Je ​voudrais que quelqu'un m'attende quelque part 8 csillagozás

Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part

Les personnages de ces douze nouvelles sont pleins d'espoirs futiles, ou de désespoir grave. Ils ne cherchent pas à changer le monde. Quoi qu'il leur arrive, ils n'ont rien à prouver. Ils ne sont pas héroïques. Simplement humains. On les croise tous les jours sans leur prêter attention, sans se rendre compte de la charge d'émotion qu'ils transportent et que révèle tout à coup la plume si juste d'Anna Gavalda.

En pointant sur eux ce projecteur, elle éclaire par ricochet nos propres existences.

Eredeti megjelenés éve: 1999

J'ai lu, Paris, 2007
Le Dilettante, Paris, 1999

Juci P>!
Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part

Több mint három éve – amióta hazaköltöztünk Belgiumból – nem olvastam franciául (ha a Pomelót nem számítjuk), :) és a vicces az, hogy egy Gavalda volt az utolsó francia nyelvű olvasmányom (L'échappée belle). Ez most felfrissítésnek jó volt, megkönnyebbülés volt érezni, hogy a szavak 90-95%-át ismerem, mondjuk nem egyszer meg kellett állnom elgondolkozni, és egyik-másik már elég mélyről jött elő. :) De különben nem annyira meggyőző ez a kötet szerintem, kidolgozatlannak, felszínesnek éreztem a novellákat (érezhető, hogy ez volt Gavalda első kötete). Viszont nagyon tud párbeszédet írni, ami ritka adottság. Nagyon életszerűek és viccesek a párbeszédei. Amúgy is nagyon sok köznyelvi fordulatot lehet tanulni a könyveiből, szóval nyelvtanulás szempontjából hasznos :)

Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part

Mivel még viszonylag elején vagyok a tanulmányaimnak, nem állítanám, hogy minden szavát értettem. Viszont átjött a sajátos humora és érzékenysége, ahogy hétköznapi dolgokról és hétköznapi emberek emberi kapcsolatairól ír. Több figurával is tudtam azonosulni. Úgy érzem, hogy fogok még Gavaldától olvasni.

slimbi>!
Anna Gavalda: Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part

Véletlenül találtam rá erre a könyvre az Utazókönyvek között és mivel régóta szerettem volna felfrissíteni a megkopott franciatudásom, nagyon megörültem neki.
„Egyszerű”, rövid novellák. Az élet minden területéről, szerintem már mindannyiunkkal legalább az egyik megtörtént (vagy hasonló).
Összességében véve nagyon tetszett, tetszett az írásmód, az meg különösen, hogy eredeti nyelven olvastam. Már itt vár rám az Ensemble, c'est tout is Anna Gavaldától :)

virezma >!

Depuis le président de la République jusqu'au dernier des trous du cul, tous, ils me disent « tu » comme si on avait gardé les cochons ensemble.

49. oldal (Ambre)

virezma >!

Elles sont bêtes ces femmes qui veulent un bébé. Elles sont bêtes.

19. oldal (I.I.G.)

Kapcsolódó szócikkek: terhesség