A ​szemtanú (Harriet Vesterberg 1.) 23 csillagozás

Anna Bågstam: A szemtanú

Harriet Vesterberg a stockholmi állását és a zátonyra futott párkapcsolatát maga mögött hagyva az apjához költözik egy festői szépségű halászfaluba, hogy bűnügyi nyomozóként dolgozzon a landskronai rendőrségen. Az őrsön azonban nem mindenki látja szívesen. Ráadásul az apja házától egy kőhajításnyira brutális gyilkosság történik, egy nőt szabályosan kivégeznek. Ettől kezdve a kis település már halványan sem emlékeztet arra az idilli helyre, ahol Harriet gyerekkora nyarait töltötte. Amikor kollégái nem fogadják be, és nem értékelik kellőképpen a képességeit, Harriet úgy határoz, hogy a maga útját fogja járni. Ám hamarosan olyan nyomokra bukkan, hogy keservesen megbánja ezt a döntését. Lehet, hogy személyesen ismeri a gyilkost?

Eredeti cím: Ögonvittnet

Holnap, Budapest, 2020
346 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633493212 · Fordította: Dobosi Beáta

ppeva P>!
Anna Bågstam: A szemtanú

Izgalmas skandináv krimi, ezúttal Svédországból.
Tulajdonképpen nem annyira egyedi, de már szinte minden sablonra található skandináv krimi – női nyomozó, vidékre hazaköltözés, ellenséges munkahelyi környezet, majdénmegmutatom érzés, a múltban keresendő előzmények. De mégis egész jó volt.

unhappymeals>!
Anna Bågstam: A szemtanú

Gondoltam, ideje visszatérni egyik régi kedvenc műfajomhoz, a skandináv krimihez. A jól bevált alaprecept szerint a főhősnő a nagyvárosból a kisvárosba költözik, ahol természetesen pont akkor történik egy megoldásra váró bűncselekmény.
Egynek elmegy kategória: olvastam már jobbat is, rosszabbat is a műfajon belül.

Tóth_Major_Mónika>!
Anna Bågstam: A szemtanú

Szeretem a skandináv krimiket, nem egy Fabian Risk ….de érdekes, izgalmas volt a történet, volt benne néhány csavar és a múltban történt események amelyek hatással voltak a cselekményre. Hozzá is kezdek a következő részhez. :-)

Kókuszka>!

Ha valakiről nem vesznek tudomást, az felér egy kínzással.

Kókuszka>!

Mindig nézz utána a leendő főnöködnek. Ez legalább olyan fontos, mint a munkaköri leírás ismerete.

robinson P>!

Fárasztó dolog folyton a bolondos nagynénit játszani, akinek nincs fiúja és állása, viszont madzagon lehet rángatni.

robinson P>!

Harriet végig Lennartot lesi fél szemmel, és utánozza. A férfi megmutatja, hogyan használja az orrdugót, és ad neki egy kék szájmaszkot. Harriett orrát erős mentolszag tölti meg, amelytől könnyezni kezd a szeme.

robinson P>!

Az éjszaka olyan, mint egy fekete fal, és mivel Harriet hol a füléhez tartja a telefont, hol bevilágít vele a konténerbe, a szeme nem tud hozzászokni a sötétséghez.

Harriet Vesterberg sorozat · Összehasonlítás