Árulkodó ​szokásaink 16 csillagozás

A lány, aki a körmét rágja és a fiú, aki mindig késve érkezik
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Megőrjítenek ​saját szokásaid? Tudattalan, látszólag irányíthatatlan tettekkel vágod a fát saját magad alatt? Elveszíted a kulcsaidat, halogatsz dolgokat, rágod a körmöd, küszködve próbálsz pontos lenni, horkolsz, tekergeted a hajtincseidet, túl sok kávét iszol, vagy esetleg napi egy doboz cigarettáig meg sem állsz…?
E sorokat olvasva a legtöbben a fenti példák közül legalább eggyel, ha nem az összessel azonosulunk! Mindezek a szokások (és sorolhatnánk még őket százszámra) idegesítők, vagy hosszú távon akár egészségtelenek is lehetnek; rövid távon azonban enyhítik a feszültséget.
Miért olyan lényeges részei a rögzült viselkedésminták létünknek? Szokásaink a mai napig elkerülték figyelmünket, letagadtuk őket, vagy nem vettünk róluk tudomást. Amint azonban egyre jobban megértjük a testünk és elménk közötti összefüggéseket, el kell ismernünk, hogy érzelmi életünk és fizikai tetteink minden bizonnyal kapcsolatban állnak egymással. Az árulkodó szokásaink c. könyv… (tovább)

Eredeti cím: The Girl Who Bites Her Nails and the Man Who Is Always Late

Bioenergetic, Budapest, 2009
226 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639652637 · Fordította: Kovács Zsuzsa

Anndi85>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Ann Gadd: Árulkodó szokásaink A lány, aki a körmét rágja és a fiú, aki mindig késve érkezik

Nagyon ajánlom mindenkinek. akinek bármilyen „ok nélküli” rossz szokása van.
A szerző szépen összefoglalja és rendszerezi a szokásokat, és belemegy a lelki okaiba.
Nekem nagyon sokat segített, mert szerepelt benne az én két rossz szokásom: a halogatás és a körömágybőr-tépkedés… Így már tudom, hogy merre induljak az önismeret útján tovább. :D
A halogatással egy egész fejezet foglalkozik… talán nem véletlen.

Mileva>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Bulvárpszichológia, elég lájtos. A halogatásról szóló fejezet ér valamit.

Madovick>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Az a legrosszabb az ezoterikus viselkedésmagyarázatokban, hogy sokan azt hiszik, ez a pszichológia.

Hangkert>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Fejezetenként tízből mondjuk kettő velős mondatra jut nyolc rizsa, de azokért a kettő mondatokért érdemes elolvasni. Mindenkinek más fejezet ér majd valamit.

ofi>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Érdekes téma. Szívesen elolvasnám egy gyakorló pszichológus/pszichiáter tollából, mert ez nekem túl felszínes, túl bulváros.
Bár mit vár az ember a Bioenergetictől…?
Szívesen olvasnék ide vonatkozó esettanulmányokat, hogy oldódtak meg a káros szokások, mik voltak a háttérben, mert ez így egy kicsikét kevéske, túl általános, hogy minden önpusztító szokás mögött az önbizalomhiány, depresszió és szorongás áll. Nyilván. Sejtettem.

KisCsikós>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Érdekes, egynek elmegy. Igazából szerintem túl sokszor írta ugyanazt egy-egy szokáshoz, így kicsit számomra nehezebben hihető lett. Ugyanakkor többször felmerült benne a „van benne valami” érzés is, ezért pedig szerintem megérte elolvasni a könyvet. Az emberismeretet biztos, hogy nem erre fogom alapozni, de egy lehetséges értelmezéstanulmánynak ez is elment. :)

Peacey>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Utoljára gyerekkoromban volt olyan könyv a kezemben, amit képes voltam félbehagyni, esetleg véglegesen letenni úgy, hogy nem értem el az utolsó oldalra. Azóta még a legunalmasabb, legsemmitmondóbb és a legirritálóbb könyveket is végigszenvedtem.

Szégyen, vagy sem; Megtörtem ezt a szokásom. Egyszerűen képtelen voltam 68 oldalnál többet olvasni belőle… =( Ez pedig hatalmas szó, főleg, ha azt is hozzáteszem, hogy rendkívül érdekelt a téma.

A második csillagot kizárólag azért mertem megadni neki, mert ugyebár nem olvastam végig, s ki tudja, milyen „jó” dolgokról maradtam le ezáltal.

düválka>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Érthetetlen a 60%, amit azért kapott mert „bulvár”.
De mégis mit várunk egy olyan könyvtől, ami az utca emberének íródott és áttekintést ad és rámutat a fejlesztendő területeinkre? Ezt a feladatát pedig tökéletesen teljesítette.

Aemitta>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Habkönnyű olvasmány egy olyan témáról, ami bővebb kifejtést igényelne.

Ree>!
Ann Gadd: Árulkodó szokásaink

Érdemleges információ nem sok hangzott el benne, végig azt taglalta, hogy a káros szokásaink hátterében a stressz, az önbecsülés hiánya, félelem áll. Tele volt ezoterikus magyarázatokkal, ezért egyáltalán nem győzött meg.

Mileva>!

Mivel lehetne jobban kontrollálni és manipulálni a többieket, mint azzal, hogy szándékosan késve fogsz neki a feladatnak.? Ez különösen jól működik akkor, ha csapatban dolgozol, és a kimenetel szempontjából kulcsfontosságú a szereped. Egyszerűen dőlj hátra és ne tegyél semmit, csak figyeld a többiek stressz-szintjének emelkedését. Ez az ego-hizlalás tuti módja, hiszen mindenki rá fog jönni, hogy milyen nagy szükség van rád, és milyen fontos szerepet töltesz be a projektben.

Ree>!

Mert a változás egyenlő a fejlődéssel.

51. oldal, 4. fejezet - Szokásaink elhagyása