Harmadik ​nyár egy gatyában (Négyen egy gatyában 3.) 75 csillagozás

Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Mi történik ezen a nyáron a négy jó barátnővel? Tibby, Bee, Lena és Carmen vajon megváltják a világot? Talán…
De addig még annyi minden történik! Tibby legjobb barátja különösen kezd viselkedni. A mindig visszafogott Lena összeütközésbe kerül apjával, és élete talán legfontosabb döntését kell meghoznia. Az élénk, tettre kész Bridgetet két évvel ezelőtti szerelmével hozza össze a sors, a szeszélyes Carmen pedig édesanyja új terhességének közepette az élet felnőttebb oldalával kénytelen megismerkedni, miközben olyasmi történik vele, amire soha nem számított…
A négy barátnő ezen a nyáron is csak egymásra és a Mágikus Nadrágra számíthat, ráadásul útjuk szeptembertől elválik, és kérdés, hogy a barátság képes lesz-e legyőzni a távolságot.
Vajon lesz folytatás?

344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639574376 · Fordította: Bartók Ágnes

Lena Kaligaris

Nikolett0907 P>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

„A múltat nem tudod kitörölni, még csak nem is tudod megváltoztatni. De van, hogy az élet lehetőséget nyújt arra, hogy helyre tedd.”

Ez egy igazi ifjúsági könyv volt a javából.
Számomra valahol itt kezdődik egy kellemes témába illő történet. Nem voltak nagy drámák, sem felszínes felnőtt utánozások, sem olyan gondolatok, melyek az idősebb korosztályt is ldöbbentenének.
Helyette kaptam félelmet, szomorúságot, valós gondokat, a felnőtt lét küszöbén való állást és egy hatalmas érzelmi cunamit.
Ezt nagyon tudom értékelni és bármikor szívesen újra fogom olvasni.
Egy élmény volt.

kratas P>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Nem csoda, hogy a manapság készülő ifjúsági (bár itt a lányok már 17 évesek) könyvek nem annyira tetszenek, hiszen többségük -tisztelet a csekély kivételnek – másról sem szól, csak a pasikról, hisztiről, ruhákról. Meg még több pasiról. Meg a nemi vágyról.
Ezzel szemben itt van ez a sorozat, ahol a lényeg a barátság, az empátia, a szeretet. És igen, van benne szerelem is. De milyen furcsa – ohh – a lányok nem azon agyalnak, hogy milyen lehet a sráccal az ágyban, hanem azon, hogy mit gondol róluk a srác, vajon jó EMBERNEK tartja-e őket Eric/Win/Brian és nem azon, hogy jó nőnek látszanak-e.

AeS P>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Amikor 2005-ben először olvastam, még elképzelhetetlenül távol volt az utolsó középiskolai év, most meg már elképzelhetetlenül távol van, nagyon furcsa érzés.
Muszáj lejegyeznem, hogy belül zokogok olvasás közben a fordítás miatt, ma már kiolvasom a magyar verzió mögül az eredetit, és néha csak néztem, hogy milyen kevés fantáziával, milyen földhözragadtan születtek meg a magyar sorok. Hogy ennek ellenére napok alatt befaltam újra, bizonyítja, hogy a tartalom túlragyog a formán.

Éva_Bátka>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Azóta a negyedik részt is elolvastam, így kijelenthetem, a négy kötetből ez a rész tetszett a legjobban. Bár bármelyik lánnyal szívesen barátkoztam volna kamaszként, de a sorozatban talán Bee-t szerettem a legjobban. Ebben a részben viszont teljesen odáig voltam a Lena-ról szóló részekért. Imádtam amikor rajzolt!
A karakterek egyre jobban kiforrnak, talán már sokkal inkább nők, mint kislányok, mégis annyira egészségesen normális problémákkal küzdenek, hogy minden pillanatban szerethetőek.

Christinewinchester>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Ez a rész talán még jobban is tetszett a második résznél. A Lenás részek voltak a kedvencem.

csucsorka IP>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Emlékszem, hónapokig nem mertem megvenni és elolvasni a könyvet, mert rettegtem, hogy Kostos nem jön vissza.

