A ​liliom bűne 63 csillagozás

Anna Randol: A liliom bűne

A ​botrányos életű Madeline Valdan lába előtt hever a világ. A férfiak többsége legalábbis biztosan. Az igéző szépségű kurtizán hírében álló nő egy nap megdöbbentő bejelentést tesz, és olyasvalamit bocsát árverésre, ami ritkán kerül az aukcióvezetők kalapácsa alá. Az előkelőbbnél előkelőbb urak kapva-kapnának az alkalmon, hogy maguk derítsék ki, valóban megéri-e licitálniuk… Mivel félő, hogy az árverés végeztéig sokan csalással, netán erőszakkal próbálnák megszerezni, amit akarnak, Madeline úgy dönt, felbérel valakit, hogy az ajánlattevők és anyagi helyzetük után kutakodjon.

Gabriel Huntfordot, a jóképű, intelligens nyomozót jelölnék ki mellé. A férfi azonban habozik, elvállalja-e a megbízást, mert más cél lebeg a szeme előtt: az, hogy megtalálja a húga gyilkosát…

A nyomozó végül kötélnek áll, ám ami kezdetben egyszerű feladatnak indul, hamarosan túlnő önmagán: valaki Madeline életére tör. A nő kénytelen lesz megbízni Gabrielben, és minél több időt töltenek együtt,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

352 oldal · ISBN: 9789636438388 · Fordította: Hajnal Gabriella
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636438098 · Fordította: Hajnal Gabriella

Mrs_Curran_Lennart P>!
Anna Randol: A liliom bűne

Ez már a második olvasásom Anna Randoltól, és nem értem, hogy miért nem népszerűbb az írónő. Így sajnos a sorozat másik két része nem fog itthon megjeleni, pedig Ian és Clayton története is nagyon édekelne. Ez nem az a történelmi romantikus, ahol lángolnak a lapok, inkább Amanda Quick nyomozósdijaira emlékeztet. A fősodor ugyan Madelaine árverése, de a háttérben ott egy nyomozás, ami hét éve tart, és nem hagyja főhősünket nyugodni.
spoiler
Madelaine felbérli a Gabrielt, a Bow street egyik nyomozóját, hogy segítsen neki. Le kell nyomozni a licitáló urak hátterét, a vagyoni helyzetüket, bár ahogy haladunk előre egyre inkább M. életét kell óvni, mert valaki megpróbálja a nőt megölni. És persze semmi sem hozza közelebb az embereket, mint egy kis életveszély.
Szóval ebben a könyvben több a kaland, mint a romantika, bátran olvassátok.

nicosia P>!
Anna Randol: A liliom bűne

Az első Anna Randol könyvem volt, annak ellenére is, hogy régóta megvan már a könyvtárban, és nézegettem is egy ideje. Végül egyszerűen csak a Romantikus Regények sorozat miatt kezdtem bele. Nem csalódtam, bár volt néha ellenérzésem. A cselekmény maga lassan indul be, de aztán egyre pörgősebb lesz, és a végére már izgalmassá is válik a nyomozás. Szerencsére nem a romantikus vonalra épül fel a történet egésze, sőt talán a krimi rész kicsit hangsúlyosabb is.
A karakterek a legnagyobb jóindulattal is érdekesek csak. Kissé fárasztó volt folyton Madeline elképesztő szépségéről és érzékiségéről olvasni. Némiképp túlárazták a női főszereplőt. Eközben Gabriel nem különösebben jelentős főszereplőnek. Nincs igazán humora, nem különösebben összetett, maximum annyit lehet róla elmondani, hogy van némi hőskomplexusa. Ennek ellenére a történet izgalmas volt, érdekes volt a Napóleon utáni korban egy sorozatgyilkos nyomába eredni. Sajnáltam, hogy a Bow Street-re nem engedett mélyebb bepillantást a könyv, ha már sűrűn jártunk a londoni rendőrőrs közelében. Mindenképpen fogok még Randol könyvet olvasni, bár úgy láttam a kiadó ezt a sorozatot nem folytatta.

