A ​találmányok története 4 csillagozás

Anna Claybourne: A találmányok története

Kenyérpirító, vécé és televízió, számítógép, autó és csokiszelet, repülő szerkezetek és ráadásul a farmered… Mindennapi dolgok (és még sok más), és csak azért vannak itt, mert valaki vette a fáradtságot, és feltalálta őket. Ez a könyv lerántja a leplet tucatnyi ragyogó találmány mögött rejtőző isteni szikráról és igaz történetről, az ősi kerék titkától egészen a modern szerkentyűkig.

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2008
96 oldal · ISBN: 9789632510132 · Fordította: Mészáros Orsolya

Nienna001 P>!
Anna Claybourne: A találmányok története

Az illusztrációk viccesek voltak, de ezt már tudtam előre, hisz a sorozatból a festészeteset már olvastam korábban. Sok az ételhez köthető találmány pl: csoki, rágógumi, az olyan alapok mint a kerék magyarokhoz kötődő is van: golyóstoll. Kevés feltaláló nevét jegyeztem meg, de az mindenképp látszik, mennyi ötletes elme dolgozott azon, hogy mi ma kényelemben élhessünk. (Meg sajnos sokszor a környezetet szennyezve)

Azért a fél csillag levonás, mert a végén volt benne egy rész, ahol arról írt, hogy 3300 évvel ezelőtt a RÓMAIAK feltaláltak valamit.. Háát… Az a baj ezzel, hogy ezután elbizonytalanodom, hogy a többi részben, amiben nem vagyok otthon mennyi sületlenség volt vajon?

Sinope>!
Anna Claybourne: A találmányok története

Jó dolog tudni, hogyan találták fel ezeket a dolgokat. Igazán érdekes. Sokszor előveszem a polcról és belenézek, hogy mikor is találták fel ezt vagy azt.
Maga a borító is nagyon tetszik, aranyos rajzok vannak a könyvben, persze, tudom, nem ez a lényeg, de azért jópofa.