Első ​benyomás 15 csillagozás

Tudd meg, milyennek látnak mások!
Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás

„Az ​első benyomás szerzői hasznos önismereti tanácsokkal segítik az Olvasót, és rávezetnek, hogyan hozhatjuk a legjobb formánkat egy-egy új helyzetben, összejövetelen, „vakrandin” vagy üzleti találkozón. Megtanulhatjuk úgy látni magunkat, ahogy mások látnak bennünket, és azt is, hogyan változtathatjuk meg stílusunkat annak érdekében, hogy a valódi énünket tükröző első benyomást tegyünk. A szerzők a sikeres első benyomást hét alapelemre bontva mutatják be, hogy egyéni képességeinkhez mérten, készségeink tudatos fejlesztésével miként érhetjük el a legjobb első benyomást. Azt is elárulják, hogyan kerülhetjük el azokat az általános kommunikációs hibákat, amelyek rossz benyomást keltenek másokban, valamint leírják azokat a gyakorlati lépéseket, amelyek révén növelhetjük személyes vonzerőnket.Könyvük továbbá számos megvilágosító erejű kutatást és tucatnyi esettanulmányt ismertet, a fejezetek végén található összegző táblázatok segítségével pedig önmagunkat tesztelhetjük. Mindezeknek… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2008
250 oldal · ISBN: 9789639686618 · Fordította: Nagy Mónika Zsuzsanna

Qwerf

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

Vannak azok a könyvek, melyek értékelései általában úgy kezdődnek „ezt kötelezővé tenném”, és/vagy „ezt tanítani kellene iskolákban”, satöbbi, no, számomra ez is egy ilyen könyv, simán lehetne „tankönyv-kategória”, mert bár emlékszem, már általánosban voltak kommunikáció óráim (noha nem vagyok egy mai csirke), de mit is jelentett az a fajta kommunikáció? Egyfajta gyűjtőfogalom volt, a végén már médiatörténettől vizuális kultúráig mindenről szó volt (azaz általában filmekről beszélgettünk, meg aktualitásokról, reklám, néha politika), csak arról nem beszéltünk, amit az ember elvárt egy ilyen tárgytól: a közvetlen emberek közötti kommunikációról.
Ez a könyv ezt adta meg nekem!
Hogy egy része magunktól is kikövetkeztethető? Egyértelmű dolgokat is megfogalmaz? Igen, és pont ez kell, mert máskülönben miért van, hogy valamiről tudjuk mit és miért kéne tennünk némi „ÉLHETŐBB és ÉRTHETŐBB életért”, mégsem tesszük?
Mély-részletekbe menően elemez, saját példákat hoz, olyan emberek munkájának összefoglalóját, akik hivatásszerűen űzik az „első benyomás” tanulmányozását… (még ha ez furcsán is hangzik, hazájukban saját ügynökségük van). Rövidre fogva: többször olvasós, vissza-vissza lapozós, gazdag munka, néholkénti „aha-érzésekkel”… :)

Néhány évvel korábban egyértelműbb lett volna az ötcsillagom, de most is megadom!

MissNia

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

Hamarabb is jöhetett volna már ez a könyv az életembe. Nem baj, jobb később mint soha, a pozitív gondolkodás csak bevonzotta. :)
Zseniális az egész az első mondattól az utolsóig. Rengeteget tanultam belőle, rengeteg mindenre rácsodálkoztam, hogy nahát ez akkor egy képességem amiről így tudatosan nem is tudtam. Hatalmas változást hozott az életembe folyamatosan és még most is hozza. Millió olyan kérdésem volt az életem során amiket egyszerűen nem tudtak nekem elmagyarázni vagy megfogalmazni az emberek, de ez a könyv végre megtette. Hatalmas köszönet érte, hogy megíródott!!!

JUEX

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

Faltam minden fejezetét. Az egyik legjobb társas kommunikációról szóló könyv, amit olvastam. Megváltoztatta másokkal folytatott beszélgetéseimet, sokkal több értelmes kapcsolatra tettem szert azóta, ráadásul könnyebben tudom kezelni a hozzám forduló nem kívánatos embereket. Bár a szerző az első benyomás köré szervezte a témát, nem csak ilyen helyzetekre alkalmazható. A példák szemléletesek könnyen érthetőek és valóságos hétköznapi események, amik nap mint nap megtörténnek velünk.
Azonnal alkalmazható gyakorlati tudás tudományos sallangok nélkül. Nagyon megérte, olyan sokat nyertem vele.