Dixy05>!
Anna Randol: A liliom bűne

Anna Randol műveivel a kapcsolatom már nem új keletű. Még jó pár éve került a kezembe a Titkos csók című könyve, amely azonnal elnyerte a tetszésemet. A történelmi romantika egyik kiváló képviselője mind az írónő, mind a könyvei. Ennek a könyvnek, valóban már a borítója is gyönyörű szép, azonnal felkelti az ember érdeklődését. Ez még az a régi, igazi General Press kiadás, amikor a lapok színesek voltak. Kár, hogy már ezek a kiadások megszűntek. Nos kicsit akkor méltatom a történetet is. Az írónő másik könyvéhez képest, ez a történet nekem jobban tetszett. Nem mindennapi hősnőt kaptunk. Már a történet központi eleme sem volt egyszerű. Nagyon hatékonyan elvetette az írónő a kétely magvait, bennem is többször felmerült, vajon tényleg igaz, amire a licitálás történik, vagy csak átverés az egész? Néha magam sem voltam benne biztos, mit is higgyek. Na és ott van a férfi főhős, az az igazi morcos, szív-lélek nyomozó, aki az érzelmeit elrejti a kemény férfi álarca mögé. Képtelenség lett volna nem imádni. Nagyon jól felépített történet volt, nyomozással, krimivel egybeszőve. Tetszett, hogy a szerelem is lassan, fokozatosan alakult ki, végül pedig kiderült, hogy főhőseink bizony nem is olyan különbözőek, mint kezdetben hitték volna. Kár, hogy a további kötetek nem jelentek meg magyarul, szívesen megismertem volna a másik két kulcsfigura történetét is. Szóval nekem kedvenc lett, Anna Randolban most sem csalódtam.

352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636438098 · Fordította: Hajnal Gabriella
SzAngelika>!
Anna Randol: A liliom bűne

„- És hogy akar véget vetni az árverésnek?
Gabriel összevonta a szemöldökét.
– Mivel szép szóval és józan ésszel eddig semmire sem mentem, Isten színe elé rángatom, és feleségül veszem.”

Kellemes ütemű, mesterkéletlen stílusban mesélt, mulatságos és kalandos regency kori történelmi románc nagyszerű szereplőkkel, humoros párbeszédekkel és gunyoros évődésekkel. Pont ahogy szeretem.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/10/anna-randol-s…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Sinners Trio 1

Csodaszép borító, színvonalas tartalom.
Ez megint egy igazi csemege volt számomra, imádtam minden sorát.
Egy nagyon izgalmas fordulatos történet volt, amiben senki sem az aminek látszik. Remek krimiszál is futott benne, egyéb rejtélyek és múltbéli titkok mellett.
Itt-ott meg is ríkatott, annyira megható volt.
A szereplők is nagyon szimpatikusak voltak, csak úgy faltam a sorokat.

Nagyon sajnálatos, hogy kaszálták a sorozatot, szívesen olvasnám a trilógia többi részét is.

meteoritastar>!
Anna Randol: A liliom bűne

Az biztos, hogy nem a megszokott történelmi romantikus könyv volt ez. Mármint nekem. Inkább olyanokat szoktam olvasni, ahol a hölgyek igyekznek elkerülni a botrányt.
Ebben a történetben minél nagyobb volt a botrány Madeline körül, annál jobb volt neki. Több figyelmet kapott. Ráadásul a múltja és a barátai se mondhatók hétköznapiaknak. Róluk szívesen olvasnék, különösen Ian története érdekelne. Imádtam, mikor felbukkant. Jókat nevettem.
Ebben a könyvben nyílván volt romantika, erotika, de a krimi szál is erős volt. Inkább azon volt a hangsúly. Hamarabb rájöttem, hogy ki a tettes, de ez nem rontott az olvasás élményén.
Gabriel hamar szimpatikus lett. Tetszett az eltökéltsége, hogy bosszút álljon és megtudja Madeline titkát és ahogy küzdött a nő vonzása ellen.

