Undiscovered (Treasure Hunter Security 1.) 3 csillagozás

Anna Hackett: Undiscovered Anna Hackett: Undiscovered

One ​former Navy SEAL. One dedicated archeologist. One secret map to a fabulous lost oasis.

Finding undiscovered treasures is always daring, dangerous, and deadly. Perfect for the men of Treasure Hunter Security. Former Navy SEAL Declan Ward is haunted by the demons of his past and throws everything he has into his security business--Treasure Hunter Security. Dangerous archeological digs – no problem. Daring expeditions – sure thing. Museum security for invaluable exhibits – easy. But on a simple dig in the Egyptian desert, he collides with a stubborn, smart archeologist, Dr. Layne Rush, and together they get swept into a deadly treasure hunt for a mythical lost oasis. When an evil from his past reappears, Declan vows to do anything to protect Layne.

Dr. Layne Rush is dedicated to building a successful career--a promise to the parents she lost far too young. But when her dig is plagued by strange accidents, targeted by a lethal black market antiquities ring, and… (tovább)

ASIN: B07KK1M1TJ · Felolvasta: Stella Bloom
250 oldal · ASIN: B01G2645OW

NyZita >!
Anna Hackett: Undiscovered

Hölgyeim, a szerző nem árul zsákbamacskát! Pontosan azt kapjuk, amire a borító alapján számíthatunk: az izomszöveteit mutogató katonanadrágos pasas és a háttérben csendben meghúzódó elveszett romváros.

Leginkább talán úgy fogalmazhatnék, hogy az Elveszett ereklyék fosztogatói és az Indiana Jones filmek némi romantikával nyakoncsapott unokatestvéréről van itt szó. A sorozat fő vonalát a Treasure Hunter Security nevű szervezet adja, azaz Biztonsági Szolgálat Kincsvadászoknak. Ha oly szerencsések volnánk, hogy régészeti feltárást vezetünk műkincstolvajoktól szorongatva, vagy egy kedves barátunknak/rokonunknak nyoma veszett valami dzsungelben az inkák aranya után kutatva, esetleg valaki ellopta a nagypapa antik római szoborkollekcióját, már hívhatjuk is ezt a duzzadó bicepszű, imponáló katonai múlttal rendelkező kis csapatot. Ők kisegítenek bennünket, mi meg addig is csorgathatjuk a nyálunkat.

Ennek a kötetnek a főhőse, az elhivatott régészkisasszony is így jár, és miután egy csendes egyiptomi éjszakán megszabadítják pár friss és értékes lelettől illetve a Széth titkos városába vezető egyik nyomtól, kénytelen eltűrni, hogy egy daliás testőrt akasszanak a nyakába.

Valószínűleg a helyszín is közrejátszott, mert az „ókori Egyiptom” kulcsszóval nekem szinte bármit el lehet adni, de én nagyon élveztem ezt a sztorit és a Zerzura elvesztett oázisa utáni hajtóvadászatot: térképek, nyomok, labirintus, sivatagi vihar, titkos templom, rosszfiúk gépfegyverrel. Nincs végtelen hosszúra nyújtva és végig izgalmas. Így elsőre jó kis sorozatnak tűnik.

Treasure Hunter Security sorozat · Összehasonlítás