Karib-tengeri ​történetek 2 csillagozás

Anna Seghers: Karib-tengeri történetek

Anna Seghers három kisregénye a nagy francia forradalom idején játszódik, Haitin, Guadeloupe és Jamaica szigetén. Regényes formában idézik fel a néger felkelések előzményeit, a legendás hírű Toussaint Louverture néger köztársaságát s a véres bukást. A nemcsak valószerű, de valóságos történetek, amelyek korabeli dokumentumok felhasználásával íródtak, bepillantást nyújtanak a távoli szigetországok hétköznapi történelmébe, valaha létezett emberek sorsán át eleveníti meg a több évszázados gyarmaturalom képét, a szabadságvágy teremtő erejét s a történelem meghatározó erejű összefüggéseit. Anna Seghers személyes indítékok alapján fogott a művek megírásához, s ezzel a személyes részvéttel formálja költőivé, irodalmivá a tények történelmét.

Kossuth, Budapest, 1974
282 oldal · keménytáblás · ISBN: 963090165X · Fordította: Erdődi József, Szíjgyártó László

pwz I>!
Anna Seghers: Karib-tengeri történetek

@Bubuckaja értékeléséhez nincs sok hozzáfűzni valóm, az abszolút megállja a helyét – egyébként pont nála figyeltem fel a könyvre :). Talán annyit, hogy amikor közép suliban tanultuk a francia forradalmat, akkor ez a rész kb. 5-6 sor volt az egészben, így viszont egészen más szemszögbe helyezi a történteket. A jamaikai francia szerepvállalás egészen új volt számomra.