László_Benedek

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

Gyakorlatias, jó példákkal, valamint nincsen eltúlozva.

saccmac

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

Bár nem olvastam végig, nekem nem igazán tetszett. A felhozott – az életből vett – példák ellenére inkább túlságosan is a részletekbe menő, tudományos stílusú leírásként maradt meg bennem a könyv, semmint olyanként, melynek hasznát veheti az ember a mindennapokban az egyes felismerések magára vonatkoztatásával (ami szerintem az ilyen jellegű könyvek célja kéne hogy legyen).

Gergely_Magyar

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

A legjobb ebben a témában kapható könyv :) !

Cata15

Ann Demarais – Valerie White: Első benyomás Tudd meg, milyennek látnak mások!

a leírtak nagy része egyértelmű és józan paraszti ésszel ki lehet logikázni, mégis nagyon jó volt így összeszedve olvasni ezeket és segít, hogy tényleg jó benyomást szerezzünk tudatosan, nem csak tudattalanul. megérte elolvasni, segített rájönni a hibáimra

Qwerf

Ha valakiről rossz első benyomást őrzünk, ne azt keressük, ami ezt megerősíti! Jusson eszünkbe, hogy ennek az embernek megvan a maga élete, amiről mi semmit sem tudunk, és bizonyára vannak rokonszenves tulajdonságai és érdekes nézőpontjai is. Akkor aztán észreveszünk olyasmit is, amit elsőre nem láttunk meg: kiderülhet, hogy a terepjáró-tulajdonos kollégának fanyar humora van, vagy hogy tajcsizik, esetleg hogy korábban cukrászként dolgozott, vagy hogy két évet lehúzott Ghánában, a békefenntartóknál.

14. fejezet – Adjunk esélyt (229. oldal)

_Andrea_

Ha az látszik rajtunk, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, a megjelenésünkről hamar a személyiségünkre és a mondandónkra terelődik a figyelem.

_Andrea_

Az érdeklődés ajándék, amelyet másoknak adhatunk. Az emberek többsége azt szeretné, hogy megértsék, és megbecsüli, ha odafigyelnek rá.

_Andrea_

Ha az első beszélgetéskor valakire ráerőszakoljuk a közönség szerepét, akkor ő ezt teherként és időpocsékolásként élheti meg, és azt gondolhatja, hogy megtagadták tőle az interakció lehetőségét. Roppant unalmas, amikor csak beszélnek az emberhez, az első benyomás szempontjából pedig halálos döfés.

_Andrea_

Paradox módon úgy kaphatjuk meg leghamarabb, amit szeretnénk, ha előbb mi adunk.

_Andrea_

hangulatunk megváltoztatja az embereket – azt, ahogyan önmaguk iránt éreznek, ahogy irántunk éreznek, és ahogy reagálnak ránk.

_Andrea_

Amikor valaki érdeklődést mutat irántunk, úgy érezzük, értékelnek, megértenek bennünket. Márpedig éppen ennek az alapvető szociális igénynek a kielégítését keressük az interakcióban és öntudatlanul erre reagálunk.

Cata15

Sok viselkedésmintáról hihetjük, hogy lényünkből fakad, holott valójában életünk egy pontján tettük magunkévá, különböző eseményekre vagy a minket körülvevő emberekre reagálva.

209

_Andrea_

A pozitív első benyomás titka az, amit a másik ember önmagával kapcsolatban érez.

_Andrea_

A társadalmi csereelmélet szerint az emberek azoknak a társaságát keresik, akik olyan érzéseket és előnyöket biztosítanak a számukra, amelyekre vágynak, és aki a legtöbb előnyt biztosíthatja, annak a társasága a legkívánatosabb. Tehát ha valakivel azt éreztetjük, hogy különleges és jó hangulatot tudunk neki biztosítani, akkor társadalmilag kívánatosabbak leszünk, mint azok, akik nem ezt teszik. Ha viszont társasági költségként jelenünk meg – vagyis ha nem adjuk meg azokat az előnyöket, amelyeket mások szeretnének maguknak, ha nem mutatunk megbecsülést, negatív érzéseket váltunk ki, vagy untatjuk őket –, akkor a személyünk kevésbé lesz kívánatos.