50 ​tény, amit tudnod kell Földünk időjárásáról 7 csillagozás

Anna Claybourne: 50 tény, amit tudnod kell Földünk időjárásáról

Nem kell viharvadásznak vagy tudósnak lenned ahhoz, hogy megismerd Földünk időjárását: elég végigböngészned ez az izgalmas könyvet. Az alapvető ismeretek mellett a szél, az eső és a viharok keletkezése most a legextrémebb időjárási jelenségekre is fény derül.
Hallottál már a porördögökről? Tudod, mi az a szupercella? Láttál már holdszivárványt, békaesőt vagy repülőcsészealj-alakú felhőket? Nemcsak megmagyarázzuk ezeket a jelenségeket meg is mutatjuk őket!
Megdöbbentő tények, diagramok, infógrafikák és fotó segítik az olvasót, a kötet végén fogalommagyarázat és tárgymutató is található.

Eredeti cím: 50 Things You Should Know About Wild Weather

Móra, Budapest, 2016
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634154037 · Fordította: Somfalvi-Tóth Katalin

FélszipókásŐsmoly P>!
Anna Claybourne: 50 tény, amit tudnod kell Földünk időjárásáról

Igazán szemléletes tájékoztató füzet a különféle időjárási jelenségekről, tömör ismertető-cetlikkel és nagy képekkel. Meglepően jó forrás belépő szintnek, gyorsan eligazít a legfontosabb fogalmakról és összefüggésekről.

Könyvmoly33>!
Anna Claybourne: 50 tény, amit tudnod kell Földünk időjárásáról

Nagyon érdekes könyv, szép illusztrációk vannak benne ami miatt kisebb gyermekkel is lehet olvasni.
A tartalmi rész precizen ki van dolgozva.
És szerintem a borítója is érdekfelkeltő

tilia_tomentosa >!
Anna Claybourne: 50 tény, amit tudnod kell Földünk időjárásáról

Az időjárás alapjait mutatja be a gyerekeknek, de felnőtteknek is nagyon hasznos. A gyönyörű felvételek még vonzóbbá teszik a könyvet. Inkább 10 éves kortól ajánlanám, bár egyéntől függ, hogy ki, mit, mikortól ért meg. Az tény, hogy öröm forgatni ezt a könyvet!

Mária_Hans>!
Anna Claybourne: 50 tény, amit tudnod kell Földünk időjárásáról

Ez a könyv egy online akcióskönyv nézegetés közben akadt a szemem ügyébe. Jó értékeléseket kapott, így gondoltam próba szerencse megveszem.
Nem volt minden újdonság ebben a könyvben, de találtam új információkat is. Gyerekeknek jól jöhet az iskolába tanulási segédletként, de a felnőttek is frissíthetik a tudásukat vele, hisz röviden és érthetően elmagyarázza az időjárással kapcsolatos dolgokat. Nem egy vaskos könyv, csipán 80 oldal. Színes képek, illusztrációk, ábrák vannak benne. A borítója is nagyon tetszik. Igényes, szépen kidolgozott könyv.