Valami ​van a levegőben (Az illatok bűvös patikája 1.) 28 csillagozás

Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Elsőként a levegőt betöltő különös illatok tűnnek fel Lucie-nak, amikor belép a családja új otthonául szolgáló ősrégi villába. A kíváncsi lány azonban hiába járja keresztül-kasul a házat, nem leli az illatok forrását, a padló alatt talált kulcs pedig egyetlen zárba sem illik. Vajon valahol egy titkos szoba rejtőzhet? Lucie öccsével, Benivel, és a szomszéd fiúval, Mátéval közösen indul el megfejteni a rejtélyt, és amikor végre rálelnek a ház illatokat árasztó, elrejtett részére, alig hisznek a szemüknek. A plafonig érő polcokon apró üvegcsék sorakoznak, ameddig csak a szem ellát, és mindegyikben pezseg vagy csillámlik valami. Csakhogy az üvegcsék nemcsak kellemes meglepetéseket, hanem veszélyeket is rejtenek – és az egyiküket soha, de soha nem lenne szabad kinyitni…

„Egy valódi színes-szagos gyerekkönyv.”
(Frankfurter Allgemeine Zeitung)

„Michael Ende sem találhatott volna ki különb mesét.”
(A Stuttgarter Nachrichten Anna Ruhe Tengerföld című könyvéről)

Alexandra, Pécs, 2022
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635823154 · Fordította: Szabó Zsuzsanna
Alexandra, Pécs, 2022
264 oldal · ISBN: 9789635823178 · Fordította: Szabó Zsuzsanna

AniTiger P>!
Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Nem bánom, hogy elolvastam, mert nagyon izgalmas kalandok felvezető regénye ez a történet, de sajnos tipikus első sorozatrész, amiben megismerjük a főszereplőket, az illatpatikusok történelmét és körbejárjuk a helyszínt, ahol a sztori játszódni fog. Ugyanakkor elég tessék-lássék volt nekem a bonyodalom, bár csíptem azt, ahogy a különféle üvegcsékben található csoda hatású illatokat felvezette az író! Érdekes volt a villa felett tomboló vihar, ahogy a megkavarodott emberekre (és macskára) kifejtett hatás is.

Ajánló:

V_rita P>!
Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Luzie családja vidékre költözik Berlinből az Éva villába. Régi korokat idéz fel a villa és a berendezés is. Furcsa szag lengi be a házat, de sehova nem vezetnek honnan származnak. Egy kulcs megtalálása rejtélyes kalandra hívogatja Luziet. Öccsével és a szomszéd fiúval elindulnak megkeresni a kulcs zárját. Rábukkannak az illatpatikára. A kaland elkezdődik számukra mert a meglepetések mellett számtalan veszély leselkedik rájuk. Bohókás, ártalmatlan és veszélyes illatok keverednek a polcokon. Az illatpatika annyi mindent lehetővé tesz, ami normális esetben abszolút nem lenne lehetséges. Veszélyes erők szunnyadnak a varázslatos virágillatokban. Ki mire fordítja a párlatok használatát? Izgalmas kalandtörténet, fantáziával és meglepő fordulatokkal tizenéves olvasóknak.

Szmeme>!
Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Ez egy nagyon aranyos gyerekkönyv, leginkább az alsós korosztálynak ajánlanám. Akciókban gazdag történet, ahol ugyan néha kikövetkeztethetőek a lépések, mégis végig izgalmas. 100 oldal körül számomra volt egy pici mélypontja, de hamar sikerült ebből továbblendülni. A karakterek hús-vér gyerekek, hibáznak, dühből cselekednek, viszont meg is tudnak bocsátani. Habár volt pár logikai baki, ezek felett el lehetett siklani spoiler. A történet folytatását nyitva hagyta az írónő, ha beérkezik a következő rész a könyvtárba, biztos folytatom.

Kicsibogár>!
Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Nagyon jó volt magyarul újraolvasni a történetet, és feleleveníteni az illatpatikában történt kalandokat.
El leszek kényeztetve, mert magyarul is jön a folytatása, és németül is van már folytatása Illatakadémia néven, ami szintén izgalmasan hangzik.
Érdemes elolvasni, mert kalandos és szerethető történet.

Juca P>!