Meglep, hogy csak most került a szemem elé ez a könyv. Több figyelmet érdemelne.

pillangovirag>!
Anna Randol: A liliom bűne

Kellemes könnyed olvasmány, egy kémnő és egy megszállott nyomozó története bontakozik ki szemünk láttára. Civodások, csábitások egész hada keretén belül. Na meg nem maradunk ki a hátborzongató krimi szállból semm, ami mindig üde szinfoltja egy romantikus történetnek.
bövebben a blogon.

Odilia>!
Anna Randol: A liliom bűne

A legjobb nyomozós történelmi romantikus amit eddig olvastam :)
Lisa Kleypas Bow-Street-i sorozatához tudnám hasonlítani, de sokkal jobban tetszett annál :))))
Remélem a kiadó elhozza nekünk a sorozat többi részét is, mert nagyon kíváncsi lettem a fiúk életére is.

Gabriel és Madeline nem siet el semmit. Szerelmük csodásan van felépítve. A nyomozás sem volt rossz, attól eltekintve, hogy az első 1/3nál már tudjuk ki a gyilkos, de jó volt végigkövetni a lezárásig :))))

Anna Randol: A liliom bűne

Ez volt az első történelmi romantikus könyv, amit olvastam. Kellemes csalódás volt. Azért jobban szeretem az olyan könyveket, amik a jelen korban játszódnak, de ez a kis történet nagyon izgalmas és romantikus volt. Madeline és Gabriel nagyon szerethető karakterek. A vége nagyon tetszett. Nem gondoltam, hogy tetszeni fog az ötvenedik oldal környékén le akartam tenni, de megembereltem magam és folytattam. Nem bántam meg. Engem nagyon emlékeztetett a 80 nap alatt a föld körül vagy a Londoni csapásra, ezért megszerettem ezt a történetet is.

szilvamag_>!
Anna Randol: A liliom bűne

Igazából nem voltak nagy elvárásaim a könyvvel kapcsolatban, de őszintén szólva a végére igazi csemegévé vált számomra, mivelhogy mindent megtaláltam benne, amire szükségem volt ahhoz, hogy néhány óra önfeledt, és kellemes kikapcsolódásban legyen részem.
Bővebben: http://szilvamagolvas.blogspot.hu/2016/02/anna-randol-l…

zuna19>!

– A jó cselekedetek nem írják jóvá a rosszakat.

zuna19>!

-Ami a ruhádat illeti… Mit mondtál, mennyi időnk van?
Madeline térde megremegett, de próbálta összeszedni magát.
-Ahhoz nem elég, hogy kibújjak belőle, és vissza is vegyem.
-Na és akkor mi van, ha véletlenül össze talál gyűrődni egy kicsit a hintóban odafelé menet?
Madeline mosolyogva emelte ajkát a férfi szája felé, a szíve boldogságtól repesett.
-Vannak dolgok, amelyek a leggondosabb tervezés dacára sem kerülhetőek el.

zuna19>!

Három pohár pazar brandy állt érintetlenül az asztalon.

– Ki maga?
– Madeline egyik barátja. Canterbury üzent értem.
– Bocsássa meg, ha nem hiszek önnek.
– Fel lennék háborodva, ha hinne.

krisztina0419>!

Minden délután azt mondom magamban, hogy egyszer s mindenkorra véget vetek ennek, de mindennap kudarcot vallok.Ostobaság, nemde?

MissBennet>!

– Mindig úgy hagyja ott a rajongótáborát, hogy azok ki legyenek éhezve a folytatásra. – Egyik szemével a férfira sandított. – És mindig távozzon azelőtt, hogy kedve lenne meggyilkolni őket.

44. oldal, 3.fejezet

krisztin1>!

– Ugye nem kergetlek az őrületbe? – tudakolta Gabrieltől.
A férfi bódult elragadtatással mérte végig.
– Nem, segítesz, hogy megőrizzem a józan eszemet.

krisztin1>!

A rendőrségi ügyek nem szórakoztató történetek; hús-vér emberek fájdalmáról szólnak.