rovására. Sejtelmes és riasztó események kezdődnek az új Rebecca körül is, aki elhatározza, hogy kideríti az igazságot.

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lélekvesztő könyvek Tericum

Tericum, Budapest, 2018
258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634380337 · Fordította: Megyeri Luca
Tericum, Budapest, 2018
264 oldal · ISBN: 9789634380443 · Fordította: Megyeri Luca

Anarchia_Könyvblog>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Az életed romokban. Éhezel, koszos vagy, nincs senkid. Aztán egy nap, bolti lopáson kapnak. Nincs más lehetőséged, mint hazudni, különben börtönbe kerülsz. Egy olyan lány nevét mondod a rendőröknek, aki évekkel ezelőtt eltűnt, külső alapján viszont a hasonlóság megdöbbentő köztetek. Semmit sem tudsz a családról. Nincsenek információid Rebecca Winterről, az eltűnt lányról, mégis meg kell próbálnod. Ez az egyetlen lehetőséged. Egy új családot kapsz, egy új lehetőséget. Vajon minden rendben ezzel a családdal? Hová tűnhetett Rebecca? Megszökött? Megölték? Elrabolták? Senki sem tudja a választ. Te, mint az új Rebecca, kiderítheted.
Ajánló folytatása itt:

beasechoes P>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Érezni lehet a kiforratlanságát, és értem, hogy miért volt olyan alacsony százalékon. Ez egy közepes könyv, sok minden nem volt kidolgozva, néhol kicsit összecsapottnak tűnt, viszont kíváncsivá tett. Tudni akartam, hogy mi lesz a vége, és emiatt úgy gondolom, hogy ez egy jó kezdés. Emiatt megérdemli tőlem a 3 csillagot.

White13>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Amikor kezembe veszek egy konyvet es elkezdem olvasni, beleolvasok, es azt erzem, valamiert lekot, odavonzza a figyelmem, akkor azt mondom, hogy na, laassuk!
Total veletlenul akadt a kezembe ez a regeny, elkezdtem allva olvasni.
Tudni kell rolam, hogy nekem mar rosszak az idegeim :D nem olvasok gyilok konyveket. Szoval ez a regeny nekem para volt, aki horror sztorikon nott fel, vagy most sokat olvas thrillereket, az azt mondja ra, hogy semmi extra, nem volt para satobbi. Oke, en sem rettegtem azert. :)
Megfogott a karekter, es azt vettem eszre hogy vege lett a konyvnek. En birtam, tenyleg.
Azoknak ajanlom, akik nem krimiket olvasnak ejjel-nappal, es most vagynak egy kicsit masabb sztorira, egy pici borzongasra.

Zanit>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Pár óra alatt kivégeztem, szépen olvastatta magát… Egészen a történet 3/4-éig, amikor átváltott egy olyan síkra, ami addig nem volt jelen. Hatalmas meglepetés volt az a bizonyos fordulópont, de nem pozitív értelemben. A befejezés stílusa nem az enyém, tehát erős kezdés után nagyon gyenge lett a vége, tényleg kár érte.

BoneB P>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Elég nehezen jött át az elején, hogy egy 24 éves nőről van szó. Valahogy olyan gyerekes volt a viselkedése. A könyv felétől pedig kezdtem besokallni a Bee, Bee, Bee, Bee… és még egy kis Bee-től, nem lehetett volna ezt megírni másképp, pl. nem E/3. személyben vagy nem tudom, nem vagyok író, csak feltűnt és zavart.
A történet vége kezdett izgalmas lenni, de mire belejöttem volna már vége volt a könyvnek. Itt egy kicsit úgy éreztem, hogy össze van csapva, olyan essünk túl rajta és kész is van.
A történet egyébként rendben volt, izgalmas volt, meg a szokásos. Bár azért egy igazi thrillertől még messze van, vagy már én edződtem nagyon meg és ez már nem is tűnik annak.

Vivien_93>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Egyszer olvasós könyv, de nem nyűgözött le. Tetszik a borító, és voltak jó részek, de összességében nem volt nagy durranás.

Mary_J>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Érdekes könyv, érdekes történettel, bár most ebbe elég nehezen rázódtam bele. Eleinte nem kötött le, zavaros volt és nem is igazán tűnt még annyira érdekesnek, a két kamaszlány mindennapjairól olvasni…valahogy nem erre számítottam volna eleinte. Arról nem is beszélve, hogy a főszereplőnk már az legelején teljesen elásta magát nálam spoiler habár a találgatást már elkezdtem, aztán ahogy haladunk a történetben egyre jobban faltam a sorokat, és egyre jobban érdekelt, hogy milyen szörnyűség lesz a vége vagy a kezdete az egésznek… Nem mondom, hogy túlságosan váratlan lett volna a vége, de azt se, hogy nem tippeltem vagy kismillió dolgot már :D

Szédültnapraforgó >!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Első olvasásom az írótól. Ezek az igazi lélektani krimik, nagyon élveztem az olvasását. Két szálon futó cselekmény, a két főszereplő (eltűnt lány és a „megkerült” lány) szemszögéből. Az ikertestók már az elejétől kezdve nem voltak szimpatikusak, se a lány szülei. A rendőrök nem voltak túl határozottak…de teljesen megértettem Rebeka köddé válását. Az nem derült ki számomra, hogy Lizzi a barátnő mennyit tudott az egészről.
De amikor befejeztem a könyv olvasását, még napokig kattogtam rajta.

klaudia_kozak P>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó könyvet vettem a kezembe. Nagyon gyorsan lehetett vele haladni, nem volt benne felesleges, lényegtelen információ, így nyugodtan koncentrálhattam a történetre. A vége nagyon ütős lett, csak úgy faltam az oldalakat. spoiler

Mara87 P>!
Anna Snoekstra: Hasonmás

Érdekesen indult a regény, és ez végig így maradt, olvastatta magát. Nagyon kíváncsi voltam mi történt Rebeccával, és hogy mi lesz az „új Rebecca” sorsa, de a végkifejlet igazán meghökkentő volt számomra. Mindent egybevetve kifejezetten tetszett, egy izgalmas, fordulatos történet.

Szédültnapraforgó >!

Egy férfi csak olyan nővel randizhat, aki fele annyi idős, mint ő, amihez még hozzá kell adni hét évet. Ennél fiatalabbakkal nem érdemes kezdeni, mert úgyse fog működni.

Chivas>!

Senki se tud eltűnni. Mindenki létezik valahol, csak épp máshol, mint eddig.

Zsusz>!

A dzsekijét végül megtartottam. Nem azért, hogy rá emlékezzek, hanem mert tudtam, hogy úgyse lesz pénze másikra, szóval egyfajta elégtételből. Ettől kezdve a téli napokon az a gondolat tartott melegen, hogy tudtam, ő most biztos fázik, hiszen rajtam van a kabátja.