Gyönyörű ez a borító.
Szeretem azokat a történeteket, ahol új házba költöznek, és minden felfedezésre vár. Jól indult a regény, a gyerekek elkezdik felfedezni a házat. Viszont a sok felfedezősdi egy idő után kezdett unalmassá válni. Mindig történt ugyan valami, de valahogy olyan érzésem volt, hogy sehová sem tartunk. Az utolsó néhány fejezet viszont egészen izgalmasra sikeredett.

Itsreirei>!
Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Jó kis ifjúsági történet, szimpatikusak a karakterek, tetszik a helyszín, off egész jól fel lett építve a sztori. Teljesen rendben van, mint első kötet: lezárja a fő történetszálat, de hagy pár nyitott kérdést a folytatáshoz. off

RoseMarry>!
Anna Ruhe: Valami van a levegőben

Ez egy nagyon kedves történet, bár ez a kötet inkább bevezetés volt még. Megismerhettük a szereplőket, az illatpatikát, azért volt benne egy kis ármány is, de alapvetően ez még kicsit lassú folyású volt nekem. Viszont az alapötlet nagyon tetszett, úgyhogy kíváncsi leszek a folytatásra :)

Kittitth117>!

– Az iskolában azt beszélik, hogy régen egy titkos szövetség rejtekhelye volt a villa. Valamiféle alkimista rendé, amelynek a tagjai titokban azért gyűltek össze, hogy mérgező növénykivonatokat kotyvasszanak. Mások szerint egy boszorkánymester ebből a házból veszélyes varázsfőzeteket küldött a világ minden tájára, ezért a villán átok ül. Néhányan még azt is terjesztik, hogy a ház szellemek tanyája. Az egész város… minden itt élő ismer valami titokzatos történetet az Éva villáról. Rajtatok kívül az égvilágon senki sem akart volna ideköltözni, még akkor sem, ha a tulajdonos, van Velden asszony, vagyis Hanne ajándékba adta volna nekik a házat.
Alig hittem a fülemnek. Szóval ezért mondta Leon a házra, hogy „szellemkastély”. Mert itt valódi szellemek laknak. Csakhogy ez totális képtelenség!

Kittitth117>!

Amikor már majdnem a lépcső aljára értem, leültem az egyik lépcsőfokra, hogy leszedegessem a nadrágomról a pókhálókat. Közben a könyökömmel véletlenül megütöttem az egyik fából faragott virágot a lépcső korlátján. Erre az, akárcsak a többi szokott, elfordult.
Kinek az eszement ötlete lehetett, csóváltam a fejem, hogy forgatható favirágokat helyezzen el a lépcső korlátján?
Ekkor megcsikordult fölöttem az egyik lépcsőfok, pedig nem is értem hozzá! Döbbenten néztem, ahogy egyszer csak felnyílt. Hihetetlen! A deszka egyszerűen magától felemelkedett. Vajon attól, hogy hozzáértem a virághoz?
A lépcsőfok elé térdepeltem, és belenéztem. Egy titkos rekesz volt! Ugyanolyan volt, mint minden más a házban, amit már ezer éve nem használtak: piszkos. Belenyúltam, próbáltam kitapogatni, mi lehet benne. Az ujjammal éreztem valamit. Valami hűvös, fémes tapintású tárgyat. Megfogtam, és kihúztam: egy kulcs volt az, láncon himbálózott. Cikornyás és sötét bevonatú, mint minden az Éva villában.

Kittitth117>!

Együtt jártuk végig a folyosókat. Közben néha elvesztettem a tájékozódási képességem, annyira végtelenek voltak a körülöttünk húzódó ágyások. A párás levegőben pedig száz meg száz ismeretlen szag keveredett. Erős és nehéz kávébab illata szállt fel, aztán valami keserű, mint a kardamon, és édes, mint a kakaó. Aztán, akár egy tavaszi fuvallat, menta és citromfű friss illata érződött. Odébb először édesgyökér és ánizs émelyítő szaga terjengett, majd váratlanul csípős gyömbérszag lepett meg, amelytől rögvest felébredtem, mintha hirtelen nekiütköztem volna valakinek.
Néhány illat tolakodó és harsány volt, mások csöndesebbek és lágyak. Időnként egymásba olvadtak, vagy versenyeztek egymással, mintha az lett volna a tét, hogy ki jut fel a dobogóra. És mindeközben valahogy az volt az érzésem, hogy ez a rengeteg illat nem jöhet csupán a virágokból.

Az illatok bűvös patikája sorozat · Összehasonlítás