Ebben a kötetben a Bee-szál volt a kedvencem.

Amikor ezt olvastam, már nagylánynak éreztem magam és a lányokon is érződött, hogy közeleg a felnőtt-szakasz.
Lehet, hogy nem ártott volna itt megállni.

Csilla_Gombi>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Annak ellenére, hogy harmadik rész, kimondottan jó. Gyakran előfordul, hogy a tiniregények folytatásai gyakran unalmasak lesznek. Ebben az esetben a történet élvezhető és leköti a figyelmet.
Számomra Bee történetszála volt a legizgalmasabb, de tetszett, hogy az írónő mind a négy lánynak testhezálló, egyedi cselekményt talált ki.
Összességében kellemes nyári olvasmánya a borítóval ellentétben: nem csak tinédzsereknek :)

Beriniki>!
Ann Brashares: Harmadik nyár egy gatyában

Csak ajánlani tudom a könyvet! Viszont kötelező elolvasni előtte az első és a második részt,hogy a történet összes szála világos legyen.

bleknajt>!

dandelion83>!

A dongó fizikailag nem lenne képes repülni. De a dongó ezzel nincs tisztában, úgyhogy továbbra is repül.
/Mary Kay Ash/

Kapcsolódó szócikkek: dongó

Isten kifürkészhetetlen, de nem rosszindulatú. /Albert Einstein/

minialoe>!

Egy csomó minden van, amit eldobhatnánk, ha nem félnénk attól, hogy esetleg mások felveszik őket.
(Oscar Wilde)

Nyugati_szél>!

Egyszer a mamája azt mondta neki, hogy amikor olyan erősen érzed át valaki más fájdalmát és örömét, mintha a sajátod lenne, akkor fogod pontosan tudni, hogy igazán szereted az illetőt.

Nyugati_szél>!

Milyen szánalmas, eldobható selejt is ő. El akarta dobni, el akarta hajítani magától a legjobbat, amije csak volt. De miért? Egy dolog, ha feláldozod magad egy nemes ügy érdekében. De az megint egy másik ügy, ha tönkreteszed magad egy olyan ember miatt, aki nem akar téged. Ez olyan fajta önfeláldozás, olyan, senki által nem kívánt áldozat, ami senkinek nem jó. Mi lehet ennél is tragikusabb?
Azt hitte magáról, hogy független és erős, de most, hogy megízlelte a szerelmet, éhesebb volt bárki másnál. Szabályosan éhezett.

Nyugati_szél>!

Körülbelül egyszerre kezdtünk el sírni. Elkerülhetetlen volt. Olyan érzés volt, mint amikor állsz a felhőszakadásban, esernyő és esőkabát nélkül. Egy ideig harcolsz ellene, hogy átázz, utána meg csak egyszerűen átadod magad a zuhénak, és rádöbbensz, hogy egész kellemes érzés. Elmerengsz, hogy miért küzdünk azok ellen a dolgok ellen, amik ellen küzdünk, amikor hogyha átadod magad nekik, kiderül, hogy nem is rosszak.

AeS P>!

Könnyű volt azt kívánni, hogy érjen véget a kínszenvedés és a fájdalom a mellkasában, és szűnjön meg Kostos hiánya. Legalábbis könnyűnek tűnt. De volt ebben egy csapda. Ha elengedi a fájdalmat, akkor fel kell adnia a másik oldalt is: az érzést, hogy szeretik. Az érzést, hogy akarják, és hogy szükség van rá.

296. oldal (Geopen, 2005)

Kapcsolódó szócikkek: Lena Kaligaris
minialoe>!

Ha nem próbálkozol, akkor nem is nyersz semmit, mert az olyan, mintha halott lennél.

Nyugati_szél>!

Naná, hogy az utolsó helyen találta meg, ahol kereste. Ha nem találta volna meg, még mindig keresné. /Susannah Brown/

Négyen egy gatyában sorozat · Összehasonlítás